Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Kā padarīt zobus baltākus – speciālistu padomi un ieteikumi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Balti zobi ir pievilcīgi un piešķir pārliecību par sevi. Tā ir būtiska daļa no patīkama vizuālā tēla ikvienam cilvēkam. Tāpēc vienmēr ir aktuāls jautājums, kā saglabāt zobus baltus un ko darīt, ja zobi kļuvuši dzeltenīgi vai pelēcīgi, kādas metodes izmantot, lai atjaunotu zobu labo izskatu.

Vai Tu pareizi un pietiekami kop savus zobus?
Ja nākas konstatēt, ka zobu krāsa nav tāda, kādu gribētos, tad mutes veselības speciālisti pirmos iesaka izvērtēt savus zobu kopšanas paradumus. Tiem ir ļoti liela nozīme tajā, kādā zobi ir krāsā. Protams, savu lomu spēlē arī iedzimtības faktori, tomēr būtiskākā nozīme ir tam, kā un cik pareizi zobi ikdienā tiek kopti.

Kādus pareizas zobu kopšanas principus nepieciešams ievērot:

  •  tīrīt zobus divreiz dienā pēc ēšanas;
  •  tīrīšanu veikt vismaz 3 minūtes;
  •  zobus arī ik dienu izdiegot;
  •  ievērot pareizu zobu tīrīšanas virzienu projām no smaganām, iztīrīt gan iekšpusi, gan ārpusi, kā arī kožamās virsmas.

Nepietiekama un nepareiza zobu kopšana ir viens no būtiskiem aspektiem, kas var veicināt, ka zobi kļūst dzeltenīgi vai pelēki. Izvērtējot savus paradumus attiecībā uz zobu kopšanu, kā arī tos uzlabojot, iespējams panākt acīmredzamus uzlabojumus zobu izskatā, krāsā un mutes veselībā kopumā. Tāpēc zobārsti iesaka sākt ar šo – veltīt maksimālas pūles zobu kopšanai ikdienā. Iespējams, ka daudziem ar šo soli arī pietiek, lai zobi kļūtu balti un skaisti.

Paradumi un faktori, kas liek zobiem kļūt dzeltenīgiem
Nerunājot par to, ka zobi kļūst neglīti dzelteni, ja tos vienkārši netīra, ir vēl jāmin vairāki faktori un ieradumi, kas arī diezgan būtiski ietekmē to, ka zobi vairs nav tik balti, kā gribētos.

Smēķēšana ir viens no tiem ieradumiem, kas pavisam noteikti liek zobiem kļūt dzeltenpelēkiem. Risinājums ir atteikšanās no smēķēšanas. Vai arī jāsamierinās, ka regulāri nāksies izmantot kādas zobu balināšanas metodes, lai uzlabotu zobu krāsu.

Tāpat zobus iekrāso dažādi dzērieni – kafija, melnā tēja, dārzeņu un augļu sulas, vīns. Ja ikdienā ir labi zobu kopšanas paradumi, tad šo kaitējumu parasti tik ļoti nepamanām. Ja zobi tomēr ir īpaši uzņēmīgi pret šādiem iekrāsotājiem, tad jādomā par šo dzērienu daudzuma samazināšanu savā ikdienā. Var arī izmantot zobu pastu, kurai ir papildu balinošās īpašības, tā spēs sekmīgi novērst nelielu ikdienā radušos zobu iekrāsošanos.

Zobu balināšana mājās ar speciāliem līdzekļiem
Samērā izplatīta ir zobu balināšana ar speciāliem līdzekļiem, ko jāizmanto mājās. Zobārsti atbalsta šādu līdzekļu lietošanu, ja tie iegādāti pie uzticama pārdevēja un tiek lietoti stingri pēc norādītās instrukcijas. Jāņem vērā, ka šādu līdzekļu izmantošana ir ilgstoša, kā arī jāievēro stingrs režīms, lai iegūtu cerēto efektu un nekaitētu zobu veselībai.

Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā nereti tas ir apgrūtinoši, jo cilvēki nespēj, piemēram, divas nedēļas no vietas vairākas stundas dienā nesāt zobu kapes ar balinošo līdzekli. Tāpēc nereti šīs metodes vietā priekšroka tiek dota zobu balināšanas procedūrai zobārstniecības klīnikā.

Zobu balināšana zobārstniecības klīnikā – droši, ātri, efektīvi 
Zobu balināšana klīnikā ir ieteicama vairāku iemeslu dēļ.

  •  Zobu balināšana notiek zinošu speciālistu vadībā un uzraudzībā, tāpēc ir novērsti visi riski, ka zobi varētu tikt nevēlami ietekmēti.
  •  Zobu balināšana klīnikā aizņem vien dažas stundas, pēc kurām jau ir tik pat lielisks efekts, kāds būtu pēc vairāku nedēļu balināšanas mājas apstākļos.
  •  Zobu balināšana ar lāzeru, ko mūsdienās visbiežāk izmanto zobārstniecībās, ir saudzīga balināšanas metode, kas sniedz ilgstošu efektu.

Vairāk par to, kā notiek zobu balināšana klīnikā, kādas ir tās izmaksas, varat uzzināt https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/zobu-balinasana/. Turpat arī varat ērti pieteikties zobu balināšanas procedūrai. Piesakoties tiešsaistē, iespējams saņemt 30% atlaidi zobu balināšanas procedūrai “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā”.

Tautas metodes zobu balināšanai – vai tās strādā?
Visi būs dzirdējuši par dažādiem tautas līdzekļiem, ko var izmantot mājas apstākļos, lai balinātu zobus. Tomēr zobārsti pret šīm metodēm ir diezgan skeptiski, jo ne vienmēr lietotāji spēj izvērtēt, kā izmantotās vielas un produkti ietekmēs zobu stāvokli, emaljas izturību. Rezultāts var būt neprognozējams. Ja arī tiek izmantota kāda droša metode, tad skaidrs, ka rezultāts nevar būt ļoti efektīvs. Iespējams, zobu tonis nedaudz var uzlaboties, bet Holivudas cienīgu baltu smaidu diez vai tā izdosies iegūt.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu