Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Kad un kādas rotaļlietas pirkt, kā izbēgt no skandāla veikalā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja bērniem būtu tāda vara, viņi labprāt katru reizi, kad ar vecākiem dodas uz veikalu, no tā ārā iznāktu ar kaudzi rotaļlietu. Skaidrs, ka vairums vecāku nepiekrīt šādam scenārijam un mēģina rast vidusceļu starp bērna vēlmju nodrošināšanu un pārdomātiem tēriņiem. 

Rotaļlietu gadījumā to var nebūt nemaz tik viegli izdarīt, jo jau no dažu gadu vecuma, kad bērni sāk runāt un viņš sāk izpaust savas vēlmes, ir diezgan grūti turēties pretī uzstājīgajiem lūgumiem veikalā pie rotaļlietu plaukta. Bieži vecāku sirdis atmaigst vai vienkārši tiek izbēgts no publiska konflikta, ieliekot bērna noskatīto rotaļlietu pirkumu grozā. 

Kādu “politiku” vecākiem vajadzētu mēģināt ieviest attiecībā uz rotaļlietu iegādi? Kad un kādas rotaļlietas izvēlēties? Kā izvairīties no tračiem veikalā?

Vienojieties, kādās situācijās tiek pirktas jaunas rotaļlietas
Sākumā šādu vienošanos var veikt bērna vecāki, bet vēlāk, kad bērns jau paaudzies un var izteikt savu viedokli, tad vienoties visiem kopā, kādos brīžos tiek pirktas jaunas rotaļlietas. Un pie šīs vienošanās arī visiem stingri jāturas. Lūk, daži piemēri;

  •  rotaļlietas ir bijusi mīļa, bet nokalpojusi savu laiku;
  •  bērna dzimšanas diena, vārda diena un Ziemassvētki;
  •  bērns pats ir sakrājis tai naudu;
  •  bērns ir izaudzis, tāpēc nepieciešamas jaunas vecumam piemērotas rotaļlietas.

Rotaļlietām nevajadzētu būt impulsīvam pirkumam, ko pievieno klāt pārtikas pirkumiem. It īpaši no šādām situācijām vajadzētu izvairīties bērna klātbūtnē, jo tas viņam dod signālu, ka šādā veidā var tikt pie jaunas rotaļlietas katru reizi, kad ejat uz veikalu.

Cik daudz rotaļlietu bērnam nepieciešams?
Tas noteikti ir jautājums, kas varētu raisīt diskusijas. Tomēr speciālistu viedoklis vairumā sliecas uz to, ka bērnam nav nepieciešams pārāk daudz rotaļlietu, pietiek ar dažām tādām, kas viņu patiesi ieinteresē. Kā arī vismaz daļai no tam vajadzētu būt ar attīstošu ievirzi. 

Pārskatāms rotaļlietu klāsts ļaus bērnam patiešām tās arī izmantot un izbaudīt, kā arī atvieglos kārtības uzturēšanu istaba, ko bērnam jāmācās paveikt paša spēkiem. 

Ja arī rotaļlietu mājās ir diezgan daudz, tad vecāki tās var sadalīt un atstāt tikai nelielu daļu, pārējās noglabāt, lai pēc laika veiktu mantu rotāciju. Šāda pieeja var palīdzēt mazināt bērna vēlmi pēc jaunu rotaļlietu iegādes, jo sen neredzētā mantiņa, kas kādu laiku pavadījusi skapī, šķitīs gandrīz kā jauna un sniegs tikpat daudz pozitīvu emociju kā tikko pirkta.

Jāatceras, ka labāk izvēlēties nelielu daudzumu kvalitatīvu un vecumam piemērotu rotaļlietu, nevis piepildīt istabu ar neskaitāmām un nekvalitatīvām mantām, ar kurām viņš tāpat nespēlējas, tās tikai rada nekārtību.

Runājiet ar bērnu pirms došanās uz veikalu
Pirms došanās uz veikalu kopā ar bērnu nepieciešams ar viņu pārrunāt, ko plānots pirkt. Vislabāk bērnu iesaistīt iepirkšanās procesā, ļaujot viņam sameklēt vai izvēlēties preces, sekot līdzi sarakstam. Jo vecāki rādīs labu piemēru par organizētu iepirkšanos bez impulsīvām izvēlēm, bērns labāk pieņems šādu modeli un netaisīs traci pie rotaļlietu plaukta. Jā, viņš var apskatīties, noskatīt kaut ko priekš tās reizes, kad drīkstēs izvēlēties vai pats būs sakrājis pietiekami daudz naudas.

Mazākus bērnus, ar kuriem vēl īsti nav iespējama konstruktīva saruna, kuri neizprot vecāku stāstīto, ja tas ir iespējams, labāk veikalā nemaz nevest pie tiem plauktiem, kur ir rotaļlietas, aiztaupot viņiem šo emocionālo kairinājumu, kas var izraisīt histēriju.

Lieliska alternatīva – rotaļlietu interneta veikals
Varat arī rotaļlietu iegādi veikt internetā, jo tādā veidā aiztaupīsiet bērnam pārāk lielu emocionālo kairinājumu, kas rodas, stāvot veikalā pie pilnajiem plauktiem. Varat kopīgi izvēlēties rotaļlietu interneta veikalā. 

Viens no lielākajiem rotaļlietu veikaliem internetā ir “XS Rotaļlietas”, kur pieejamas visu populārāko zīmolu rotaļlietas, spēles un citas bērnu preces visplašākajā izvēlē. “XS Rotaļlietas” plauktos varēsiet atrast rotaļlietas un spēles gan pašiem mazākajiem, gan pusaudžiem. Interneta veikala “XS Rotaļlietas” reģistrētajiem klientiem arī regulāri pieejamas izdevīgākas cenas.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu