Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kā izvēlēties un nēsāt juvelierizstrādājumus – noderīgi padomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Juvelierizstrādājumi tirdzniecības vietās pieejami plašā klāstā, ar daudzveidīgu dizainu, tāpēc nav nekas neparasts, ja rodas apjukums — kādas rotas labāk pirkt un nēsāt, kur tām ir īstā vieta un laiks, kas atbilst tieši manam tēlam? Vismaz uz dažiem no šiem jautājumiem centīsiemies atbildēt, lai rotu iegāde būtu vienkāršāka, kā arī būtu vieglāk pirms iziešanas no mājas izvēlēties īstos aksesuārus.

Lēta bižutērija, lai paliek meitenēm
Viena no kļūdām, ko mēdz pieļaut sievietes, ir lētas bižutērijas iegāde un nēsāšana situācijās, kad tas noteikti nav pieļaujams. Vispār no šāda paraduma ir jāatvadās jau pēc 20 gadu vecuma, kad tas vairs nepiedienas. Tā var būt izvēle meitenēm un jaunietēm, bet ne nobriedušai un nopietnai sievietei, kura jau sāk veidot karjeru, iegūst statusu sabiedrībā.

Protams, ka visu, kas ir saucams par bižutēriju, nevar mest vienā maisā, jo pieejamas arī kvalitatīvas un elegantas rotas no šī segmenta. Bet tad tiešām ir jāizvēlas labākais un arī jādomā, kad šādas rotas nēsāt. Noteikti ne pie vakartērpiem un pie lietišķā stila. Tās vairāk būs piemērotas ikdienas tēla papildināšanai.

Kombinē līdzīga stila rotas
Vēl viens ieteikums, ko būtu vēlams ievērot — visas rotas izvēlēties no viena stila, kas arī saskan ar izvēlēto apģērbu. Nevajadzētu, piemēram, jaukt klasiska stila rotaslietas ar etniska stila rotām vai vēl kaut ko citu. Vispār ir ieteikums reizē nenēsāt vairāk par trīs rotām, tās var būt pat tikai divas rotas, kas akcentē tieši to, ko tajā brīdī vēlaties. Auskari, kas akcentē seju, un neliela aproce, krelles un pieskaņots gredzens utt. Kombinācijas var būt dažādas, galvenais ir piedomāt par to un saskaņot šos divus vai trīs juvelierizstrādājumus. Tāpat nevajadzētu reizē nesāt dažādu materiālu rotas, piemēram, sudrabu un zeltu, ja vien šie materiāli jau nav savienoti pašā juvelierizstrādājumā.

Dārgakmeņi — tikai vakaram
Kļūda, ko dāmas nepieļauj — nenēsā dārgakmeņus pa dienu. Briljanti un citi dārgakmeņi ir visīstākās vakara rotas, ko kombinē ar greznu un svinīgu apģērbu. Vakara pasākumos gan droši var nekautrēties izņemt no saviem rotu krājumiem pašu skaistāko un greznāko, ja vien tas atbilst izvēlētajam apģērbam un pasākuma tematikai.

Lietišķu apģērbu papildini ar smalkām un neuzkrītošām rotām
Daudzām sievietēm ikdienā jāizvēlas lietišķa stila apģērbs. Tāpēc ir jāprot juvelierizstrādājumus kombinēt ar šādu apģērbu. Ja darba vide ir ļoti konservatīva un stingra attiecībā pret vienota lietišķā stila ievērošanu, tad vislabāk ir atteikties no rotaslietām vispār. Vienīgais, kas var palikt jebkurā situācijā — laulību gredzens.

Ja lietišķā stila rekomendācijas darba vidē nav tik stingras, tad droši var izvēlēties dažas kvalitatīvas un neuzkrītošas rotas. Vislabāk, lai tie ir klasiski juvelierizstrādājumi bez liekiem izskaistinājumiem, akmeņiem un krāsām. Tādi juvelieristrādājumi plašā klāstā nopērkami daudzos juveliersalonos. Ja izvēlas zināmu pārdevēju, kam ir laba reputācija, tad droši var iepirkties arī juveliersalonu interneta veikalos, piemēram, Jahonts.

Labāk mazāk, bet kvalitatīvas rotaslietas

Ja ir šaubas par to, vai aksesuāru un rotaslietu nav par daudz, tad vienmēr labāk ir kaut ko noņemt. Jo mazāk vienmēr būs labāk nekā vairāk. Uz viena pirksta nevajadzētu likt vairākus gredzenus, nelikt ap kaklu krelles un ķēdītes vairākās kārtās.

Tas attiecas arī uz kvalitāti. Labāk iegādāties dažas un tiešām kvalitatīvas un gaumīgas rotaslietas. Tie būs vērtīgi juvelierizstrādājumi, kas būs izmantojami pie dažādiem tērpiem un dažādās kombinācijās. Tāpat kvalitatīvas rotaslietas arī kalpos daudz ilgāk nekā bižutērija. Juvelierizstrādājumi arī vienmēr ir salabojami vai pārvēršami citās rotaslietās, tāpēc tas ir ilgtermiņa ieguldījums savā aksesuāru klāstā.

Pieskaņo rotas augumam un sejas formai
Juvelierizstrādājumi tiek izgatavoti visdažādākajos stilos, formās un izmēros. Tas ļauj ikvienam atrast tieši to, kas labāk patīk un piestāv. Un šeit vajadzētu kritiski izvērtēt, kas tiešām piestāv, kas atbilst izvēlētajam apģērba stilam.

Piemēram, ovālas sejas formas īpašniecēm piestāv gandrīz visas rotas, bet pie taisnstūra sejas labāk piestāvēs īsākas un platākas rotas, kas vizuāli saīsinās seju. Savukārt apaļām sejām piestāv garenas rotaslietas, kas arī sejas ovālu padarīs garāku. Kvadrātveida sejas īpašniecēm labi izskatās kaklarota ar kulonu, auskari ar vertikālu vai liektu līniju, lieli apaļi auskari. Sirdsveida sejas formas īpašniecēm laba izvēle ir kaklarotas ar vairākām kārtām vai liels kulons, kas iekārts īsā ķēdītē. 

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu