Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Kuri cilvēki biežāk saslimst ar gripu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ripa – tā ir elpceļu infekcijas saslimšana, kuras simptomi ir: noguruma un laušanas sajūta, augsta temperatūra, klepus lēkmes, galvas sāpes un spēcīgas iesnas. Vairākuma gadījumos gripas slimniekam jāievēro dažas dienas gultas režīms, smagākajos  ārstēšanās jāturpina pat slimnīcā.

Mēs visi zinām, ka izvairīties no gripas var stiprinot imunitāti – lietojot uzturā vitamīniem bagātu uzturu, zāļu tējas, dodoties pastaigās svaigā gaisā un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, regulāri vēdinot telpas, mazgājot rokas utt. Ja ir spēcīga organisma imūnsistēma, tas, sastopoties ar gripas infekciju, izveido antivielas un izveidojas imunitāte – cilvēks nesaslimst.

Tātad imunitāte ir galvenais faktors, kas nosaka, vai cilvēks saslims ar gripu vai nē. Taču nebūt ne vienīgais. Šoreiz uz gripu palūkosimies no ezotēriskā skatupunkta – kuri cilvēki biežāk saslimst ar gripu un kādēļ?

Gripa kā signāls – „Tā vairs nevar turpināties!”
Dziedniece Līza Burbo norāda, ka ar gripu bieži slimo cilvēks, kurš nemāk izrādīt savas vēlmes un noformulēt savas vajadzības. Viņš jūtas iedzīts stūrī, situācija viņam izsauc emocionālu smacēšanu. Saslimstot ar gripu, šāda cilvēka ķermenis saka: “Viss, tā tālāk nevar turpināties”. Gripa viņam ir kā izeja no grūtās situācijas, kurā tas jūtas iesprostots. Piemēram – sekretāre, kura vairs nespēj sastrādāties ar savu priekšnieku, saslimst ar gripu un kādu nedēļu ir spiesta padzīvot mājās. Viņa pa to pat iekšēji priecājas. Vispār viņa grib strādāt, bet viņu neapmierina nepatīkamo emociju sajūta, kura rodas dēļ sliktajām attiecībām ar priekšnieku. Gripa ļoti bieži ir saistīta ar savstarpējām  cilvēku attiecībām, norāda L.Burbo.

Bēgšana no ikdienas vai kādas situācijas

Noderīgi!
7 lieliski dabas dakteri >>
Ieteikumi, kā pasargāt sevi no gripas >>

Ļoti bieži ar gripu saslimst tāds cilvēks, kas ikdienā/vai kādā noteiktā situācijā jūtās kā upuris. Jo cilvēkam vairāk nepatīk kaut kas, kas viņam jādara vai kur viņam jāatrodas, jo smagākas gripas izpausmes. Tā vietā, lai uzskatītu, ka gripa ir vienīgais bēgšanas līdzeklis no kaut kādas situācijas vai cilvēka, nepieciešams noskaidrot, kas notiek dvēselē un ar emocijām, jāmaina attieksme pret notikumu/cilvēku, kas izraisa šīs netīkamās sajūtas. Atceries – lietas un citus cilvēkus mēs nevaram mainīt, mēs varam mainīt tikai paši sevi un savu attieksmi.

Nogurums un ‘bardaks’ domās – gripa kā iespēja atpūsties
Vai atceries, kad bērnībā tik ļoti bija nogurdinājusi mācīšanās un agrā celšanās, ka mēģināji speciāli saslimst, lai tikai nebūtu jāiet uz skolu? Visticamāk, šīs sajūtas tev pazīstamas ne tikai no bērnu dienām, bet arī šobrīd. „Tāda bieži sastopama infekcijas slimība kā gripa un pat jebkura saaukstēšanās norāda uz to, ka jūsu dzīvē vienlaikus noris pārāk daudz notikumu, un tas izraisa apmulsumu, satraukumu un nekārtību, aizkaitinājumu un sajukumu. Uzkrājušies lielāki vai mazāki konflikti, emocionāli satricinājumi, aizvainojumi. Tādā gadījumā slimība veic pat pozitīvu funkciju- saņemt uzmanību, atvirzīties no jebkuriem pienākumiem, atpūsties, kādu dieniņu pagulēt gultā un sakārtot domas,” raksta psihoterapeits un homeopāts Valērijs Siņeļņikovs.

Bailes saslimt
Tāpat viens liels faktors, kas veicina saslimšanu ar gripu, ir bailes saslimt. Cilvēki, kas izteikti baidās saslimt un katru reizi, kad kāds blakus nošķaudās vai noklepojās, jau ar satraukumu domā, ka tik nesaslimst paši, visbiežāk arī gripu noķer. Parasti viņi jau tad, kad pa televizoru paziņo, ka kaut kur plosās gripas vīruss, satraucās un skrien uz aptieku sagādāt zāles. Proti – jo vairāk no gripas baidīsieties, jo lielāka iespēja, ka to noķersiet. Plašāku skaidrojumu par to, kādēļ notiek tā, ka tas, no kā baidāmies, mēdz piepildīties, vari lasīt šajā rakstā, kur šī likumsakarība skaidrota no psiholoģijas, ezotēriskā, kā arī transērfinga viedokļa:
Kāpēc piepildās tas, no kā baidāmies?

 

Tātad – stiprināsim gan savu imunitāti, gan emocionālo pasauli un gripa mums neķersies klāt!

 

Avoti: Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!» un Valērijs Siņeļņikovs „Izproti savu slimību

Dalīties.

1 komentārs

  1. Es nepiekrtu! Tad man ar gripu jāslimo vienā laidā…<br> Tas viss atkarīgs no iedzimtības un norūdīšanās…

Atstāt Ziņu