Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Ieva Kaņepe: KKc ir izklaide un kultūra vienuviet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

k pa laikam dažādās sarunās vai internetā var atrast sajūsmas pilnus vārdus par kādu vietu un to, kas tur notiek. Cilvēki jau vairāk kā gadu slavē KKc. Kas ir šis mistiskais burtu salikums? Tas ir Kaņepes Kultūras centrs – izklaides un kultūras centrs Rīgas centrā.

Mūs vienmēr iedvesmo cilvēki, kur nu vēl ģimenes, kas uzdrošinas, mēģina un tic saviem mērķiem. Aicinājām Ievu Kaņepi pastāstīt ko vairāk par KKc un viņu pašu – jaunu sievieti, sievu, mammu un uzņēmēju vienā personā.


Kāda ir tava laba rīta formula?
Labs rīts ir priekšnosacījums labai dienai. Tāpēc īpaši pievēršos pirmo rīta stundu saturam, kas nu jau izkārtojies harmoniskā secībā: vispirms bērnu smaids un “labrīts”, tad kontrastduša možam prātam, sātīgs sezonas augļu vai dārzeņu smūtijs un ne-darba sarunas ar kolēģiem pie kafijas tases.


Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Tas ir neaptverami plaši – citu zemju apceļošana un jaunu kultūru izzināšana, pozitīvi un viedi cilvēki, piemēram, mana jogas pasniedzēja.
Kā jau vairums māmiņu, iedvesmu gūstu bērnos, kas vienlaicīgi spēj būt lieliski “skolotāji”.
Negadās bieži, bet tās ir dizaina kafejnīcas, kur aizeju un arī iedvesmojos no sajūtām. Tajās ir ne tikai radoša atmosfēra, bet arī ēdiens.
Arī mūzika, tās visdažādākajās izpausmēs, spēj iedvesmot.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Septembrī labu cilvēku bariņā devāmies uz Annas Vigmoras konferenci Viļņā. Tagad svaigēšanas pamatprincipi pamazītēm ienāk manā dzīvesveidā un man brīnišķa šķiet doma, ka ēdiens vienlaikus var būt medicīna.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
… kā kosmoss – daudzpusīgs, smalks un varen stiprs, tajā konstanti vietu rod un uzzied mātes maigums, sievas gudrība, krāsaina sievišķība, atvēlot saprātīgu devu draudzenēm.

Par rudeni cilvēkiem domas dalās – vieniem tas ļoti patīk, otriem -nē. Kā ir ar Tevi? Kā Tu ieteiktu priecāties un baudīt rudeni?
Pēc vasaras laiskajiem vakariem un festivālu ballītēm, rudenī, iespējams, krietnai daļai atsākas stingrāka dienas kārtība. Skolas gaitas, ieilgusi darba diena un tad vēl kursi novakarēs. Īgnums var pielavīties nepamanīts. Bet ir arī labā ziņa – kultūra iegriežas jaunā ampluā ar teātra izrādēm, koncertprogrammām, filmu festivāliem. Iesaku izskriet uz vietējo parku, sakrāmēt pilnas kabatas un somu ar kļavu lapu buķetēm un doties baudīt labu kino. Savukārt aktīvā dzīvesveida cienītājus mudinātu nodoties nūjošanai, tas nebūt nav tikai senioru sports! Dari to kopā ar ģimeni, ar draudzenēm… un vēl pagūsi izrunāt ikdienā nepateikto, pa ceļam paķerot skaistus, zelta vērtus dabas skatus.

Pastāsti par Kaņepes Kultūras centru (KKc). Kas tas ir, kas tur notiek un kāpēc vispār ir šāds kultūras centrs?
Reiz trīs Kaņepes radīja jaunu stāstu bijušajam Mediņa mūzikas skolas namam. Tas paredzēja kvalitatīvus dažnedažādus kultūras pasākumus pasaules pilsoņiem. Pusotrs gads darbības ir devis ievērojamus rezultātus – regulāras izstādes un izrādes, vietēja un starptautiska rakstura koncerti, dzejas vakari, kinoteātris. Pilnai laimei pietrūkst vien daudznacionāla virtuve, ar kuras pirmajiem gardumiem cienāsim decembrī, viespavāri jau pošas uz Latviju.
Šis centrs tapa tāpēc, ka Rīgai (un ne tikai) vajadzēja jaunu alternatīvu vietu mākslai un izklaidei un, otrkārt, mēs bijām pārliecināti, ka tauta iemīlēs Kaņepju stilu un izpratni par vērtībām. Bet mēs nebūtu nonākuši tiktāl bez superkomandas, par kuru esmu Kādam pateicīga katru mīļu dienu.

KKc ietvaros, tu noteikti esi uzzinājusi par daudz dažādiem cilvēkiem, aktivitātēm, izbaudījusi un redzējusi daudz jauna un interesanta. Kādi ir tavi novērojumi – kādas kultūras izklaides patīk cilvēkiem, kāda ir atsaucība un, varbūt ir kādi interesanti atklājumi?
Kultūras nama rīcībā ir dārzs ar terasi, kur vienkopus sanākt var vairāk kā simts ļaužu. Vasarā lielā cieņā open-air koncerti un kino. Tāpat īpaši mirkļi ir izstāžu atklāšanas dienās, kad radošiem prātiem ir atkalsatikšanās prieki un dejas, kas ieilgst līdz saullēktam.
Arīdzan interesants ir fakts, ka piesaistām krietnu pulku ārzemnieku. Izrādās, word-of-mouth ticis līdz Eiropai – Vācijas, Francijas, Spānijas jaunieši savos ceļojumos apzināti ieplāno KKc.

Mūžsenā tēma – vīrs un sieva kopā darbā un mājās. Ko tu vari teikt šajā sakarā? Vai tas ir arī jūsu gadījums, un kā tu jūties šajos apstākļos?
Augstākā līmeņa izaicinājums, jo no sievietes prasa dzīvot vienlaicīgi divās dažādās frekvencēs. Bet ticu, ka nekas nav neiespējams un, prasmīgi nosakot prioritāti, var organizēt harmoniskas attiecības kā profesionālajā lauciņā, tā mājās. Jāatzīst gan, ka tas savus upurus ir prasījis, taču dzīve turpinās, jādodas ar smaidu rītdienā!

Dalīties.

Atstāt Ziņu