Vārda dienu svin: Brencis, Audris, Inuta

Ko vajadzētu zināt par zobu balināšanu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

a agrāk tikai zobārsti varēja veikt kvalitatīvu zobu balināšanu, tad tagad ikviens var to izdarīt pats mājas apstākļos. Zobu balināšana ir viena no visvienkāršākajām kosmētiskajām procedūrām, ja vien tiek veikta pareizi. Taču jāņem vērā, ka zobu balināšanas rezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tai skaitā, cik izteikts izveidojies zobu aplikums un kas to ir izraisījis, no balināšanas procedūru skaita, kā arī cik labi cilvēka zobi reaģē uz attiecīgajām balinošajām sastāvdaļām.

Lielākā daļa cilvēku iegūs ievērojamus rezultātus, kamēr kādam rezultāta var arī nebūt. Ir cilvēki, kuru zobus nemaz nav iespējams izbalināt, piemēram, gadījumos, kad tie kļuvuši tumši dēļ antibiotiku lietošanas vai kādas slimības. Jāņem vērā arī, ka dzeltenīgi zobi labāk pakļaujas balināšanai, nekā zobi ar pelēku nokrāsu. Ja zobi ir ļoti tumši, ar vienu zobu balināšanas komplektu vai produktu var nepietikt un balināšanas kursu var nākties atkārtot. Zobu krāsas izmaiņas ietekmē dažādi faktori – gan ēdiens un dzērieni, kas tiek lietoti uzturā, gan smēķēšana, gan arī vecums.

Ar ko atšķiras tie zobu balinātāji, kas satur peroksīdu no tiem, kuru pamatā ir sodas bikarbonāts?
Zobu balinātāji veic zobu attīrīšanu no aplikuma, kas ir izveidojies gadu laikā, kā arī uzlabo zobu krāsu. Parasti to sastāvā ir ūdeņraža peroksīds, karbamīda peroksīds vai sodas bikarbonāts. Peroksīds ir ķīmiska viela, kas zobu balināšanā tiek izmantota jau daudzus gadus un ir neskaitāmi daudz tādu zobu balināšanas produktu, kas to satur. Taču tā var izraisīt tādas nevēlamas blakusparādības kā zobu un smaganu jūtīgums, kā arī regulāri norijot lielāku daudzumu peroksīda, tas ar laiku var izraisīt dažādas veselības problēmas.

Turpretim sodas bikarbonāts ir dabiska un cilvēka veselībai nekaitīga viela, kas efektīvi noņem zobu aplikumu un dažādu brūninošo ēdienu un dzērienu radīto tumšo krāsojumu. Turklāt neizraisa zobu un smaganu jūtīgumu, tādejādi sodas bikarbonātu saturošus produktus var droši lietot arī cilvēki ar jūtīgiem zobiem. Vairāk informācijas par pieejamo produktu piedāvājumu var atrast mājas lapā: www.balts.lv.

Balts.lv piedāvā ASV kompānijas Beaming White peroksīdu nesaturošus zobu balināšanas produktus, piemēram, balinošas zobu putas „Daily White Fusion”, zobu balināšanas komplektu „Take-Home Bleaching Kit” un zīmuli „Forever White”, ko mājas apstākļos var lietot ikviens. Jāpiebilst, ka zobu balināšanas produkti, kas paredzēti lietošanai mājās, noteikti izmaksā krietni lētāk, nekā zobu balināšanas procedūra pie zobārsta, tādejādi ir pieejami ikvienam.

5 fakti, ko ikvienam vajadzētu zināt, par zobu balināšanu!

  1. Zobu balinātāji parasti izbalina tikai dabīgos zobus – plombes, kronīšus, tiltus un citu zobu keramiku tie nebalina.
  2. Pirms zobu balināšanas ieteicams saplombēt cauros zobus un veikt zobu higiēnu pie speciālista.
  3. Lai iegūtais rezultāts saglabātos ilgāku laiku, ieteicams to uzturēt, lietojot balinošu zobu pastu jeb putas, piemēram, Daily White Fusion vai balinošu zīmuli – Forever White.
  4. Lai samazinātu zobu jūtīgumu, kas var rasties balināšanas laikā, ieteicams pirms procedūras zobus iztīrīt ar jūtīgumu mazinošu zobu pastu, kā arī pēc procedūras lietot zobu minerālus atjaunojošu gēlu, piemēram, Minerals – Enamel Booster.
  5. Cilvēkiem ar smaganu slimībām, kā arī grūtniecēm un barojošām māmiņām zobu balināšana nav ieteicama.

Tikai līdz 31.03.2013. portāla „Sievietes pasaule” lasītājām piedāvājam 30% atlaidi visiem www.balts.lv piedāvātajiem zobu balināšanas produktiem, ievadot kodu: SP30!

Dalīties.

Atstāt Ziņu