Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Līgo svētku pasākumu ceļvedis

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai tev jau ir plāni, kā nosvinēt Jāņus? Ja nu tu vēl domā vai nevari izlemt, kurp doties, šeit būs neliels ieskats ar pasākumiem, kas notiks visā Latvijā. To, protams, ir daudz vairāk un esam atlasījuši tikai nedaudzus, bet varbūt tieši te būs tas, kas tevi uzrunās visvairāk.

21. jūnijs

Zāļu tirgus Doma laukumā
No 9.00- 19.00
Amatniecības, lietišķās mākslas izstrādājumi, lauksaimniecības produkcija,kultūras programma ar Rīgas pilsētas amatierkolektīvu un profesionālu izpildītājmākslinieku piedalīšanos.

Domina Shopping atklās Līgo un Jāņu vainagu izstādi
Gatavojoties Līgo svētkiem, tirdzniecības centrā Domina Shopping no 21. līdz 23. jūnijam ikvienam būs iespēja apskatīt mākslinieces Anitras Bērziņas unikālo Jāņu vainagu mākslas darbu izstādi, piedalīties Līgo un Jāņu vainagu pīšanas meistarklasē, kā arī apgūt vasaras gaidītāko svētku tradīcijas un ticējumus.

22. jūnijs

Zāļu diena Āraišos
Plkst:12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Āraišu arheloģiskais muzeja parks, Drabešu pagasts.
Tuvojoties vasaras saulgriežiem, 22. jūnijā visas dienas garumā tiks organizētas Zāļu dienai veltītas aktivitātes – zāļu vainagu pīšana, zāļu tēju lasīšana, Jāņu siera siešana, ielīgošanas danči kopā ar folkloras kopu Ore. Jāņu sieru siešanu mācīs pieredzējusī meistare Vaira Taujinska. Zāļu dienai veltītās radošās darbnīcas beigsim ar dažādu veidu ziedu vainagiem, Līgo dziesmu ieskandināšanu un Vidzemes danču un rotaļu izdejošanu.

“Bute zuti precēt brauc” – Alūksnes lielās Līgo lustes
22. jūnijs 11:00 – 23. jūnijs 04:00 Alūksne, Alūksnes pilssala (Pilssalas iela 10), Pilssalas iela 10.

Šeit solās būt ļoti raiba diena ar dažādām aktivitātēm. Mājražotāju produkcijas degustācija, izstādes, zāļu tirgus, amatnieku andele, zivju produkcijas piedāvājum, jautra vizināšanās laivās utt.
Svētkus vadīs Ufo (Kaspars Upacieris)

No plkst 22:00, ielīgošanas balle kopā ar grupu ‘Roja’. Ieeja: Ls 2,- Pēc pl.23:00: Ls 3,-

23. jūnijs

Līgo vakaru svinēsim Rīgā, krastmalā
No plkst. 17:00 līdz 04:30

Kā parasti, arī tiem, kas Līgo svētkos nevar vai negrib izbraukt pie dabas un nepamet Rīgu (vai gluži pretēji – tieši ierodas Rīgā), šeit būs ko darīt.

Gaidāmas lielākas un mazākas skatuves ar dažādām aktivitātēm un māksliniekiem, jāņuguns iedegšana un lielais vakara koncerts kopā ar maestro Raimondu Paulu.

Par Līgo pasākumu Rīgā, vairāk vari uzzināt šeit>>>

Ugunsgrēks aicina Līgot Cinevillā!
Ieeja no plkst. 14:00. Pasākums ilgst līdz 5:00 rītā. Ieeja – 5Ls (bērniem līdz 6 gadu vecuma – bez maksas)

23. un 24. jūnijā visa „Cinevilla” pilsētiņa tiks pārvērsta par Līgo lielfestivālu. Visi tiks aicināti iesaistīties ikgadējā Jāņu vainaga rekorda uzstādīšanā. Kopīgiem spēkiem pīsim pasaulē lielāko Jāņu vainagu, kurā savus līdzi paņemtos ziedus un jāņuzāles, iepīt varēs jebkurš. Bet, kārtīgu līgošanu sāksim kopā ar latviešu seriāla „Ugunsgrēks” dalībnieku lielo uzvedumu.

Arī par tiem, kuriem Līgo dziesmas varbūt gluži neiet pie sirds, ir padomāts – Omas Briljanta Disko – tas būs paviljons, kurā skanēs visdažādākā mūzika un, protams, tajā atpūsties un ballēties varēs ikviens.

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

LR 2 un LTV1 saulgriežu pasākums “Līgojam Jēkabpilī”
Plkst. 21.00
Par lielisku tradīciju ir kļuvuši Latvijā vērienīgākie – Latvijas Radio 2 rīkotie Līgo koncerti. Ik gadus tie pulcē tūkstošiem skatītāju. Arī šis gads nebūs izņēmums, jo Latvijas Radio 2 aicina ikvienu uz lielo salīgošanas un sadziedāšanās koncertu “Līgojam Jēkabpilī!”. Tas notiks Latvijas romantiskākajā estrādē – Jēkabpils Saliņas estrādē – vienīgajā Latvijā, kuru no visām pusēm ieskauj Daugava.
Koncertā piedalīsies Latvijā populārākie un iemīļotākie mākslinieki.

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

Līgo vakarā notiks vērienīgi svētki Amatas novadā
Līgo vakarā visi Jāņabērni tiek aicināti doties uz Vidzemi un apciemot gleznaino Amatas novadu, kur 23.jūnijā Amatas novada Ģikšos ar plašu pasākumu programmu tiks svinēti 4. Amatas novada svētki. 

Gaidāmas dažādas izdarības, kā piemēram, jāņuzāļu noslēpumu atklāšana, vainagu pīšana, alus dzeršanas sacensības.
Pasākumu ieskandinās Amatas novada pašdarbības kolektīvu lielkoncerts „Sens tik sens ir šis stāsts”.
Pēc lielkoncerta notiks uguns rituāls saules pavadīšanai, bet līdz ar tumsas iestāšanos svinētāji varēs vērot īstu gaismas brīnumu – tiks aizdegta mākslinieka Zigmunda Viļņa ugunsziedu skulptūru pļava.

Vairāk informācijas meklē šeit>>>

Lustīga līgošana Lauku sētā
18:00 Lustīga ielīgošanas programma – pušķošanās, apdziedāšanās, cepšanās, spēka danču diešana, zāļu hospitālis, Līgu un Jāņu daudzināšana.8 ugunskuri un veiksmes rituāls.(Dalības maksa – Ls 3.00)

21:30 Zaļumballe lielajā siena šķūnī ar grupu “Trešā brigāde”. Garantējam vispārēju jautrību un virzītu vadību.(Dalības maksa Ls 3.00 )
Pusnaktī 2. pliko skrējiens miglas tērpā, rūnu likšana un zīlēšana.

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

Jāņu nakts uzvedums „Akmens. Tautasdziesma”, Pedvālē
Katru gadu Jāņu svinēšanai Pedvālē tiek izvēlēta tēma un noteikta koncepcija. 2013. gada Jāņu svinēšanas tēma ir „Akmens. Tautasdziesma” un tās māksliniecisko koncepciju veido latviešu un indiešu kultūru savstarpējās sakarības un to mijiedarbība. Latviešu un indiešu tautu tradīcijās folklorā un etnogrāfijā var saskatīt universālas līdzības.

Jāņu nakts laikā ir iecerēts izspēlēt vairākus tradicionālus svinību rituālus, iesaistot tajos līgotājus. Svinību rituāli tiks īstenoti, līgotajiem pārvietojoties pa dažādām vietām Pedvāles pļavās un gravās no saulrieta līdz saullēkta laikam. Uzveduma sižetu veidos tēma – auglības, fertilitātes rituāls.

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

Līgo 2013 Rakšos
No 12:00 – 24. jūnija 05:00. Atpūtas komplekss “Rakši”, Amatas novads,Drabešu pagasts” Rakši”.

Šī ir iespēja līgot Baltijā lielākajā kamieļu fermā ”RAKŠOS”!!! Viss sāksies jau no 12:00 dienā – gadatirgus un dažādas lustes! Vakara daļā pareizos ritmus pieregulēs Dj Toms Grēviņš, GACHO, Musiqq un leģendārā grupa Pērkons. Kā jau katru gadu – naktsmītnes viesu namā ”Kamieļu māja” un telšu pilsētiņā ”Rakšu sēta”. Pasākuma norises vietā laipnas biļešu pārdevējas, autostāvvieta un spēcīgi apsardzes puiši.Dzērienu un ēdienu tirdzniecība visas nakts garumā!

Populāri Latvijas aktieri aicina gada īsāko nakti pavadīt Saldus Kalnsētas parkā
Plkst. 20.00 Saldus Kalnsētas parka estrādē norisināsies vērienīgs Līgo svētku lielkoncerts, kurā populāras teātra un kino dziesmas izpildīs Latvijas labāko teātru aktieri.

Līgo svētku lielkoncerts norisināsies divās daļās – pirmajā daļā mākslinieki izpildīs savas mīļākās dziesmas no populārām teātru izrādēm un kinofilmām, bet koncerta otrajā daļā Arvīda Platpera vadībā gaidāma dižena sadziedāšanās. 

Pēc Līgo lielkoncerta sāksies lustīgā Līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu „Dakota”, tiks iedegts ugunskurs un dejas varēs būt līdz rīta gaismai, interesentiem būs arī telšu vietas.

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

Guntis Skrastiņš kopā ar populāriem mūziķiem un dziedošajām ģimenēm Līgos Latgales sirdī – Rēzeknē
Plkst. 20.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā norisināsies vērienīgs Līgo svētku lielkoncerts, kura atklāšana uzticēta vietējiem – grupai „Galaktika” un Normundam Zušam ar Rēzeknes zaļo pakalnu kori.

Visa koncerta garumā skatītājus gaidīs patīkami pārsteigumi, viens no tiem būs grupas „Dāmu pops” atgriešanās. Koncertā uz skatuves kāps arī 80 – to gadu populārais estrādes kvartets – „Eolika”.
Koncerta otrajā daļā visiem būs iespēja izdziedāties tautasdziesmas, ziņģes, kino un estrādes dziesmas, tā būs varena sadziedāšanās.
Īpaši sirsnīga sadziedāšanās solās būt ar dziedošajām latgaļu saimēm – Puncuļiem, Tihovskiem, Laicāniem, Pavlovskām un Raģeļu – Zepu ģimeni.

Pēc koncerta plkst. 23.00 sāksies lustīgā Līgo nakts zaļumballe, kas tradicionāli ilgs līdz rīta gaismai kopā ar Gunti Skrastiņu un grupu „No ½ vārda”

Vairāk informāciju meklē šeit>>>

Līgo svētki Lielvārdē
No plkst.10:00. Lielvārdē, Rembates parkā

Diena iesāksies ar zāļu gadatirgu.
Plkst. 20.00 Līgo jampadracis: Spēles bērniem, sievu nešanas, alus dzeršanas un vainagu mešanas sacensības, izturības un spēka pārbaudījumi dažādu paaudžu līgotājiem. Un jau 22:00 Līgo nakts balle kopā ar grupu „Roja”.

Līgo pasākumi Aglonā
Plkst. 13:00 pie Aglonas KCJāņu dienas zaļais tirdziņš.
Plkst 11:00 notiks Līgo regate airēšanā. Sacensību vieta – Aglonas atraktīvās atpūtas centrs pie Cirīša ezera.

Plkst. 22:00 Aglonas brīvdabas estrādē līgošana ar vokālo ansambļu līdzdalību. Nakts zaļumballe kopā ar grupu „Bruoļi optimisti”.

Līgo svētki Tūjā 2013
Mazliet alternatīvāki svētki – Līgo ballīte pie jūras. Šogad Līgo svētkos Tūjā, kempingā “Krimalnieki”, būs DJ Agris Semēvics (100. debija)!

Ikgadējais pliko skrējiens Kuldīgā
Līgo vakars Kuldīgā notiks Pilsētas dārzā 23. jūnijā 23.00. Pirmos jāņabērnus ar līgotnēm, pīrāgiem, sieru un alu sagaidīs Jāņa tēvs un Jāņa māte, bet līdz pliko skrējienam kājas ielocīt palīdzēs grupa „Trīs papardēs” (Ainārs Vilde, Artūrs Strods, Raimonds Bičus).
Ieeja brīva. P.S. Papardes zieda meklēšana paliek katra paša ziņā.

 

Pastāsti kur un kā Tu svinēsi svētkus? Iespējams, arī kādu mūsu lasītāju tas uzrunās un ideja svinībām būs rokā!

Dalīties.

Atstāt Ziņu