Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Horeogrāfes Ineses Talles labsajūtas noslēpums

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vienmēr enerģiskā un mundrā horeogrāfe, aerobikas trenere Inese Talle dalās ar savu labsajūtas noslēpumu. Piektdien, 8.oktobrī, visas dienas garumā viņas vadītājā kustību studijā Es ir atvērto durvju diena. Tā kā, ja piektdien tev nav citu plānu, droši paķer treniņtērpu un maiņas apavus, un dodies izkustēties pie Ineses. Vairāk informācijas – šeit.

Inese, stāstot par savu labsajūtas noslēpumu, jau sākumā uzsver, ka par to jāpateicas viņas mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem: “Mani bērni, mazbērni un māsas. Labsajūtu nodrošina tas, ka viņi man uzdāvina savu klātbūtni un es viņiem dāvinu savu.” “Labsajūtas formula ir dzīve pati par sevi. Tas, ka mēs dzīvojam,” uzsver Inese, paskaidrojot, ka dzīve ir tik īsa vai gara, cik nu katram dota, un katra rokās ir tas, kāda tā ir un kādu to dzīvojam – ar labsajūtu vai gluži otrādi.

Ineses mundruma un enerģiskās labsajūtas noslēpumi:

Pirtiņa un ūdens

“Es divreiz nedēļā eju pirtī. Tas sniedz ķermenim un garam ļoti patīkamas sajūtas. Tāpat kā ūdens procedūras,” saka Inese. Viņa iesaka kaut reizīti nedēļā ieiet pirtiņā vai apmeklēt baseinu, ūdens aerobiku vai kādas citas aktivitātes ūdenī. Ūdens atslābina un dara mūs priecīgākus. Vasarā, protams, tas ir pat ļoti vienkārši izdarāms, un varam redzēt arī efektu – cilvēki ir smaidīgāki un enerģiskāki. Taču arī gada aukstajā laikā vajadzētu mēģināt atrast veidu, kā palutināt savu ķermeni ar ūdeni.

Simfoniskā orķestra koncerti
Garīgi Inesei labsajūtu spēj sniegt  simfonmiskā orķestra mūzika, arī labas teātra izrādes. “Taču tagad, lai netērētu lieki savu enerģiju, es ļoti izvērtēju uz kurām iet, jo teātris ir kļuvis savādāks, nav vairs to aktieru, kuru dēļ man tas patika,”teic Inese. 

Mazs mirklītis vientulības
“Nevar tā nemitīgi cilvēkos būt un darboties, katram ir nepieciešams mazs mirklīti vientulības,” uzskata Inese, uzsverot, ka jo īpaši tagad, kad dzīves ritms kļuvis tik straujš. Tajā skriešanā reiz jāpiestāj un jāatvelk elpa, jāsadzird pašam savas domas jeb, kā Inese smej, “jāizvērš dialogs pašam ar sevi.”

Fiziskās aktivitātes
“Esmu ievērojusi, ka moderni tagad ir rūpēties par savu garu, taču nevajag aizmirst, ka tas ir tandēms – jābūt gan gara, gan fiziskā ķermeņa labsajūtai,” norāda Inese. Citādi, rūpējoties tikai par garu un aizmirstot par fizisko formu, cilvēks kļūst vārgāks un saslimst, tad vairs nav labsajūtas ne viņam pašam, ne apkārtējiem. “Vienalga- vai cilvēks ir kalsnāks vai ar liekajiem kilogramiem, ir svarīgi atrast laiku kaut nelielām kustībām, nu kaut vai pastaigā iziet. Nevienam taču nav liegts darīt kaut ko sevis labā!”

Ineses pašas labsajūta nav iedomājama bez kustībām. Dejas,vingrošana, pat kalnā kāpšana. Pēdējos divus gadus gan nav sanācis kāpt kalnos, taču Inese par to sapņo: “Gribas tādā vismaz divu, trīs kilometru augstā kalnā uzkāpt, pašai ar savām kājiņām!”

Dalīties.

Atstāt Ziņu