Vārda dienu svin: Līga

Idejas valsts svētku galda noformējumam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ar patriotiem nepiedzimst. Patriotisms nāk no ģimenes. Tas tiek nodots no paaudzes uz paaudzi ar dzimtas tradīcijām, ar darba prieku, ar attieksmi pret valsti un zemi, kurā dzīvojam. Tādēļ ir ļoti būtiski tieši ģimenē runāt par dzimteni, dzimtenes mīlestību. 18. novembra svētki nav tikai sarkans datums kalendārā un zaigojošs salūts 11. novembra krastmalā. Tie ir svētki, kuros atzīmējam savas valsts dzimšanu. Mūsu brīvības un neatkarības svētki. Kopīgas svētku pusdienas vai vakariņas ģimenes lokā varētu būt viens no veidiem kā padarīt šo dienu īpašu. Lai maltīte paietu svētku noskaņās, liela loma ir galda klājumam un rotājumiem. Iedvesmai dažas galda klājuma variācijas no Dentelle charm pūra:

 

Bērnu galds „Mana mazā Laimīgā zeme”
Katrs no mums zina pasaku par Sprīdīti, kurš devās pasaulē laimi meklēt, bet galu nonāca paša sētā – mājās. Var laimes meklējumos pārpeldēt okeānus, izstaigāt tālus ceļus, kāpt kalnos un nirt jūras dzelmē, tomēr mūsu Laimes zeme ir tā, kur esam dzimuši, kur pazīstams ik stūris, ik kakts, kur mīt mums tuvie un mīļie cilvēki. Par dzimteni un valstisko piederību vajadzētu runāt jau kopš agras bērnības. Bērni uz pasauli raugās atšķirīgi no mums pieaugušajiem, tādēļ rīkojot 18. novembra svinības, jācenšas uz pasauli palūkoties ar bērna acīm.

Dekorējot bērnu galdu, akcentu esam likuši uz tautisko. Krēslu pārvalku vietā kā dekoratīvu elementu esam izmantojuši tautastērpu: kuplus bruncīšus, rakstainus ņieburus un jostas tautiskā rakstā.
Galda centrā novietotās grāmatas noderēs zinātkārākiem svinību dalībniekiem, ļaujot uzzināt par Latviju vairāk.
Savdabīgais koka paliktnis kalpo ne tikai kā dekoratīvs elements, uz tā var novietot gardu medusmaizi, tikko ceptas pankūkas vai citas uzkodas.
Pirms pankūku notiesāšanas bērni var uzrakstīt novēlējumu Latvijai, ļaujot vaļu savai fantāzijai un radošajam garam.

Ieteikums: Trauslo glāžu vietā, klājot bērnu galdu, var izmantot neliela izmēra stikla pudeles. Tās izskatās dekoratīvi, ir no biezāka stikla un bērns tās var vieglāk noturēt rokās.

 


Klasiskais galda klājums „Dzērvenes stiprums Tev, mana Latvija!”
Mūsu Latvija ir sniegots Ziemassvētku vakars, ziedu aromāta pilnas pavasara pļavas, rasas pielieti vasaras rīti, dzintarkrāsa jūra rudens vēja aukās un skābi sārtā dzērvene sūnu paklājā. Dzērvenes ir viena no Latvijas bagātībām, mūsu spēka oga. Tādēļ šī galda klājuma pamatelements ir dzērvenes.

Galda klājums ieturēts sarkanbaltsarkanajos toņos. Sarkanbaltais dominē gan galdautā, gan salvetēs, gan putukrējuma-dzērveņu tortē, kā arī svečturos un citos rotājumos.
Dzērvenes sabērtas stikla svečturi skaisti kontrastē ar baltajām svecēm, ļaujot uzzaigot Latvijas karoga krāsām.
Lai viesi vienmēr būtu veseli un dzīvesspara pilni, galda kartes vietā katram viesim var pagatavot simbolisku dzērveņu bumbu. Dzērveņu bumbu gatavo, aplīmējot putuplasta bumbiņu ar dzērvenēm.

 

 


Eko galda klājums „Dabas garša gaismas ceļā”
Mūsu valsts dzimšanas dienās mūs visus vieno gaismas ceļš. Tādēļ pulcējoties ne tikai piemiņas vietās, bet arī pie svinību galda, ikviens var aizdegt savu liesmiņu par Latviju. Šim nolūkam lielisko noderēs nelieli bērza klucīši, kas kalpo kā svečturītis.

Šķīvju vietā var izmantotas bērza ripas, bet par galda karti kalpo ar sūnām apaudzis zars.
Kā dekorācija šajā galda klājumā lieliski iederas no sūnām veidotas bumbas, kuras apvij ar sarkanbaltsarkanu lentīti.
Mājas siena šo svinību laikā var pārtapt par savdabīgu kinoekrānu.

Dalīties.

4 komentāru

  1. Jūlija Liene R. on

    Ļoti skaisti! Tā sagribējās uzklāt īpašu galdu šogad par godu 18.novembrim! Iedvesmojāt!

Atstāt Ziņu