Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Katrīna Denēva filmā ‘Sieva uz pilnu slodzi’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No 11.marta kino “Rīga” un kino “Citadele” būs skatāma filma “Sieva uz pilnu slodzi/ Potiche”, kas vēsta par sieviešu emancipāciju Francijā 20.gs. 70.gados.

Filma stāsta par sievieti vārdā Suzanna, kuru atveido lieliskā Katrīna Denēva. Kino “Rīga” izplatītajā informācijā norādīts, ka tas ir komisks un reizē koķets stāsts, kurā režisors Fransuā Ozons atspoguļo arī mūsdienu sabiedrībā valdošās tendences.

Uz tāda paša nosaukuma lugas motīviem balstītās filmas notikumi risinās franču mazpilsētā 1977.gadā. Suzanna (Katrīna Denēva) ir ideāla sieva savam bagātajam vīram Robertam Pujolam (Fabriče Lučini), kurš ar stingru roku vada gan lietussargu ražotni, gan ģimenes dzīvi – pieaugušos bērnus un šķietami padevīgo sievu.

Nedienas un stress darbā Robertu noved līdz infarktam, tādēļ viņa vietā uzņēmumā stājas Suzanna, kas visiem par pārsteigumu spēj pierādīt sevi kā pieredzējušu un pašpārliecinātu sievieti. Ar bijušā mīļākā palīdzību (Žerārs Depardjē) viņa atjauno ražotnes darbību, kuru bija pārņēmis neapmierināto strādnieku streiks, un veic uzlabojumus darba apstākļos. Kad Suzannas vīrs atlabst, neviens vairs nevēlas strādāt viņa pakļautībā, taču Roberts ir nolēmis cīnīties un atgūt savu vietu kā uzņēmuma un ģimenes galva. Tiesa, izrādās, ka arī Suzanna nav ar pliku roku ņemama!

“Fransuā Ozons ir viens no izaicinošākajiem mūsu laika franču režisoriem, kurš liek saviem filmu varoņiem pārkāpt vispārpieņemtās normas un klišejas gan attieksmē pret cilvēka tikumiem, gan pienākumiem. F. Ozona pazīstamākās filmas “Ūdens lāses uz nokaitētiem akmeņiem”, “Eņģelis”, “Zem smiltīm”, “Baseins”, “8 sievietes” ne reti izsaukušas šokam līdzīgu reakciju, jo režisors koķetē ar cilvēka iekšējo brīvību un seksualitāti, brīžiem kļūstot arī draudīgi nopietns,” filmu raksturo Daira Āboliņa.

Filmas nosaukums franču valodā – Potiche – apzīmē būtisku niansi, t.i., objekts, kas uzmanību piesaista tikai ar ārējo veidolu, kuram nav praktiska pielietojuma. Šo izteicienu mēdz attiecināt arī uz sievietēm, kuras uzskatāmas par skaistām, taču dzīvo sava vīra ēnā un kurām šķietami nepiemīt savdabīgums jeb identitāte.

Dalīties.

Atstāt Ziņu