Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

Kosmētikas derīguma termiņi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kad maizei, pienam un pat šokolādei ir beidzies derīguma termiņš, mēs tos vairs nelietojam. Taču ar kosmētiku gan bieži vien pieļaujam izņēmumus. Daudzas sievietes lieto lūpukrāsas, acu ēnas, zīmuļus un pūderus gadiem, lai gan to derīguma termiņš jau sen beidzies.

Kas slikts ir tajā, ka lūpukrāsu lieto ilgāk nekā tās derīguma termiņš – tā taču tāpat labi krāso, kāpēc jāmet ārā? Atbilde uz šiem jautājumiem ir pavisam vienkārša un būtiska – kosmētikas līdzekļi, kuriem beidzies derīguma termiņš, ne tikai ir sliktākas kvalitātes, bet tie arī apdraud tavu veselību!

Kā skaidro kosmētikas speciālisti, krāsojot lūpas uz lūpukrāsas no mutes nonāk baktērijas, kas ietekmē lūpukrāsas derīgumu, tāpat arī vecas skropstu tušas un acu zīmuļi, kā arī cita veca kosmētika draud ar infekciju risku.

Turklāt ar dabisko kosmētiku jābūt vēl uzmanīgākām – tā nesatur konservantus un līdz ar to tai ir īsāks derīguma termiņš.

Līdz ar to, lai nepakļautu savu veselību infekcijas briesmām, labāk iegādāties mazāk kosmētikas līdzekļus, bet darīt to biežāk, ievērojot kosmētikas līdzekļu derīguma termiņus. Piemēram, skropstu tušu labāk turēt mājās vienu un nepirkt vēl dažādas citas, jo tām ātri beidzas derīguma termiņš – tās var lietot tikai 3 – 6 mēnešus.

Dalīties.

Atstāt Ziņu