Vārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Lienes lielākais dzīves projekts – ģimene!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iene Bērziņa ir aktīvi darbojusies televīzijā, gan pati piedaloties, gan vadot dažādus raidījumus. Viņa ir darbojusies arī radio un vadījusi dažādus pasākumus. Tātad – aktīva un darbīga sieviete. Taču, viņas šī brīža lielākais projekts, kā viņa pati saka – ir ģimene. Nupat pasaulē nākusi Lienes meitiņa un šo notikumu vēl īpašāku padara tas, ka viņa iesaistījās projektā Superbēbis 2013 un ļāva savam gaidīšanas laikam sekot līdzi arī citām esošajām vai topošajām māmiņām. Arī mēs gribējām vairāk uzzināt, kāda tad ir superbēbja mamma Liene.


Kāda ir Tava laba rīta formula?
Banāli, bet nu pamošanās ir viens no priekšnoteikumiem, lai diena vispār iesāktos! Loģiski, vai ne? Bet nu bez kārtīgām brokastīm cenšos dienu nesākt. Tad noteikti ir glāze silta ūdens ar svaigu citronu, auzu pārslu biezputra vai kādi svaigi augļu vai dārzeņu salāti. Vēl no rīta cenšos nedomāt par sliktām lietām, kas notikušas iepriekšējās dienās, mēģinu katru dienu sākt kā baltu lapu, un tad nu ņemos to krāsot.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Laimīgi cilvēki, pazīstami vai sveši, tam pat nav nozīmes – smaids iedvesmo, un pasmaidīt arī pašai! Klavieres un to spēlēšana, nevienam nedzirdot! Ņemu Paula dziesmu grāmatas un spēlēju visu pēc kārtas un skaļi dziedu līdz. Vēl jautrāk ir tad, ja arī suns sēž man blakus un pievienojas muzikālajam priekšnesumam. Mūzika uzlādē. Iedvesmojos ikdienā atrodoties starp mežu un jūru. Kādu dienu jūra neizraisa pilnīgi nekādas emocijas, tad spēkus smeļos pastaigās mežā ar melleņu ēšanu, citreiz atkal tieši laikā ir pastaiga ar basām kājām pa jūras smiltīm un kāda veldzējoša pelde.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Kad trūkst miega, tad spēj novērtēt tā nozīmīgumu. Šobrīd tveru ik mirkli, lai laistos nevainīgā un laiskā miegā arī dienas laikā. Grāmatas – šobrīd vairāk mācību literatūra par un ap komunikāciju, sabiedriskajām attiecībām. Viena no grāmatām, kas iesēdusies atmiņā un pierāda, ka katrs cilvēks ir nozīmīgs un īpašs un katram var būt savs stāsts– augstskolas pasniedzēja, profesora Andra Pētersona ‘’Ievārījums un brīnumi’’.
Ja runājam par ēdieniem – tad mīlestību pret kartupeļu pankūkām un bērzlapju karbonādēm manī nogalināt nespēs nekas!
Mans labsajūtas rituāls – masāža, jebkāda – tā lutina gan manu ķermeni, gan garu!

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…noslēpums. Reizēm arī pašām sievietēm!

Bez kā nav iedomājama Tava vasara? Ko Tu ieteiktu darīt, kur doties un ko redzēt?
Mana vasara šobrīd ir pilnā plaukumā un briedumā! Esmu ilgi gaidījusi un nu arī sagaidījusi savu meitiņu un tieši šī iemesla dēļ, mana ikdiena grozās par un ap mājām.. Bet man tik ļoti patīk tas, ka ir kāds, kurš par to atgādina, ka nekur tālu nav jādodas, lai būtu laimīgs, lai redzētu ko skaistu un justos īpašs. Mēs bieži aizmirstam, ka mums tas viss ir un nekur tālu nevajag doties.

Tev nupat ir piedzimusi meitiņa, apsveicam! Tu biji drosmīga un gaidīšanas procesā dalījies ar citiem (“Māmiņu kluba” projekts-Superbēbis), kāpēc to darīji un, kāds vispār bija šis gaidīšanas laiks?
Ieejot “Māmiņu klubā” var izlasīt un iedvesmoties no daudzu meiteņu stāstiem, pieredzes, piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem… Esmu viena no mammām, kas grib par to runāt, kas grib dalīties ar sajutām, grib uzzināt un mācīties. Gaidīšanas procesā galvā ir tik daudz domu, jautājumu un ir tik ļoti grūti atrast atbildes uz tieši saviem jautājumiem. Meklējot tās internetā, var sajukt prātā, jo ir tik daudz dažādu atbilžu. Tad nu māmiņu klubā, ar superbēbīti puncī meklēju atbildes uz jautājumiem, kas satrauc mani un citas topošās un esošās mammas. Dalījos savā pieredzē ar gaidīšanas stāstu un iedvesmojos no citām mammām. Un kas tad es par drosminieci! Pirms manis ir bijušas daudzas mammas, kas ir uzdrošinājušās par šim lietām runāt un, manuprāt, tas ir ārkārtīgi svarīgi, ka mēs nesēžam mājās un neraudam spilvenā, bet dodamies un runājam. Atklāti!

Šķiet, ka tu varētu būt piemērs tam, kā ļauties dzīves iespējām, kā nesabrukt un dzīvot ar smaidu. Tu soli pa solim, savā dzīvē esi tikai kāpusi uz augšu. Vai esi paskatījusies uz savu dzīvi no malas, kā viss ir attīstījies un, vai uzskati sevi par laimīgu?
Par to, kāda ir mana dzīve un cik pareizi vai veiksmīgi tā nodzīvota es varēšu pateikt tad, kad redzēšu kā ir izauguši un par ko kļuvuši mani bērni. Ja viņi dzīvē būs laimīgi, tad skaidrs, ka esmu dzīvojusi pareizi un esmu spējusi tiem iedot to labāko.
Cilvēks jau visu laiku meklē to, kas spēj piepildīt, meklē savus hobijus un aizraušanās. Man dzīvē šobrīd ir tikai viens projekts, ja to tā var nosaukt – ģimene, un darbs pie šī projekta nebeigsies nekad! Tā kā – darba bijis daudz līdz šim un priekšā arī vēl gana daudz darāmā.
Esmu sapratusi vienu, ka smaidu manā sejā spēj radīt manu apkārtējo cilvēku laime. Un ja kāds jūtas slikti, tad mēģinu to kaut kā mainīt! Ir bijuši arī tukšuma periodi – kad gribas aizbēgt no visa un visiem… Tu sāc slēpties no cilvēkiem un beigās saproti, ka esi paslēpies pats no sevis un pēc tam sevi atrast – atkal no jauna ir diezgan grūti! Bet tā nu es dodos uz priekšu – augšā un lejā, celdamās un krizdama, bet nekad neaizmirstot par ģimeni! Nekad.

Daudzi tevi atceras no televīzijas, vai tev tā visa nepietrūkst?
Kaut kā tie gadi laikam dikti ātri skrien uz priekšu. Man nelikās, ka tas viss ir bijis tik sen lai būtu paspējusi ļoti noilgoties. Man viss kaut kā notiek tādā loģiskā secībā. Televīzija, radio, skola, mājas un tad jau atkal būs jauns sākums, kas tāpat beigu beigās atvedīs līdz mājai! Mēs jau vienmēr atgriežamies, lai kādus neceļus vai ceļus ietu. Tā kā – ne pirmo reizi šī taciņa ieta – padzīvosimies pa mājām, paauklēsimies, papriecāsimies par smaidiem, pirmajiem solīšiem, vārdiem un dosimies atkal uz priekšu… pasaule jau nestāv uz vietas! Cik ātri vai vēlu – tas šobrīd cits jautājums…

Dalīties.

1 komentārs

  1. Man šķiet, ka Liene ir piemērs tam, kā cilvēks ar stipru gribu, mīlestību un pārliecību spēj mainīt savu tēlu un to, ko cilvēki par viņu domā. Šodien viņu uztveram kā jaunu, veiksmīgu sievieti – ne miņas no kādreizējās slavas.

Atstāt Ziņu