Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Kā jūtas tava āda pēc vasaras saules peldes?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

avu vēstījumu mūsu ādā diezgan nesaudzīgi raksta gan laiks, gan saule, un šis ir īstais brīdis, lai izvērtētu ādas stāvokli un labotu, kas labojams. «Ļoti bieži cilvēki atnāk pie dermatologa decembrī un saka – gribu, lai mana āda izskatītos perfekti Ziemassvētku ballē. Kaut ko lietas labā var darīt vienmēr, bet, ja vēlamies panākt patiešām labu rezultātu, rīkoties jāsāk jau tagad,» saka Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģe Dr. med. Kristīne Rozniece.

Lai rosinātu cilvēkus laikus rūpēties par savas ādas skaistumu un veselību, septembrī, oktobrī un novembrī Lāzermedicīnas klīnikā notiek akcija, kuras laikā atlaidi var saņemt dažādiem dermatoloģijas pakalpojumiem.

Vairāk par dermatoloģijas mēnešu īpašajiem piedāvājumiem lasi šeit: http://lazermedicinasklinika.lv/lv/dermatologija

– Kā notiek dermatologa konsultācija un vai tā vienmēr ir vajadzīga, piemēram, ja cilvēks, balstoties uz internetā pieejamo informāciju, jau ir izvēlējies kādu procedūru?

Mēs izvērtējam ādas vispārējo stāvokli un veicam apskati ar digitālo dermatoskopu, kurš palielina ādas attēlu 30 – 120 reizes, tātad mēs ļoti labi redzam dažādas ādas struktūras, pigmentu plankumus, kapilārus, u.c. Kā zināms, dermatoskops ir arī klasiskais zelta standarts ādas veidojumu, piemēram, dzimumzīmju izmeklēšanā, lai noteiktu, vai tās ir labdabīgas, aizdomīgas vai ļaundabīgas.  Atkarībā no tā, kāds ir pacienta ādas stāvoklis un kādas viņam ir sūdzības, mēs piedāvājam ārstniecības plānu, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Reizēm patiešām ir tā, ka cilvēks atver mājaslapu, izlasa procedūru aprakstus un izdomā, kuru viņš gribētu, taču bez ārsta konsultācijas pareiza izvēle nav izdarāma. Katrai ārstēšanai ir savas indikācijas un kontrindikācijas. Tikai tad, kad veikta diagnostika, mēs vispār sākam runāt par procedūrām un apspriest, kā tās kombinēt, lai panāktu optimālu rezultātu. Gadās, ka cilvēks atnāk ar vienu problēmu, bet mēs konstatējam vēl citas, kas, iespējams, jāatrisina vispirms.

– Kas ir ķīmiskais pīlings un kādā ziņā tas ir labāks par parastu pīlingu, ko katrs pats var veikt mājas apstākļos?

Ķīmiskais pīlings nozīmē to, ka mēs uz ādas uzklājam dažādas koncentrācijas augļskābes ar mērķi atbrīvot ādu no pārragotā epidermas virsējā slāņa. Ķīmiskais pīlings to izdara vienmērīgāk un dziļāk nekā mehāniska ādas attīrīšana, ko veicam mājās. Īpaši ieteicams ķīmiskais pīlings ir pēc vasaras, jo pēc uzturēšanās saulē ādas raga slānis sabiezē līdz pat 10 reizēm. Sāk nosprostoties tauku dziedzeru izvadi, var parādīties neizprotami izsitumi, āda kļūst nespodra, pelēcīga un samocīta, turklāt arī negludāka, raupjāka. Tad  mēs veicam virspusējo un vidēji stipro ķīmisko pīlingu, lai varētu to kombinēt ar lāzerprocedūrām.

– Kādam nolūkam kalpo ClearLift procedūras un kā tās darbojas?

Lāzeriekārta Clear Lift ir domāta ādas elastīguma uzlabošanai, tā dod liftinga efektu. ClearLift iedarbojas uz ādas vidējo slāni jeb dermu, kura ādai nodrošina karkasu, nosaka, cik tā ir stingra un tvirta. Lāzers stimulē dermā esošās šūnas – fibroblastus, lai tās ražo vairāk kolagēna un elastīna. Lāzers izsit ādā mikroskopiskus caurumiņus, bet ādas virsējo slāni netraumē. Ņujorkā to sauc par pusdienlaika procedūru – cilvēks pēc tās var turpināt savas ikdienas aktivitātes, ne mirkli, nezaudējot darba spējas. Procedūra ir pilnīgi nesāpīga, tās laikā jūt tikai vieglu siltumu un nelielu kņudināšanu, retos gadījumos var būt minimāls apsārtums.

– Vai šo procedūru var veikt arī tad, ja āda pa vasaru ir saulē iedegusi?

Jā, tas ir labs variants cilvēkiem, kuriem patīk daudz sauļoties. Taču mēs noteikti pārrunājam ar viņiem arī sauļošanās negatīvo ietekmi, stāstām par ādas vēža risku un fotonovecošanos, kas saistīta ar uzturēšanos saules staros.

– Vai, atļaujoties šādas profesionālas procedūras, pašiem mazāk jādomā par ādas kopšanu ikdienā?

Diemžēl neviens joprojām nav izgudrojis vienu universālu procedūru, kuru veicot, nekas vairāk nebūs jādara. Mājās arī ir jāstrādā. Ja cilvēks pats nekops ādu, procedūru labais efekts tik ātrāk zaudēts. Mēs iesakām, kā to pareizi darīt, cenšamies pēc iespējas vairāk stāstīt un skaidrot. Reizēm sieviete gadiem ir kopusi tikai seju, bet kakls un dekoltē zona ir piemirsta, tāpēc seja izskatās par 10 – 15 gadiem jaunāka nekā šīs ķermeņa daļas. Tas viss ir jāpārrunā un jāmeklē piemērotākais risinājums.

Lāzermedicīnas klīnikas dermatologi iesaka – DERMASTIR kosmētiku ikdienas ādas kopšanai!

Šomēnes ar 25% atlaidi e- veikalā www.ameda.lv un ar bezmaksas piegādi uz mājām!

 

– Ko šādā gadījumā var palīdzēt?

Ķīmisko pīlingu veic arī kaklam un dekoltē zonai, tāpat arī ClearLift procedūras var veikt kaklam un dekoltē, kā arī plaukstu virspusei, kas nereti arī nodod patieso vecumu. Un, protams, iesakām, kā turpmāk kopt šīs ķermeņa zonas, lai problēmas pēc iespējas neatkārtotos.

– Ādas skaistumam un veselībai tiek piedāvātas arvien jaunas procedūras. Ir cilvēki, kuri no tām baidās un tādi, kuri gatavi izmēģināt visas. Kā orientēties?

Nav gluži tā, ka jāpāriet pāri ādai ar visām iespējamām tehnoloģijām – nevajag to lieki samocīt. Katrai metodei ir sava specifika un varbūtējās blakusparādības. Tieši tāpēc jau arī  ir vajadzīga dermatologa konsultācija.  Izvēlieties ārstu, ar kuru veidojas savstarpēja uzticēšanās, kurš jums ir izstāstījis visu, lai būtu savstarpēja drošības sajūta.

 

Rīga, Kokneses prospekts 18A
tālr. 67 374747; 67 374744

Dalīties.

Atstāt Ziņu