Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Ja dzīvesbiedrs pārtiek no kūciņām…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pagājušajā nedēļā Sarunu sadaļā lasītāja Daina vērsās ar lūgumu pēc padoma saistībā ar saldumu atkarību. Taču nepārvarama kāre pēc kūciņām un šokolādēm ir nevis viņai pašai, bet gan dzīvesbiedram. Ko šajā situācijā iesaka psiholoģe?

Sveikas mīļās meitenes, varbūt ir kāds padoms! Pēdējā laikā aizvien vairāk kaitina mīļotā cilvēka neparspējama tieksme pēc saldumiem. Protams, man arī garšo kāda kūciņa vai šokolādīte, bet viņš varētu pārtikt tikai no kūkām un citiem našķiem, turklāt viņa svars, manuprāt, jau pārsniedz normu. Varbūt tā ir psiholoģiska problēma, kuru jārisina, vai tās ir tikai manas iedomas…?
Daina


Atbild psiholoģe Una Kraukle, kura specializējusies ēšanas problēmu risināšanā ar psiholoģijas palīdzību
:
Lasot jautājumu, man radās pretjautājums- vai vīru pašu arī uztrauc viņa svars? Ja tas ir tā, bet viņš vienalga turpina pārtikt gandrīz tikai no saldumiem, tad to patiešām der risināt ar psiholoģiskām metodēm. Domāju, ka šajā gadījumā kāda no dzīves sfērām rada spēcīgu nemieru un stresu. Varbūt vīrs to apzinās, bet varbūt cenšas izstumt no apziņas.  Apzinoties diskomforta cēloņus un atrodot risinājumus, mazināsies tieksme gūt ātru baudu, ātru mierinājumu no saldumiem.
Te arī jāsaprot- kad, pie kādiem apstākļiem vīrs sāka pastiprināti lietot uzturā saldumus? Varbūt tas ir tikai paradums, kas nāk līdz no bērnības, no viņa ģimenes kā dzīvesveida sastāvdaļa, un vīrs vienkārši nav aizdomājies, ka var savādāk?
Ja vīram pašam savs svars patīk, tad rodas jautājums- kādēļ Tevi tas kaitina? Kāda emocija ir pārsvarā- aizkaitinājums vai uztraukums par vīra veselību? Ja  tas ir aizkaitinājums par viņa ārējo izskatu, tad der padomāt- varbūt tas nav primārais, kas kaitina? Varbūt kaitina kaut kas jūsu savstarpējās attiecībās?
Mans ieteikums- tava attieksme pret veselīgu uzturu un personiskais piemērs, garšīgas, veselīgas vakariņas jaukā noskaņā, kā arī daži padomi un ieteikumi par uzturu vieglā, draudzīgā atmosfērā noteikti liks vīram aizdomāties par ēšanas paradumu maiņas lietderību. Pats sliktākais, ko šajā situācijā izdarīt- mēģināt “pazāģēt” par lieko svaru un izskatu. Tas varētuarī nedot cerēto rezultātu,bet gan radīt jaunas aizsargreakcijas. Bet cilvēks, kas aizsargājas, VEIDO LIEKO SVARU. Lai jums kopā izdodas!

Dalīties.

Atstāt Ziņu