Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kā tikt vaļā no melnajām pumpām?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mazas melnas pinnes uz degungala un vaigiem vai pat pa visu seju. Nelīdz ne skrubji, ne krēmi. Ko darīt? Kā mājas apstākļos ar tām cīnīties?

Pirmais, ko vajadzētu saprast, dziļas melnas poras T-zonā ir raksturīgas kombinētam ādas tipam. Ja tās ir novērojamas pa visu seju (nav pūtītes vai pinnes), tad tas ir taukainas ādas tips, kas nozīmē, ka visas tās pašas procedūras, ko veic T-zonai kombinētās ādas tipa gadījumā, šajā gadījumā ir jāveic pa visu seju, norāda kosmētiķe-vizāžiste Ketija Dinsberga-Bojāre.

Tomēr kopumā, lai šo problēmu risinātu svarīgi ir rīkoties kompleksi. Proti, sejas āda ir regulāri jākopj, ir jāveic regulāras sejas tīrīšanas, pīlingi, un, protams, jālieto ādas tipam atbilstoša ikdienas kosmētika. Tāpat ir jākontrolē tas, kas tiek likts mutē. Visbiežāk gan šīs problēmas risināšanā talkā esot jāsauc arī speciālists, jo mājas apstākļos bez dažādām tehnoloģijām esot visai grūti perfekti iztīrīt šīs dziļās poras.

Ko tomēr var mēģināt darīt mājas apstākļos? „Mājas apstākļos seju var tvaicēt kumelīšu tējas tvaiku vannītē, pēc tam censties poras ar marles vai medicīniskās salvetes palīdzību izspiest. Tad var seju noskrubēt un notīrīt ar atšķaidītu kliņģerīšu tinktūru vai toniku problemātiskai ādai. Beigās var uzlikt masku. Saudzīgākas ir mālu maskas. Tās var nopirkt gan aptiekās, gan Drogās. Drastiskāka maska ir, ja sinepju pulverim pievieno 3% ūdeņraža pārskābi, visu samaisa un uzklāj uz sejas un patur 20 minūtes,” saka K.Dinsberga-Bojāre gan piebilstot, ka tas varētu būt vienkāršs un lēts risinājums, tomēr, vai tas visos gadījumos dos efektivitāti, prognozēt nevarot.

Vēl tautas medicīnā seju, uz kuras ir melnās pinnes, iesaka tīrīt ar sīpolu sulu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu