Vārda dienu svin: Konrāds, Sebastians

Idejas Jaungada sagaidīšanai mājās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

av svarīgi, vai dosies uz karnevālu, ballīti vai uzņemsi viesus, vai paliksi mājās. Svarīgi ir atcerēties, ka noskaņu jau radām mēs paši! Un ja noskaņa ir, tad jebkuri svētki jebkurā vietā izdosies.
Svarīgi Jauno gadu atzīmēt tā, kā Tev pašai gribas un pašai par to ir prieks, īpaši, ja tici parunai- kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī visu gadu dzīvosi. Tāpēc nav vērts sēdēt pie TV pults un raukt pieri par to, ja patiesībā gribas ko jautru. Slēdz TV laukā, ieslēdz mūziku un aiziet! Un gluži otrādi – ja tik ļoti gribas veco gadu aizvadīt mierīgi un klusi, bet jūties piespiesta atrasties skaļā tusiņā, atrodi veidu, kā tomēr pavadīt šo vakaru tā, kā vēlies.

Šoreiz par idejām, kuras vari īstenot, ja Jauno gadu sagaidīsi mājās un vēl nekādas īpašās izdarības nav ieplānotas:

Gada nomināciju dalīšana
Ļoti interesants vakars var izvērsties, ja mājās ģimenes vai draugu lokā pamazām apspriežat aizejošā gada notikumus un piešķirat tiem nominācijas. Piemēram, Gada notikums, iespējams, bijušas kāda tuvinieka kāzas vai mazuļa piedzimšana, varbūt – ceļojums. Un tādā veidā atcerēties spilgtākos mirkļus, nosaucot tos par Gada C vitamīns (smieklīgākais notikums), Gada sasniegums, Gada eksperiments, Gada dīvainība, Gada pārsteigums utt. Pēc tam pakopojiet šīs nominācijas uz skaista papīra un visi parakstieties zem tā. Turpmākajos gados būs interesanti pārlasīt!

Laimes liešana
Jauka Jaunā gada atrakcija, kas savā ziņā ir arī rituāls, ir laimītes liešana. Katrs pēc kārtas izlejiet savu laimīti un pēc tam kopā aplūkojiet un sapņojiet, kas tad nu nākamgad parādīsies pie apvāršņa.

Kaķa vai zaķa godināšana
2011.gads pēc ķīniešu horoskopa skaitoties kaķa vai zaķa gads. Tādēļ, ja tev mājās ir kāds no šiem dzīvniekiem, neaizmirsti viņu celt goda vietā! Vari pat sarūpēt īpašas svētku vakariņas savam mincim.

Kopīga horoskopu lasīšana
Interesants laika pavadīšanas veids ir horoskopu lasīšana – gan Jaunā gada, gan aizejošā gada horoskopu, lai palūkotos vai kaut kas ir piepildījies.

Kopīga nākamā gada sapņu kolāžas veidošana
Nepieciešama liela žurnālu kaudze, šķēres, līme, papīrs un atbilstošs noskaņojums, lai ļautos sapņiem. Vairāk par kolāžu lasi šeit- vizualizācijas kolāža.

Brīnumsvecīšu mirdzums
Nevajag obligāti krāšņo salūtu, lai sajustu svētku noskaņu. Atceries, ka ir taču brīnumsvecītes! Īpaši maziem bērniem tās ļoti patīk, un ko tur liegties- arī pieaugušajiem to mirdzošā degšana šķiet brīnumaina. Ideja – neilgi pirms 12 naktī izejat laukā, sakariniet brīnumsvecītes kokos (tā kā sola aukstumu un sniedziņu, tas izskatīsies tiešām kā pasakā), aizdedziniet tās un raujiet vaļā šampanieti! Urrā! Novēliet viens otram Laimīgu Jauno gadu, sprakšķot brīnumsvecītēm un šampanietim līstot glāzēs!

Var noderēt!
Pasākumu vadītājas Edītes Irbes
ieteikumi un idejas Jaungada
ballītes veiksmīgai norisei >>

Interesantas un aizraujošas spēles

Mēmais šovs
Spēle, kas garantē lielu smieklu devu, turklāt to var spēlēt salīdzinoši šaurā telpā, deju placis nav nepieciešams. Tātad- uz lapiņām jāsaraksta dažnedažādi vārdi – jo interesantāki un neparastāki slaikumi, jo labāk. Piemēram, Pingvīna saulesbrilles vai Skābais lietus. Tad attiecīgi viens iet un izvelk lapiņu un mēģina bez jebkādām skaņām parādīt šo vārdu vai vārdu salikumu. Tas, kurš uzmin, stājas viņa vietā un saņem bonusu- konfekti vai punktus. Var dalīties arī divās komandās.

Dejas ar slotu
Lielu jautrību vienmēr izsauc dejas ar slotu.
Proti, visiem jāsadalās pa pāriem, bet vienam jādejo ar slotu vai kādu priekšmetu. Un kāpēc gan lai šogad tā nebūtu, piemēram, liela mīkstā rotaļlieta -zaķis vai kaķis?
Viens jāieceļ par atbildīgo dīdžeju, kuram būs jāspēlē mūzika, bet ik pa mirklim tā jāpārtrauc. Brīdī, kad mūzika apstājas, visi pāri pašķiras un veido jaunu pāri. Tas, kurš paliek bez pāra, dejo ar slotu/ zaķi vai kaķi/ vai cisumaisu, un dod ķīlu.

Uzmanīgie laika ceļotāji
Dalībnieki sasēžas aplī. Viens no viņiem uzsāk rotaļu un saka: Es dodos ceļojumā uz 2011.gadu. Līdzi ņemu…zeķes.
Tas, kurš sēž no spēles uzsācēja pa labi, turpina. Vispirms atkārto jau tikko sacīto un pievieno vēl kādu lietu, kas būtu ņemama līdz:
Es dodos ceļojumā uz 2011.gadu. Līdzi ņemu…zeķes un telefonu.
Stāstījumu turpina nākamais, atkal pievienojot vēl kādu lietu. Dalībnieks, kurš sajauc priekšmetu secību, izstājas no rotaļas. Uzvar tas, kurš palicis pēdējais un nosaucis visu priekšmetu sarakstu precīzi.

Bēgošais zaķis
Visi dalībnieki nostājas ciešā aplī, izņemot vienu, kurš stāv apļa vidū. Aplī stāvošie rokas tur aiz muguras un padod savam kaimiņam nelielu bumbiņu ( vai mantiņu – zaķi), šo lietu – bumbu vai mantu – sauc par bēgošo zaķi. Vidū stāvošais rotaļnieks cenšas bumbiņu notvert. Viņš drīkst aizdomās turētajam rotaļniekam uz saukt: Rokas augšā!
Šim cilvēkam pavēle nekavējoties jāizpilda.
Ja izdevies bumbiņu pamanīt, neveiksminiekam jāiet apļa vidū, bet zaķa ķērājs nostājas viņa vietā aplī. Dalībniekam, kuram manta izkrīt no rokām var prasīt ķīlu.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu