Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Gulēt pie mammas vai savā istabā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No kāda vecuma bērnam būtu vēlams ieviest savu istabu? Līdz kādam vecumam var būt viena istaba ar vecākiem? Atbild bērnu fizioterapeite Klaudija Hēla un psiholoģe Diāna Zande.

Bērnu fizioterapeite Klaudija Hēla norāda, ka gulēt bērniņam vismaz līdz gada vecumam vajag vecāku istabā, kopā ar vecākiem. “Varētu būt atsevišķa rotaļu istaba, kur viņš pa dienu var spēlēties un darboties. Tikai jāatceras, ka bērns vienalga vislabprātāk uzturas tur, kur ir vecāki. Tāpat mazam bērniņam jau no 2,5 mēnešu vecuma uz grīdas var uztaisīt viņa rotaļlaukumu, ko ļoti ērti un viegli iespējams pārvietot uz jebkuru istabu,” iesaka fizioterapeite.

Arī psiholoģe Diāna Zande iesaka bērniņam līdz viena gada vecumam gulēt pie vecākiem: “Bērni dzimst kā fizioloģiski radījumi, tāpat kā pirms 10 000 gadu un tas, kas viņam ir vajadzīgs ir maksimāli nemainīgi apstākļi, miers, siltums, mammas pups, stabilitāte un drošība. Un nebūt galvenais bērnam nav skaistas tapetes un daudz rotaļlietu. Bērnam ir vajadzīga tuvība, ko nevar iedot, ja viņš atrodas otrā istabā. Līdz gada vecumam bērnam jāguļ kopā ar vecākiem, jo bērniņš šajā vecumā ir psiholoģiski saistīts ar mammu.”

D.Zande gan uzsver, ka katram bērnam, pat ļoti mazam, ir vajadzīga sava teritorija, un šo teritoriju mazulis pasaulē sākumā nostiprina kā „mana krūzīte”, „mana karotīte”, mans krēsliņš” – tas ir kaut kas ļoti neliels, toties viņa. Šo sajūtu, ka viņam kaut kas pieder, var radīt simboliski.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu