Vārda dienu svin: Asja, Asnate, Dāgs

Krūšturu virpulī jeb tik dažādie krūšturu veidi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

au apmēram trīs gadsimtus gandrīz ikvienas sievietes garderobes neatņemama sastāvdaļa ir krūšturis. Tā uzdevums mūsdienās ir ne tikai balstīt krūtis, lai netiktu izstaipītas krūšu saites un tās pēc iespējas ilgāk saglabātu savu skaistumu, bet arī izcelt krūtis, mainīt to formu, palielināt tās vai samazināt. Modes dizaineri un apģērbu ražotāji ik dienas rada arvien jaunus krūšturu modeļus, kuru mērķis ir izcelt sievietes dabisko krūšu skaistumu, nomaskēt nepilnības un ļaut viņai brīvi justies jebkurā apģērbā. Tiek meklēti jauni materiāli, formas, dizains.

Materiāli, kas tiek izmantoti krūšturu ražošanā
Veļa, arī krūšturis, ir lietas, kas atrodas visciešākajā kontaktā ar ādu. Tādēļ ļoti liela nozīme ir tam, no kā šis intīmais apģērba gabals ir pagatavots. No apģērba materiāla arī atkarīgs, cik ērti un komfortabli tas valkājas. Vēsturiski veļas ražošanā lielākoties tikusi izmantota kokvilna, kas tiek uzskatīta par izturīgāko, siltumnoturīgāko, ekoloģiskāko un valkāšanai ērtāko materiālu. Tomēr daži būtiski kokvilnas trūkumi veļas ražotājiem likuši meklēt jaunākus un modernākus materiālus, ko izmantot krūšturu ražošanā.

Ražotāji tekstilmateriālu pagatavošanā galvenokārt izmanto trīs veida tekstilšķiedras:

dabīgās – dzīvnieku vai augu valsts izcelsmes (kokvilna, lins, zīds, vilna)

mākslīgās – ķīmiski apstrādātas dabīgās izcelsmes šķiedras (viskoze, modals)

sintētiskās – no naftas produktiem sintezētas tekstilšķiedras (poliamīds, elastāns, polistērs u.c.)

Aplūkosim iecienītākos veļas ražotāju izejmateriālus un to apzīmējumus, lai turpmāk, iegādājoties krūšturi, tu zinātu, ko pērc:

Kokvilna ir no kokvilnas auga iegūta dabīgā šķiedra, kas visbiežāk tiek izmantota krūšturu oderēs un polsterējuma spilventiņos. Sastopami modeļi, kas šūti no materiāla, kurā apvienota kokvilnas šķiedra, elastāns, poliamīds vai polistērs. Kokvilnas oficiālais saīsinājums – CO.

Viskoze ir mākslīgā šķiedra, ko ražo ķīmiski apstrādājot celulozi. Ķīmiskās apstrādes rezultātā tiek iegūta šķidra, kas pēc izskata līdzinās kokvilnai, zīdam, linam vai vilnai. Viskozi bieži kombinē ar kokvilnu. Veļas rūpniecībā to izmanto kopā ar citām šķiedrvielām mežģīņu, audumu un diegu ražošanā, kā arī dažādu rotājošu elementu izšūšanā. Oficiālais saīsinājums – CV-VISCOSE.

Poliamīds ir sintētiska šķiedra ar funkcionālām īpašībām, ko galvenokārt izmanto, lai izgatavotu izstrādājumus, kas vistiešāk saskaras ar ķermeni. No poliamīda tiek gatavoti peldkostīmi. Šis materiāls var būt gluds, ar pūciņu, matēts, spīdīgs kā zīds. Saīsinājums – PA-POLYAMIDE. Poliamīds tiek saukts arī par neilonu – NYLON.

Polistērssintētiska šķiedra, kas ir ļoti izturīga pret augstām temperatūrām. Ražojot krūšturus, polistēru visbiežāk izmanto kā apdrukātu tīkliņu. Polistērs savienojumā ar citām šķiedrām (poliamīdu, kokvilnu, elastānu) palīdz radīt vairāk krāsu efektu mežģīnēs. Oficiālais saīsinājums – PES vai PP.

Elastāns un poliuretāns Šī sintētiskā šķiedra tiek pielietota kā piedeva citām šķiedrām. No elastāna daudzuma izmantotajā materiālā atkarīgs, cik elastīgs tas būs. Šo šķiedru var izstiept 6-8 reizes, pēc tam tā atkal saraujas. Oficiālais saīsinājums – EL vai PUF

Mikrošķiedra – ļoti smalka šķiedra poliamīda vai polistēra, kas ir smalkāka par zīda pavedienu. Plaši tiek izmantota bezvīļu veļas ražošanā. Mikrošķiedras izstrādājumi komforta un kvalitātes ziņā neatpaliek no kokvilnas veļas. Populārākie zīmoli Tactel un Meryl.

Modāls ir modernizēts mākslīgās šķiedras – viskozes pavediens. Šķiedra var būt gan matēta, gan zīdaini spīdīga. Oficiālais saīsinājums – MD – MODAL.

Lurex ir metāla, parasti alumīnija pavediens, kas var būt apvīts ar sintētiskām vai mākslīgām šķiedrām, lai to padarītu mīkstāku. Ar šī materiāla palīdzību iespējams iegūt efektīvāku dizainu. Veļas produkcijā tas sastopams mežģīnēs, adījumos un lentēs. Lurex ir firmas Lurex reģistrēta preču zīme.

Krūšturu iedalījums pēc to funkcionalitātes
Krūštura uzdevums ir balstīt krūtis, neļaujot tām izstaipīties. Krūtis balsta tā sauktās Kūpera saites – saistaudu veidojumi, kas ļauj tās uzturēt formā. Šim saitēm atslābstot krūtis zaudē formu un tvirtumu. Krūšturis nav brīnumlīdzeklis, kas piešķirs krūtīm mūžīgo jaunību, savu dara gan grūtniecība, gan bērna barošana, gan organisma dabīgā novecošana, tomēr krūšturis tiek uzskatīts par būtisku palīgu tam, lai krūšu saistaudi pēc iespējas ilgāk paliktu spriegi.

Sievietes ikdiena mūsdienās ir ļoti aktīva, tādēļ viņai dažādās dzīves situācijās ir nepieciešams piemērots krūšturis. Turklāt, lai arī krūšturi mūsdienās ir kļuvuši par sava veida greznumlietu, labais tonis pieprasa, lai veļa zem apģērba būt nemanāma un piegulētu kā otra āda.

Klasiskais krūšturis ar vai bez stīpiņu. Šie krūšturi paredzēti ikdienas valkāšanai. Krūšturi, kuros iestrādātas formējošas stīpiņas, vairāk atbalsta krūtis, savukārt krūšturos, kuros stīpiņas nav iestrādātas, atbalstu krūtīm sniedz sānu stiprinājumi. Klasiskie krūšturi var būt arī oderēti vai polsterēti.

Bezvīļu krūšturi. Šo krūšturu bļodiņas ir bez vīlēm. Tas piemērots jebkuram ietērpam, neatkarīgi no cik plāna auduma tas šūts.

T-krekla krūšturis – gludi krūšturi, kas neizceļas zem trikotāžas T-krekla. Parasti šiem krūšturiem ir formētas bļodiņas, kas atbilst krūts formai un slēpj krūšu galus.

Krūšturi bez lencēm domāti valkāšanai zem apģērbiem ar atklātu plecu līniju.

Sporta krūšturi ir paredzēti mērenai līdz intensīvai fiziskai aktivitātei. Zinātnieki ir izpētījuši, ka vingrošanas laikā krūtis kustās trīsdimensionāla astoņnieka formā (uz augšu un leju, uz iekšu un āru, uz vienu un otru pusi). Sporta krūšturis samazina krūšu kustīgumu un saudzē Kūpera saites.

Samazinošie krūšturi samazina krūšu līniju, saspiež krūšu audus, spēj samazināt krūšu apkārtmēru vismaz par collu.

Krūšturi ar maināmām lencītēm. Tiem ir noņemamas lencītes, kuras var kombinēt atbilstoši apģērba dizainam.

Krūšturi ar zemu piegriezumu – to bļodiņas vidū savienojas zemāk par krūtīm. Šāds krūšturis domāts valkāšanai zem apģērba ar dziļu izgriezumu.

Racerback krūšturiem ir V veida mugurpuse un lencītes novietotas tuvāk kaklam. Lencītes nav redzamas valkājot kleitas un krekliņus bez piedurknēm.

Barošanas krūšturis. Šim krūšturim, lai vieglāk būtu barot zīdaini, abas bļodiņas ir atveramas.

Krūšturu iedalījums pēc piegriezuma veida
Mūsdienās veļai nav tikai funkcionāla loma. Daudzas sievietes atzīst, ka krāšņa veļa ceļ viņu pašapziņu palīdz iegūt pretējā dzimuma uzmanību. Veļa jau sen vairs nav tikai veļa, tā ir būtiska priekšspēles sastāvdaļa, sava veida aksesuārs. Arī modes dizaineriem tas nav noslēpums, tāpat kā sieviešu vēlme ar krūšturu palīdzību izcelt dabas mātes doto un nomaskēt dažādas nepilnības. Tādēļ ik dienas veļas dizaineri nopūlas vaiga sviedros, radot arvien jauna piegriezuma krūšturus.

Puš-up krūšturi. Tie domāti, lai vizuāli palielinātu krūtis un piedotu tām skaistu formu. Krūštura bļodiņā tiek ielikts papildus ieliktnītis, lai radītu pilnīgāku un lielāku krūšu efektu. Krūšturi krūtis nedaudz satuvina un piepaceļ, redzami uzlabojot to formu.

Krūšturis ar dublētu jeb porolona kausiņa apakšējo daļu.Krūštura apakšējā daļa sastāv no dublēta materiāla, bet augšējā daļa ir mīksts, parasti mežģīnes vai izšuvums uz tīkliņa. Šo krūšturi parasti izvēlās, lai krūtis nedaudz piepaceltu, vienlaikus saglabājot to dabisko izskatu.

Balkonetta tipa krūšturi. Šiem krūšturiem ir dziļš kare veida izgriezums un tālu uz pleciem izvietotas plecu lentes. Kausiņu konstrukcija nodrošina ļoti labu krūšu atbalstu, piepaceļ krūtis un uzlabo to formu. Balconetta tipa krūšturis piemērots dziļa piegriezuma tērpiem un atkailinātiem vakartērpiem.

Balkonette+push-up krūšturi. Krūšturi šūti pēc balkonette piegrieznes, bet apakšējā kausiņā ir speciālas kabatiņas, kurā ievietot ieliktnīšus, lai piedotu krūtīm papildus apjomu.

Krūšturi ar formētu kausiņu. Šajā gadījumā, lai izgatavotu krūšu kausiņu tiek izmantota viena vesela detaļa, kuras centrālo daļu iestiepj, izmantojot speciālu tehnoloģiju, tā, lai atkārtotu krūts formu un radītu dabīgu izskatu. Formētais kausiņš var būt gan mīksts, gan stingrs. Kausiņa apakšējā daļa var būt sabiezināta, tādā veidā radot push-up efektu. Šāda veida krūšturi neizspiežas cauri drēbēm un noslēpj visa veida krūšu nepilnības.

Krūšturi ar mīksto kausiņu un 2-daļīgu kausiņa dalījumu. Vasarai piemēroti, plāni krūšturi, kas labi izceļ krūšu dabisko formu, vienlaikus to nedaudz piepaceļot. No tā, cik diognāla ir kausiņa vidējā šuve, atkarīgs, cik lielu atbalstu krūtij dod krūšturis. Jo šuve diognālāka, jo atbalsts lielāks.

Krūšturi ar mīksto kausiņu u 3-daļīgu kausiņa dalījumu. Krūšturu kausiņš sastāv no 3 daļām. Šī konstrukcija nodrošina augstu komfortu un atvalsta līmeni. Piemērots vidēju un lielu krūšu īpašniecēm. Ja viena no kausiņa šuvēm iet pa diognāli, krūts tiek arī piepacelta.

Krūšturi ar mīksto kausiņu un koriģējošu sānu daļu.Krūšturim ir koriģējoša sānu daļa, kas sniedz papildus atbalstu, šī detaļa var būt no dažādiem materiāliem. Šādi krūšturi formē krūtis un nodrošina atbalstu. Sānu detaļas noņem slodzi no plecu lentām.

Kreklveida krūšturispiešķir krūtīm pievilcīgu, vienādu formu un ir piemērots valkājot cieši pieguļošu apģērbu, jo neizspiežas vīles. Krūštura bļodiņas pielāgojas krūšu formai.

Wonderbra krūštuturiem ir liels izgriezums, tie domāti dekoltētiem vakartērpiem. Pateicoties polsterīšiem, krūtis tiek saspiestas kopā.

_____________________________ 

Lasi vēl:

Kā izvēlēties sev piemērotāko krūšturi?
Kā pareizi noteikt krūštura izmēru, pēc kādiem rādītājiem pārliecināties, ka krūšturis tev tiešām der!

 

Skaistas krūtis kā no reklāmas? Tas ir iespējams!

 

 

 

Kas tev jāzina par krūts vēzi: saruna ar mamologu

 

 

 

Mīli sevi, regulāri veicot krūšu pašpārbaudi!

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu