Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Inga: ZIB* ir veids kā realizēju radošās idejas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ad ārā ir tumšs un drēgns, ir pienācis laiks, lai mēs paši izkrāsotu ikdienu. Viens no veidiem, kā to izdarīt ir košas krāsas mūsu apģērbā. ZIB* apģērbi ir tieši šādi – koši un pamanāmi. Inga Priedīte, ZIB*veidotāja stāsta, ka viss esot sācies ar košiem “reitūžiem”,  bet nu jau kolekcijā ir plašs piedāvājums un tev ir iespēja izskatities koši ne tikai vasarā, bet arī tagad. Turklāt ZIB* kolekcijā ir arī atstarojošie adījumi – tas nozīmē, ka šādu cepuru valkātāji tumšajā laikā uz ielas ir labāk pamanāmi.

Kāda ir tava laba rīta formula? 
Man ļoti patīk brīvdienu vēlie rīti, kad nekur nav jāsteidzas, kad var nesteidzīgi brokastot, un izskriet mazu treniņu Mežaparkā. Bet tā notiek pavisam reti un ikdienas rīts ir pilnīgā steigā. Lieliski ir kopīgi brokastot, kaut vai tas ir tikai viens biezpiena sieriņš un pusdzerta kafija, ātri izrunāt dienas plānus, tad uzvilkt mugurā ko krāsainu, ielikt auskarus un doties darbos.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo? 
Tie ir brīvie brīži, kad ir laiks kārtīgi padomāt un rast enerģiju kam jaunam. Mani iedvesmo mana ģimene un ciemošanās pie vecākiem, kad atkal varu sajusties kā bērnībā, kad ne par neko nav jāraizējas. Tāpat iedvesmu gūstu arī no sarunām ar draugiem.
Iedvesmo arī ceļojumi. Man vienmēr ļoti pateicis ceļot, un pati labākā daļa – tas brīdis, kad atgriežoties mājās viss ierastais un ikdienišķais liekas tik skaists. Iedvesmo sirsnīgi cilvēki, jauni iespaidi, jautri piedzīvojumi. Bet nevis lasītais vai filmās redzētais, bet tieši pašas izjustais. Kaut vai tas ir mazs sīkums, vai mazs jaunatklājums, ko dari pirmo reizi – peldēties ledainā kalnu ezerā, nogaršot hačapuri vai gulēt zem klajas debess. 

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Vitamīnu želejkonfektes:) Beidzot neaizmirstu apēst ikdienas vitamīnu. Bet, ja par nopietnākām lietām, tā ir rūpēšanās par savu veselību, manā gadījumā – regulāra sportošana. Tas, protams, nav nekāds jaunatklājums, bet, pēdējos gadus intensīvi strādāju un mēdzu to aizmirst. Arvien atklāju, cik ļoti labi jūtos, ja aktīvi un regulāri kustos, īpaši svaigā gaisā, mežā. Tas ir liels prieks, kad vari noskriet vairāk kā domāji, vai, kad vari saņemties aukstā, lietainā laikā iziet ārā un gūt prieku.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir… 
…ļoti aizņemta, rosīga un krāsaina. Man liekas, ka sievietes neatlaidība, centība un izturība virza un priekšu un ļauj sasniegt vislielākos sapņus. 

Kā tu šajā tumšajā laikā ienes gaišumu un prieku?
Tā kā darbnīcā pavadu lielāko dienas daļu, tad ļoti svarīga ir darba vide. Pašiem sava ideālā darbnīca vienmēr bijis mans mērķis. ZIB* darbnīcā ir gaiši, saulaini un ļoti krāsaini. Labam garastāvoklim klausāmies franču radio, velkam ZIB* kleitas, pusdienlaikā pļāpājam muļķības un darba diena paskrien uz ļoti pozitīvas nots, neatkarīgi no laikapstākļiem aiz loga. Īpaši tagad tumšajā laikā, mana recepte – tiklīdz jūtos slikti un trūkst spēka, uzvelku viskošāko, mīļāko kleitu un uzkrāsoju lūpas. Ticu, ka krāsās ir spēks.

ZIB* tērpi ir koši – kāpēc tāda izvēle, radīt tieši šādus tērpus? Un, vai nav kādā brīdi šķitis, ka krāsu ir par daudz un gribētos ko mierīgāku?
Jau bērnībā man ļoti patika zīmēt, šūt un visādi citādi radoši darboties. Patīk, kā no nekā var uztaisīt ko jaunu, un tas ka, nekad nezini kas sanāks. Arī šobrīd ZIB* apģērbi ir veids kā realizēju savas radošās idejas. Negribu to saukt par mākslu vai dizainu. Mans mērķis ir darīt darbu, ko mīlu un ar ko varu nopelnīt es un mana komanda. Pats process man vienmēr šķitis daudz aizraujošās par rezultātu. Varu stundām izšūt pērļu matu rotu un to uzvilkt vienu reizi.

Nemaz nav viegli atbildēt, kāpēc ZIB* apģērbi ir tieši tik koši un krāsaini, kādi tie ir šobrīd. Tas nebija iepriekš izdomāts vai mērķtiecīgi virzīts plāns. Tas atspoguļo mani un manu lielisko komandu, bez tās nebūtu nekā. Man ļoti paveicies strādāt ar tik talantīgiem un lieliskiem cilvēkiem, kādas ir ZIB* meitenes. Un tā enerģija, dzīvesprieks arī redzams apdrukās.

Kā sākās ZIB* stāsts? Kā tas ir pilnveidojies un kādi nākotnes plāni priekšā? 
Jau studējot akadēmijā, zināju, ka man reiz būs savs uzņēmums un gatavosim skaistas lietas. Jokoju, ka kursa biedrus ņemšu darbā un tā arī notika. Viss sākās ar ideju par atstarojošiem adījumiem, bet paralēli tai radās vēl viens projekts – apdrukāti trikotāžas apģērbi. Sākumā bija reitūži, tad tunikas, tad kleitas, aksesuāri un tagad jau mūsu piedāvājums izaudzis ļoti plašs.
To vieno ZIB* ideja – ielikt mazliet mākslas ikdienas apģērbā, piedāvājot ērtus, oriģinālus trikotāžas apģērbus.
Nākotnes plāni ir lieli, bet galvenais – uzņēmumam augot, nepazaudēt to sajūtu un prieku, kas ir šobrīd.

Kāda pēc taviem novērojumiem šobrīd ir sieviešu mode? Ko viņas labprāt izvēlas, kā kombinē un no kā vēl mazliet baidās?
Mūsu rudens/ ziemas kolekciju ieturējām tumšās krāsās, bet interesanti, ka cilvēki tomēr jautā pēc kā košākām krāsām un ar lielāko prieku iegādājas ko gadalaikam netipisku. Lielveikalu piedāvājums ir plašs ar tumšām, vienkrāsainām drēbēm, un mūsu atšķirīgais ir tieši šis radošais pieskāriens.
Pati īpaši nesekoju līdz modes tendencēm, jo tās ir tik mainīgas un īslaicīgas, ka paliek jau nogurdinoši. Tāpēc uz ielas apģērbu ievēroju tikai, ja tas ir atšķirīgs un individuāls, neskatoties uz kādiem stila likumiem vai modes tendencēm. Novērtēju kvalitatīvas, ērtas drēbes, interesantos salikumos, kā arī patīk dažādi aksesuārus.

Man prieks par pārliecinātām sievietēm, kas jūtas ērti savā apģērbā, lai arī kāds tas būtu. Tās tomēr ir tikai drēbes un par tām dzīvē ir daudz svarīgākas lietas.

Aplūko ZIB* kolekcijas šeit >>

Dalīties.

2 komentāru

Atstāt Ziņu