Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

Kā vislabāk atbrīvoties no melnā matu toņa?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā vislabāk atbrīvoties no melnā matu toņa?

Sveiki, man ir jautājums stilistei Netai. Man jau ilgāku laiku ir melna matu krāsa, jau vairāk kā gadu matus krāsoju ar krāsu bez amonjaka. Uz iepakojuma rakstīts – noturīga līdz 28 mazgāšanas reizēm. Mans jautājums ir: Ja vēlos tikt no melnās matu krāsas vaļā un, vai man tas izdosies, ja vienkārši kādus 2, 3 mēnešus matus vairs nekrāsošu? Vai šāda veida matu krāsas patiešām var izmazgāties?

Jau iepriekš paldies! Sandija.

 

Atbild stiliste Neta Kalniņa:

Visdrīzāk, krāsa līdz galam arī pēc šiem 2-3 mēnešiem neizies. Pat, ja krāsojat matus ar krāsu bez amonjaka, kāds procents no krāsas matam tomēr pieķeras un tikai ar šampūnu tas tik viegli neizmazgāsies. Jāskatās arī tas, kāds matiem ir dabīgais tonis, jo šajā laikā ataugs saknes, kam būs pavisam cits tonis. Lai veidotos skaista pāreja, jebkura gadījumā nāksies salaist dabisko toni ar tumšo.

Lai ātrāk atbrīvotos no melnās matu krāsas un šī pāreja būtu arī vizuāli pievilcīgāka, parasti par vislabāko paņēmienu tiek uzskatīta sekojošas formulas izmantošana: ņem 1 daļu šampūna (labāk neitrāls) + 1 daļa ūdens + 1 daļa balinātājs + 1 daļa krāsas emulsija. Ja ņem gramos, tas būtu attiecīgi 20g + 20g + 20g + 20g. To visu samaisot kopā izveidojas tāda kā putriņa, ar to tad jāņem un jāieziež mati. Tad uz 15-20 minūtēm šo putriņu atstāj matos, pēc tam laiž virsū tonējošo krāsu, dabisko toni, kas atbilst tavam naturālajam tonim. Parasti gan šo neiesaka veikt pašai mājas apstākļos, jo profesionālāk un precīzāk to izdarīs frizieris.

 

Ja Tev ir kāds jautājums, ko vēlies uzdot stilistei Netai, fitnesa trenerim Kasparam vai kādam citam speciālistam – psihologam, dermatologam, ginekologam utt., raksti uz sp@sievietespasaule! Mēs atradīsim atbildi!

Dalīties.

9 komentāru

 1. Jā, diemžēl ar mazgāšanu vien galā netiksi. Pati tam esmu gājusi cauri. Es jau nevarēju paciest to, ka man līdz pus galvai atauga tās gaišās saknes. Izskatījās vienkārši šausmīgi. Arī devos uz frizētavu, kur man palīdzēja nedaudz ātrāk tikt uz labo pusi.

 2. Neizmazgāsies krāsa pati, varu teikt no pieredzes. Gāju pie frizierītes, lai palīdz ātrāk dabūt nost. Bet esmu dzirdējusi, ka ir tādi līdzekļi, ar kuriem iesmērējot matus, krāsu vieglāk izmazgāt. Varbūt kāda zina par tiem kaut ko?

 3. Draugos vienā domubiedru grupā izlasīju, ka vajagot matus pāris reizes izmazgāt ar mazgājamo līdzekli Kastanis – krāsu noņemot, ka prieks. Man gan tas šķita nedaudz šausmīgi…

 4. Tas izklausās tik šausmīgi. Tad jau ar Ariel vai Tide arī var! 🙂 Tad jau varbūt labāk nodzīt vispār matus uz pliko un tad lai ataug kādā nu krāsā tie dabīgi ir…

 5. sanda.... on

  Sveiki!esmu to meginajusi,gan majas,gan frizetava,bet mati paliek spilkti rizi!<br>ko Jus ieteiktu,lai mati neklutu rizi,nonemot melno krasu!

 6. viss ir pareizi, tikai tad, kad tikko esi noņēmusi krāsu, tad tev ar tonējošo krāsu bez amonjaka jānokrāso mati, uzreiz tikko pēc krāsas noņemšanas! izvēlies naturālos toņos un nebūsi vīlusies! 🙂

 7. blondāā';) on

  Man jautājums ir stilistei Netai vai ir kāds veids kā tikt vaļā no matu kraasas man tagad ir blondi balinaati mati un es velos no tiem tikt valaa vai ir kaads sampuns vai kas cits jo izskataas jau briesmiigi kad ataug taas saknes:(

Atstāt Ziņu