Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Kā attiecības aizvest atpakaļ uz gultu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Un ko darīt, ja vīrietis pēc tam vairs nespēj sievu citādāk uztvert, tikai kā savu bērnu mammu? Un ja nu vainīgi vīrieši, ka sieviete kļūst tikai par mammu? Tādi un līdzīgi jautājumi atskanēja pēc raksta „Vispirms sieviete, tikai tad mamma…” publicēšanas. Līdzīga rakstura jautājumus saņēmu arī uz e-pastu, un identiski tie ir jau tiekoties klātienē, kad sievietes par to stāsta, bet tikai šoreiz par situācijas dramatismu liecina asaras  acīs… Daudzās sarežģītās situācijās uz psihologu raugās tā, it kā viņš zinātu kādu mistisku „pareizās dzīves recepti”. Uz vairumu „KO MAN TAGAD DARĪT?” nav viennozīmīgas atbildes, jo viens vienīgs pareizās izvēles jēdziens nepastāv pēc definīcijas. Gandrīz nekad.

Bet šis ir tas gadījums, kad varu dot ļoti precīzu atbildi. Sāc SEVI uztvert kā sievieti! Visos sev zināmajos veidos. Viss sākas sievietes galvā, sievietes sajūtās. Kļūsi atkal sievišķīga, seksīga (Katra pati zina, ko viņai šis vārds nozīmē). Nebūs gan līdzēts tikai ar erotiskas veļas uzvilkšanu vai tikai ar romantiskas gaisotnes radīšanu. Sievišķības izjūtu ir jārada vispirms SEVĪ un tad jāizstaro ap sevi. (Tas, kas attiecību sākumā ir dabiski un nāk bez īpašas piedomāšanas). Atbildi pati sev uz jautājumu – ko  tev nozīme būt sievietei? Ko tev nozīmē būt sievietei savam vīrietim? Ko tev nozīmē būt sievietei pašai priekš sevis? Ko tev nozīmē būt sievietei attiecībās ar ārējo pasauli? Modini savu sievišķību savās sajūtās, un, ja apģērbs, veļa, telpas noskaņas radīšana, masāža tam palīdz – uz priekšu! Esi savās sajūtās sieviete, esi tāda visu laiku, pie tam neatkarīgi no tā, vai tavs vīrietis to ievēro jau pirmajā dienā, vai vēl nē. Sāc būt SIEVIETE  gan attieksmē, gan komunikācijā ar savu vīrieti. Pie tam, nevajag baidīties, ka tāpēc nebūsi perfekta mātes lomā. Māte tu esi tam mazajam cilvēciņam, bet pati priekš sevis tu esi arī sieviete. Un savam vīrietim tu esi vispirms sieviete, un tikai tad – viņa bērnu māte. Tā ir dabiskā lietu kārtība. Reizēm labas attiecību „zāles” ir nopietnības atmešana. Humors, vieglums, labs noskaņojums! Tas palīdz vienmēr.

Netērē enerģiju meklējot vainīgo
Vainīgos gan meklēt pilnīgi noteikti NAV produktīvi! Atceros kādu senu karikatūru, kurā attēlots vīrietis un sieviete, kuri viens pret otru piketē ar plakātiem. Vīrietis – „Nav seksa, nav mīlestības”, sieviete – „Nav mīlestības, nav seksa”. Tā arī šajā gadījumā viens pret otru var piketēt gadiem, līdz pat attiecību kraham. Sieviete klusēdama vaino vīrieti, ka viņš  saredz vien savu bērnu māti, vīrietis savukārt jūtas apjucis un nelaimīgs, ka pazaudējis sievieti, ko mīlēt, un dažos bēdīgos gadījumos dodas to meklēt citur, sevišķi, ja jau pirms bērna nākšanas pasaulē pārim bija neatrisinātas problēmas. (Nobriedis un līdzsvarots cilvēks, kam dārga sava otra pusīte, gan meklēs risinājumu attiecībās, nevis ies sameklēt trūkstošo citur.)

Bet šoreiz neaplūkosim bēdīgāko variantu. Ja šāds stāvoklis, kad abi laulātie  pazaudējuši viens otru, ieilgst, risinājumu, protams, uzņemsies meklēt psiholoģiski vairāk nobriedušais partneris. Jo psiholoģiski vairāk nobriedis pāris, jo ātrāk un vieglāk iziet no šīs situācijas. Nav starpības – vīrietis vedīs sievieti uz gultu, vai sieviete ar savu sievišķību modinās partnera interesi. Ja neskatoties uz viena partnera pūliņiem, otrs tomēr netiecas atjaunot attiecībās harmoniju un līdzsvaru, tad gan es ieteiktu kopā vai pa vienam doties pie psihologa (vislabāk jau kopā), lai tad saprastu, kas liedz atjaunot zudušo saikni.

Jābūt sievietei un vīrietim arī „ārpus gultas”
Bieži konsultācijās dzirdu tekstu – „es jau tā esmu nogurusi… viņš mani nesaprot, nepalīdz, un tad vēl dienas beigās grib seksu!”. Tā notiek gadījumos, kad vīrietis ir aizmirsis, ka mīlēšanās vispirms sākas sievietes galvā. Nedrīkst aizmirst būt sievietei un vīrietim arī „ārpus gultas”. Romantika – pieskāriens, kāds mīļš nerātns joks, tēja un sarunas sveču gaismā… Katram savs! Galvenais arī pēc mazuļa nākšanas pasaulē ir atcerēties, ka sekss nav pienākums, bet bauda, kam ļauties. Atceraties savu attiecību sākumu! Tas ir nelabs mīts, ka vēlāk attiecībās ienāk rutīna. Tā vai nu ienāk vai neienāk. Bet tā ir tikai un vienīgi izvēle. Ienāk pienākumi, pieaug atbildība, bet rutīna – tā ir izvēle. Runājiet! Stāstiet savam vīrietim, kā jūtaties, kā vēlētos tuvuma sajūtu jau krietni PIRMS TAM. Iespējams, viņš būs uzmanīgs klausītājs, ja stāstīsi  par savām vēlmēm. Iespējams, Tu pati par viņu daudz, ko uzzināsi. Turpretī pārmetumi nenesīs cerēto svētlaimi. Sarunas nedrīkst aizmirst, jo sevišķi tādēļ, ka citādi neviens neuzzinās – ko tu patiesībā vēlies. Esmu dzirdējusi arī sievieti, kam ir mazs bērniņš, sakot lūk, ko – „kāda tur romantika, kādas sveces un sarunas – es dienas beigās gribu, lai viņš vienkārši noplēš manas drēbes…. to tēju dzerot pie svecēm es vienkārši atplīsīšu….” Nu, lūk – cik sieviešu, tik stāstu, un piedevām – vienu dienu gribas, lai būtu tā, otru – lai savādāk… Runājiet ar savu vīrieti! Ļaujieties sajūtām! Un viņš būs jums vislieliskākais!   

Dalīties.

4 komentāru

  1. Tas ir tipiski, ka sievietes domā, ka viņu vēlmes tiks saprastas pašas par sevi. Vīrietis ir tā ieproegrammēts, ka viņam ir jāpasaka bez aplinkiem, kas patīk, kas nepatīk, ko tu no viņa gaidi. Gribu uzsvērt – bez aplinkiem, vienkāršiem nepapalašinātiem teikumiem!

  2. Njā, lai gan negribot, bet jāatzīst esmu laikam viena no tām, kas pieļauj šīs kļūdas…diemžēl sanāk ikdienā vairāk to apvainošanos vienam uz otru, neizrunāšanos un kluso dusmu, kas veļas arvien lielākās un lielākās bumbās…

  3. Una Kraukle on

    Atbilde Evijai!<br>Bet kādu kvalitāti dzīve iegūst, kad šito shēmu mazliet izmaina! Iesaku vienoties ar sevi, un sākt mēģināt attiecības BEZ AIZVAINOŠANĀS un APVAINOŠANAS, bet ar IZRUNĀŠANOS kā eksperimentu. Var uzrakstīt- kā mainījās PAŠSAJŪTA!

  4. un? kāda jēga? kāda vispār jēga pateikt, ko domā un kā domā? vīriešiem vnk riebjas viss, ko viņi nedomā 😀 esmu centusies visādi savu vīrieti izvirzīt tiešām pirmajā vietā par bērnu.. nav bijis tā, kam negribas seksu, drīzāk otrādi… un rezultāts? nekāds!!!! viņš tāpat domā tikai par sevi.. izklaides ir tikai ar draugiem, brīvais laiks tiek pavadīts kā pašam gribas.. a es kā tāda lose gatavoju vakariņas, vienmēr gribu viņu, atbalstu darbos, uzturu māju, maksāju rēķinus un nesaņemu neko 😀 ha ha ha

Atstāt Ziņu