Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Ko nozīmē dažādie apzīmējumi uz kosmētikas iepakojumiem?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pērkot pārtikas produktus, mēs vienmēr rūpīgi izpētām to iepakojumu. Ražošanas datumu, derīguma termiņu, ražotājvalsti, kaloriju daudzumu. Taču, kad runājam par kosmētikas līdzekļiem, dažkārt aiz krāsainajām reklāmas etiķetēm ir grūti pamanīt ražotāja atstāto vēstījumu. Baltijā pirmais Beauty Online serviss INTENSA.PRO palīdz atšķetināt šo „simbolu noslēpumu”.

 

Zaļais punkts

Mēs bieži uz iepakojumiem redzam šādu grafisko simbolu. Tas attēlots divu bultiņu veidā, kas veido apli un liecina par to, ka ražotājs atbalsta finanšu programmu „Eco Emballage”, kura nodarbojas ar atkritumu pārstrādi. Tādus iepakojumus izgatavo no drošiem un pārstrādājamiem materiāliem.

simvoli-intensa.pro

Atvērta bundžiņa

Grafisks simbols, kas norāda uz preces derīguma termiņu pēc iepakojuma atvēršanas. Cipars norāda ieteicamo mēnešu skaitu. Burts „M” ir universāls. Piemērā attēlots kosmētikas līdzeklis, kura derīguma termiņš ir 12 mēneši. Ja uz iepakojuma trūkst informācijas par konkrēto datumu, tātad, kosmētika ir derīga vairāk nekā 30 mēnešus, un saskaņā ar Eiropas Savienības likumiem, to var nenorādīt.

simvoli3-intensa.pro

Fluid Ounce

Visbiežāk šāds simbols satopams uz parfīmu iepakojumiem. Tas apzīmē, ka konkrētā līdzekļa apjoms norādīts šķidruma uncēs. Lai tās pārvērstu mililitros, ciparu priekšā simbolam, jāpareizina ar 30 (1 unce = 28.3495231 grami).

simvilo7-intensa.pro

Trusītis

Simbols liecina par to, ka minētais produkts ir testēts uz mākslīgi izaudzētas cilvēka ādas, nevis uz dzīvniekiem. Eksistē daudzas šī simbola variācijas, to var papildināt uzrakstiem „Not tested on animals” un „Animal friendly”.

simvoli-intensa.pro

Mēbiusa cilpa

Šis starptautiskais simbols apzīmē to, ka preces iepakojums daļēji vai pilnībā ir izgatavots no pārstrādātām izejvielām.

simvoli-intensa.pro

Pārstrādājamā plastmasa

Ja Mēbiusa cilpa norādīta uz plastmasas iepakojuma, tas nozīmē, ka to var pārstrādāt atkārtoti. Šķirošanas atvieglošanai un pārstrādei, simbola vidū norādīts cipars vai burti, kas nozīmē izmantotās plastmasas tipu. 
1 — PET (E) — polietilēnterftalāts; 
2 — HDPE (PEHD) — augstas izturības polietilēns; 
3 — PVC (V) — polivinilhlorīds;
4 — LDPE (PELD) — zema blīvuma polietilēns;
5 — PP — polipropilēns;
6 — PS — polistirols;
7 — O (other) — pārējie plastmasas veidi.

simvoli-intensa.pro

Neto svars/tilpums

Preces svars bez iepakojuma. Ja blakus redzams cipars taisnstūra rāmītī, tad tas ir bruto – svars kopā ar iepakojumu.

simvoli-intensa.pro

Atvērta grāmatiņa ar roku

Simbols, kas nozīmē, ka pirms lietošanas nepieciešams iepazīties ar lietošanas instrukciju – iepakojuma iekšpusē obligāti jābūt ieliktnim, kurā izklāstīta detalizēta informācija par līdzekli – apraksts, lietošanas pamācība, piesardzības pasākumi. To pieņemts izvietot uz līdzekļiem, kuru izmantošana ir bīstama: matu krāsa, sadzīves ķīmija. Tādēļ simbols traktējams kā norāde uz to, ka produkcija satur papildus informāciju (parasti birkas veidā).

simvoli-intensa.pro

European Asian Community

Vienotais simbols produkcijas apgrozījumam valstu – Muitas savienības locekļu tirgū, apstiprināts 2011.gadā. Tas apzīmē, ka produkcija ir izgājusi visas Muitas savienības noteiktos un atbilstošos tehniskos reglamentus, atbilstības sertifikācijas procedūru jebkurā valstī.

simvoli-intensa.pro

Iegādājoties jebkādus kosmētikas līdzekļus, īpašu uzmanību pievērsiet simboliem un marķējuma zīmēm, kas atrodas uz iepakojuma. Diemžēl veikalos dažreiz sastopama produkcija ar derīguma termiņa iztecējumu, vai produkcija, kuras derīguma termiņš iztecēs pēc pāris dienām. Šādas kosmētikas lietošana var novest pie nelabvēlīgām sekām.  

Dalīties.

Atstāt Ziņu