Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

Maigā Bio–Enerģētika. Kas tā ir?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijā pamazām ienāk jauna dziednieciska metode – Maigā Bio-Enerģētika. Kas tā ir un kā var palīdzēt? Izmanto iespēju – šonedēļ uzdod jautājumus Maigās Bio-Enerģētikas speciālistei Ilzei Jankovskai! Jautājumu raksti tepat zem raksta komentāros.

Kas ir Maigā Bio- Enerģētika?
Maigā Bio-Enerģētika ir terapeitiska, izglītojoša un dziednieciska metode, kuras mērķis ir atjaunot dabiskās dzīves enerģijas plūsmu un pulsāciju ķermenī.

Metodes pamatā ir šāda doma: Dzīves enerģija pulsē – saraujas un izplešas, uzlādējas un izlādējas, staro un plūst, līdz brīdim, kad piedzīvojam traumu, un tās rezultātā izveidojam bruņas. Bruņas ne tikai pasargā mūs no sāpīgām sajūtām traumas brīdī, bet arī izmaina enerģijas dabisko plūsmu, ietekmējot gan mūsu veselību, gan to, kā dzīvojam.

Maigā Bio- Enerģētika apvieno „zem viena jumta” daudzas dažādas metodes – polaritātes tehnikas, kraniosakrālo terapiju, psihoterapijas elementus, attīstības terapijas elementus, garīdzniecību, Transakcionālo analīzi, psihodrāmu, Reiki u.c.

Tā nav psihoterapija tradicionālajā izpratnē. Tā ir metode, kas māca mums atpazīt un izprast mehānismus, kā mēs bloķējam emocijas, sajūtas, un kas ir zem tā, kāds stāsts slēpjas zem šīm aizsardzībām. Šī metode māca mums brīvi piedzīvot visas emocijas. Nav labu un sliktu emociju, viss ir līdzsvarā. Savs laiks ir enerģijai izplesties, ļaujot mums piedzīvot prieku, baudu, dusmas, paust mīlestību un dalīties tajā ar citiem un savs laiks ir sevi pasargāt, ļaut par sevi parūpēties un sevi mīlēt.

Citāts: „Bērnībā mēs zinājām, ka viss ir iespējams…līdz brīdim, kad kāds pateica, ka tā nav…un mēs noticējām…”

Tāpat kā dabā viss ir līdzsvarā – mijas gadalaiki, okeāna viļņi, kad enerģija uzlādējas par daudz, tai ir jārod veids, kā izlādēties, un dabā ir vētra, bet tad atkal iestājas miera periods.

Metodes nosaukumā vārds maigs attiecas gan uz pieskārienu klienta ķermenim, gan verbālo iejaukšanos sarunā ar cilvēku. Vārds bio-enerģētika attiecas uz dzīvības enerģiju, kas pulsē katrā no mums.

Līdz ar to varu nomierināt tos cilvēkus, kam vārds enerģija, bioenerģētika saistās ar šarlatānismu, misticismu, dziednieku darbu, sektantismu utt. Patiesībā tā ir mūsu katra dzīvības esence, kas ļauj mums piedzīvot dzīvi visā tās krāšņumā, ja vien traumu pieredzes šo iespēju neierobežo.

Maigās Bio-Enerģētikas pamatlicēja Eva Raiha
Maigās Bio – Energētikas pamatlicēja ir slavenā austriešu psihoanalītiķa un zinātnieka Vilhelma Raiha (Vilhelm Reich) meita Eva Raiha.

V.Raihs, Zigmunda Freida laikabiedrs, jaunākais asistents un izcils psihoanalīzes kustības students, bija viens no pirmajiem, kas psihoterapijas darbā sāka izmantot pieskārienus. Tajā laikā tas bija nepieņemami. Parasti cilvēks gulēja uz kušetes, psihoanalītiķis sēdēja galvgalī un klausījās, bet nekad nepieskārās. V.Raihs ievēroja, ka ķermenim bieži bija nedabisks saspringums un viņu interesēja, no kurienes tas rodas. Tāpat viņš ievēroja, ka pieskaroties klienta ķermenim, atgriezās atmiņas par dažādiem notikumiem. Raiha pētījumi pierādīja, ka ķermenis ir kā „atmiņu banka”. Visa informācija par mūsu dzīves notikumiem „ierakstās” šūnu atmiņā. Pateicoties tam, ar ļoti agrīnām bērnības traumām ir iespējams strādāt arī daudzus gadus vēlāk, atmiņas par tām nekur nepazūd. Viņš laboratoriski pētīja pieskāriena ietekmi uz enerģijas pūsmu ķermenī. Ar īpašiem mēraparātiem V.Raihs atklāja, ka ļoti viegls pieskāriens ķermenim palīdz enerģijai izplesties, toties spēcīgs, stingrs pieskāriens liek enerģijai ierauties atpakaļ kodolā.

Raihs bija revolucionāra personība, viņš iestājās par dzimumu līdztiesību, par vienlīdzību darbā un ģimenē, par dzimumaudzināšanu skolās u.t.t.. Viņš pētīja dzīvības enerģijas, jeb Orgona uzkrāšanas iespējas un tā izmantošanu veselības uzlabošanā. Viņš bija pret autoritatīvu vadību sabiedrībā. Visas šīs darbības un pētījumu dēļ V.Raihu vajāja gan Hitlers, gan Staļins, un viņš bija spiests emigrēt uz ASV, kur cietumā mira.

Eva Raiha uzsvēra un mācīja cilvēkiem, cik ļoti nozīmīgas bērna turpmākajā dzīvē ir dabiskas dzemdības, mācīja, ka jauniešiem ir svarīgi ne tik daudz zināt, kā izsargāties no grūtniecības, kā to, cik svarīgi ir ieņemt bērnu ar mīlestību un kā mūsu katra sākums ietekmē turpmāko dzīvi..

Eva Raiha (1924.g.27.aprīlis – 2009.g.10.augusts) uzauga psihoanalītiķu ģimenē. Vecāku nesaskaņu dēļ māte kūdīja Evu pret tēvu. Kā Eva pati teica: „Esmu bijusi smadzeņu skalošanas upuris”. Evai ļoti interesēja tēva darbs un pētījumi laboratorijā, un ar laiku, pēc emigrēšanas uz ASV, Eva kļuva par viņa tuvāko asistenti.

Raihs strādāja atšķirīgi ar pieaugušajiem un bērniem. Darbā ar pieaugušajiem viņš izmantoja īpašus fiziskus vingrinājumus, lai muskuli nogurdinātu un tā atbrīvotu tajā ieslēgtās atmiņas. Bērniem Raihs pieskārās ļoti saudzīgi un maigi. Eva savā darbā pārņēma tieši šo sava tēva saudzīgo, maigo daļu.

Pēc medicīnas skolas pabeigšanas Eva strādāja Hārlemas slimnīcā Ņujorkā. Tā bija vieta, kur no visas Ņujorkas veda priekšlaicīgi dzimušos bērnus. Mirstība tajā laikā bija ļoti liela. Valdīja uzskats, ka bērni neko nejūt un neatceras. Viņus atstāja uz aukstiem metāla galdiem, ilgstošu laiku vienā pozā un bez pieskārieniem, daudzi mira no sensorās deprivācijas (pieskārienu trūkums) un no pneimonijas.

Eva izmantoja ļoti maigus pieskārienus bērna ķermenim, kā rezultātā daudzi no viņiem izdzīvoja. Ādas krāsa mainījās, kļuva rozīga, dažreiz viņi atvēra acis un kontaktējās. Mainījās elpošana, tā kļuva dziļāka, pasargājot bērnus no pneimonijas, kas bija biežs nāves cēlonis. Evu bieži aicināja pie smagām dzemdībām, lai viņa palīdzētu stabilizēt jaundzimušo elpošanu. Eva izmantoja arī mazas orgona sedziņas, kā enerģijas akumulatorus (no īpašas metāla vilnas un kokvilnas materiāliem izveidoti mazi, plaukstas lieluma spilventiņi, pārklāti ar sterilu audumu). Tos ievietoja inkubatoros, palīdzot akumulēt enerģiju un mazajiem aktivizēt enerģijas plūsmu ķermenī. Ar laiku šis pieskāriens, ko Eva nosauca par tauriņa pieskārienu, tika sistematizēts kā unikāla masāža, ko mēs šodien pazīstam kā Tauriņu pieskārienu masāžu. Šī masāža ir Evas Raihas dāvana cilvēcei, lai veicinātu dziedināšanu un izaugsmi.

Ilgus gadus Eva strādāja kā lauku ārste Meinā, pieņēma dzemdības, gan bija kopā ar mirstošajiem. Viņa strādāja gan ar pieaugušajiem, gan ar bērniem. Uzsvēra un mācīja cilvēkiem, cik ļoti nozīmīgas ir dabiskas dzemdības bērna turpmākajā dzīvē, mācīja, ka jauniešiem ir svarīgi ne tik daudz zināt, kā izsargāties no grūtniecības, kā to, cik svarīgi ir ieņemt bērnu ar mīlestību un kā mūsu katra sākums ietekmē turpmāko dzīvi..

Pēc tēva nāves Eva daudz ceļoja, vadot seminārus un mācot Maigo Bio-Enerģētiku dažādās pasaules valstīs. Šajos ceļojumos viņa ne tikai mācīja citus, bet arī apguva dažādas tehnikas no citiem, ko, pielāgojot MBE filozofijai, iekļāva metodē. Eva vienmēr norādīja, no kuriem cilvēkiem, kuru tehniku viņa ir mācījusies, nevis pasludinot tās visas par savām.

Eva necieta elitārismu. Viņa uzskatīja, ka visi cilvēki ir vienlīdzīgi un tā arī pret tiem attiecās. Viņai nepatika veids, kā strādāja psihoanalītiķi. Eva atklāja, ka var stādāt uzreiz ar traumu saknēm, tā aiztaupot gan laiku, gan arī naudu. Eva mācīja Maigo Bio-Enerģētiku visiem, kas to vēlējās neskatoties uz izglītību vai sociālo stāvokli.

Ir kāds stāsts, ko mums stāstīja pasniedzējs. Es gribētu izstāstīt to arī jums.

Pēc kāda semināra pie Evas pienāca sieviete, viņai pie rokas rosījās ļoti dzīvespriecīgs un aktīvs divus-trīs gadus vecs puisītis. Sieviete teica: „Jūs droši vien mani neatcerieties, bet dažus gadus atpakaļ pēc līdzīga semināra, ko vadījāt mūsu pusē, es pienācu Jums klāt ar zīdaini uz rokām. Bērns bija neārstējami slims…ārsti nedeva vairs nekādas cerības un ieteica man samierināties…es biju izmisumā. Lai arī Jums bija jāsteidzas uz lidmašīnu, Jūs atradāt laiku man parādīt Tauriņu pieskārienu masāžu. Tas bija viss, ko es viņam katru dienu darīju. Kā redzat, man dēls ir dzīvs un pie labas veselības. Es tikai gribēju Jums vēlreiz pateikties…”.

Evas darbu tupina Ričards K. Overlijs – Maigās Bio-Enerģētikas Institūta direktors ASV (www.gentlebio-energetics.com), viņš vada apmācību programmas ASV, Latvijā, Singapūrā, Malaizijā u.c.

Ričards K.Overlijs ir baptistu draudzes mācītājs, psihoterapeits Transakcionālajā analīzē, mācījies pie Evas Raihas, bijis viņas asistents.

Viņš ir arī autors „Maigās Bio-Enerģētikas rokasgrāmatai” (tā tapusi ar Evas atbalstu, labojumiem un komentāriem, kas iekļauti arī grāmatā),Tauriņu pieskāriena masāžas apmācības DVD, audio materiāliem; grāmatai polaritātes tehnikās u.c. materiāliem.

Pirmo reizi Ričards K. Overlijs vadīja 8 dienu semināru Latvijā 2007.gada augustā. Viņš brauc uz Latviju vairākas reizes gadā, lai vadītu seminārus, lekcijas, supervīzijas. Viņa mērķis ir apmācīt cilvēkus Latvijā, kas pārņems viņa darbu, mācot Evas Raihas metodi tālāk cilvēkiem visā pasaulē.

 

Vairāk informācijas par Maigo Bio-Enerģētiku un iespējām apgūt šo metodi uzzināsi šeit- maigabioenergetika.lv


Dalīties.

9 komentāru

  1. Ļoti interesanti, pirmo reizi par ko tādu dzirdu. Kā tiek skaidrota pieskāriena iedarbība? Kā pamatā ir tā efektivitāte?

  2. Ilze Jankovska on

    Ne tikai pieskāriens, bet arī vārdi un domas, ko domājam, ir enerģija. Pieskāriens uzrunā enerģiju otrā cilvēkā, jo enerģētiskie lauki savstarpēji mijiedarbojas. Arī caur skatienu mēs varam "pieskarties" otram. Arī mīlestības jūtas ir enerģija. Ne tikai starp pretējiem dzimumiem, bet runājot par visaptverošu, beznosacījumu mīlestību starp cilvēkiem. Mēs esam dzimuši, lai mīlētu un būtu mīlēti. Kad mēs pieskaramies cilvēkam ar mīlestību un maigumu, enerģija otrā atbild uz to. Tas ir kā uzaicinājums dzīves enerģijai – nāc, nebaidies, ir droši. Jo brīvāk enerģija pulsē, jo mazāk mūsos ir bruņas un vajadzības sevi sargāt, jo labāka ir mūsu veselība un mūsu dzīves kvalitāte. Mēs varam piedzīvot dzīvi, nebaidoties un neiestrēgstot sajūtās un pagātnes notikumos. Ir ļoti sen zināms un ļoti patiess teiciens "Mīlestība dziedē visu". Būtībā tā arī ir atbilde. MBE dod iespēju mums atgūt spēju mīlēt un būt mīlētam, ko reizēm esam pazaudējuši cīnoties par izdzīvošanu.Pie mūsu dziļākās sūtības uz šīs zemes.

  3. Sveiki! Izlasīju rakstu un speciālistes atbildi, gribēju izklāstīt savas domas par šo jautājumu. Es pārstāvu viedokli, ka pārāk daudz šādas iedziļināšanās un koncentrēšanās uz visādām mūsu traumām bērnībā un iepriekšējā dzīvē ir pilnīgi bezjēdzīgas. Ir jādzīvo šodienai! Tas jau ir absurds- kam tad nav bijušas traumas bērnībā, kas nav dabūjis izciest pārdzīvojumus, pazemojumus! Tāda ir dzīve, ir jāprot pieņemt arī tās ēnaino pusi, nu nevar dzīvot visu laiku tā kā rozā debesīs. Ja nebūs ciešanu, nezināsi, kas ir laime un prieks. Es pieņemu sliktās lietas, kas ar mani notikušas kā dzīves sastāvdaļu un viss,bet baudu un priecājos par labajām lietām un par šodienu. Nav vērts tērēt laiku pagātnes apraudāšanai! Tādas ir manas domas.

  4. Ilze Jankovska on

    Paldies,Sandra, ka dalieties pārdomās! Protams, nekas nav absolūts, kas vienam der, otram nē, un tas ir forši. Tā tam ir jābūt, lai notiktu attīstība. Jā, mūsu dzīve notiek šeit un tagad. Maigā Bio-Enerģētika nekoncentrējas uz to, kādas traumas ir bijušas bērnībā, bet uz to, kādus neapzinātus lēmumus esam pieņēmuši šo traumu ietekmē, lai sevi pasargātu, un kā tie ietekmē mūsu tagadējo dzīves kvalitāti. Kādi ir mehānismi, ar kuru palīdzību bloķējam dabisko enerģijas plūsmu. Ja esam ar dzīvi apmierināti, akceptējam savu pagātni un jūtamies apmierināti, nav vajadzības iedziļināties pagātnē tikai tāpēc, ka citi tā dara. Problēma sākas tajā, ka bieži mēs neapzināmies, cik dziļa ietekme ir bijusi šīm traumām. Kad es pati sāku mācīties šo metodi, manī viss virmoja – tas bija mans! Tā iekļāva visus man svarīgos aspektus – psiholoģiju, ķermeņa terapiju, garīgos jautājumus un saikni ar Augstāko Apziņu. Tieši tas, ka otrs tiek respektēts ļoti dziļi un patiesi, ka man bija ļauts pašai atrast zemapziņā slēgtos kontraktus ar dzīvi un cilvēkiem. Es tikai dalos tajā, kas man ir ļoti palīdzējis, ticībā, ka tas var noderēt vēl kādam.

  5. Sveiki! Paldies par Jūsu izsmeļošo rakstu. Es vēlētos apgūt šo masāžas veidu. Vai tas ir iespējams un kur?

Atstāt Ziņu