Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Gribi labāku vīru? Pabaro pareizi esošo!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iedodiet, dāmas, šoreiz būs jādzird daudz skarbu vārdu.  Taču temats ir pārlieku svarīgs, tādēļ lietas jāsauc īstajos vārdos.
Ir fakts, ka vīrieši visā pasaulē dzīvo vidēji īsāku mūžu nekā sievietes, taču Latvijā šī atšķirība ir izteikti krasa.  Mūsu vīrieši dzīvo vidēji par desmit gadiem īsāku mūžu nekā sievietes. Ir daudzi faktori, kas to ietekmē, tai skaitā, stress, dzīvesveids, un viens no būtiskākajiem – uzturs. Lielākajā daļā ģimeņu par ēdienreizēm rūpējas tieši sievietes. Ja gribam, lai mūsu mīļotais būtu ar dzīvi apmierināts, spējīgs un veselīgs vīrietis un kopā ar mums pavadītu pēc iespējas vairāk kvalitatīvu dzīves gadu, ir rūpīgi jādomā, ko mēs gatavojam viņam vakariņās.

Ar ēdienu jāuztur testosterona līmenis
Par veselīga vīrieša uztura pamatprincipiem mums pastāstīja Latvijā vienīgais diplomētais makrobiotikas speciālists ar 16 gadu stāžu šajā jomā Roberts Lācītis. Viņš norāda, ka starp vīriešu un sieviešu uzturu ir būtiskas atšķirības. Vīrieša uzturam jābūt enerģētiskākam, turklāt, ja sievietes uzturs tiek pakārtots viņas mēnešreižu ciklam, vīrieša ēšanas pamatprincips ir uzturēt organismā veselīgu testosterona līmeni.

Jūs, sievietes, ar savām rociņām
nokaujat savā vīrietī vīrieti.
Dodot ēst to, kas ir ērtāk,
ātrāk vai pierastāk.

 Testosterons nav vien hormons, kas atbild pa vīrieša gribēšanu un varēšanu seksualajā jomā, tas ir pats pamats, lai vīrietis vispār justos un izskatītos kā veselīgs vīrietis. Ja organismā ir par maz testosterona, kļūst trauslāki kauli, vīrieši aptaukojas, sāk izkrist mati, pavājinās atmiņa, rodas risks iegūt paaugstinātu holesterīna līmeni, asinsvadu un sirds problēmas, zūd dzimumtieksme un orgasma gūšanas iespējas, samazinās arī paša dzimumlocekļa izmēri, būtībā – testosterona līmeņa trūkums iedragā visu vīrieša veselību.

„Jūs, sievietes, ar savām maigām rociņām nokaujat savā vīrietī vīrieti. Dodot ēst to, kas ir ērtāk, ātrāk vai pierastāk, jūs samaziniet viņa testosterona līmeni. Pārstājiet cept! Uzvāriet, uzsautējiet, pagatavojiet krāsnī, saskābējiet, bet necepiet!” teic R. Lācītis. Vīriešiem cepts ēdiens paātrina impotenci un negatīvi ietekmē prostatu, kā arī rada citas veselības problēmas, tai skaitā asinsvadu un sirds slimības. Cepts ēdiens nav vienīgais, kas samazina vīrieša organismā testosterona līmeni. Ir virkne produktu, kurus tieši šī iemesla dēļ vajadzētu izslēgt no stiprā dzimuma ēdienkartes, nomainot tos pret tiem, kas ir labvēlīgi vīrietim un veicina testosterona veidošanos.

Ja gaļa, tad paša medīta
Viens no aizliegtajiem produktiem, kas diemžēl tieši vīriešu vidū ir viens no iecienītākajiem,  – gaļa. Bet vīrietis taču pēc dabas ir mednieks, viņam būtu jāēd gaļa? „Jā, labi, bet tad arī gaļai jabūt paša medītai. Makšķernieki un mednieki ir daudz veselīgāki nekā tie, kas aiziet līdz Maximai „nomedīt” desu,” atjoko R.Lācītis.Viņš uzsver, ka meža gaļa ir daudz veselīgāka, nekā mūsdienās audzētā cūku, liellopu un vistas gaļa. „Ja gribas gaļu, tad priekšroka ir meža gaļai, var ēst arī jēru un bioloģiski audzētus putnus.” Problēma tā, ka dzīvniekus un putnus mūsdienās uzbaro ar sievišķo hormonu (estrogēnu), kas paātrina to augšanu. Taču, apēdot šādi audzētas vistas fileju vai liellopa kotleti, vīrieša testosterona līmenis samazinās. Vīrieša ēdienkartē nevajadzētu iekļaut produktus, kas satur fitoestrogēnus un estrogēnus, jo tie pārveido testosteronu sievišķajā hormonā – estrogēnā.

Makšķernieki un mednieki ir
daudz veselīgāki
nekā tie,
kas aiziet līdz Maximai
„nomedīt” desu.

Tādēļ arī govs piens, kura sastāvā ir estrogēns, nav piemērots vīriešiem. „Pienu vispār mums visiem vajadzētu pārtraukt dzert, kolīdz mutē parādās zobi, un te es domāju- mātes pienu. Govs piens paredzēts teļam, tas nav cilvēka organismam piemērots,” paskaidro R.Lācītis. Ja ir vēlme lietot piena produktus, tad visieteicamākais būtu dabisks (lauku) rūgušpiens, biezpiens, krējums. Un jāievēro princips, ka piena produkti jālieto atsevišķā ēdienreizē, nejaucot tos kopā ar citiem ēdieniem. „Īpaši nav ieteicams lietot piena produktus kopā ar maizi – šāda kombinācija rada organismā gļotas, kas savukārt ir labvēlīga vide dažādām slimībam,”saka speciālists.

Arī daudzi augi, ko sievietes droši var lietot, nav piemēroti vīriešiem, jo satur fitoestrogēnus. Piemēram, piparmētra, linsēklas, soja, augu eļļas (izņemot olīveļļu, sezameļļu un riekstu eļļu). Tieši tādēļ vīrietis nedrīkstētu uzturā lietot arī majonēzi – vēl vienu visai iecienītu produktu stiprā dzimuma vidū. Majonēzi gatavo no augu eļļām, kas savukārt satur jau iepriekš minētos fitoestrogēnus.

Alum- nē, šņabis un konjaciņš der
Vēl viens vīriešu iecienīts produkts, kas bagātīgi satur sievišķos hormonus, ir alus. Ja iedzersi šad tad un uz Jāņiem, nekas nenotiks, bet tiem, kas alu dzer daudz, jāuzmanās- ne velti daudziem alus dzērājiem ir vēders un krūtis, tas viss „uzaudzis” pateicoties estrogēnam,” stāsta R.Lācītis. Vīrietim ieteicamāks esot sausais sarkanvīns, protams, nelielos daudzumus. Tas pat veicina testosterona veidošanos organismā. Tāpat savu reizi varot iedzert kādu stipro grādīgo dzērienu.Mans personīgais viedoklis ir, ka viss, kas ir zem 40 grādiem, vispār nav dzerams. Ja dzer, tad izvēlas šņabi, konjaku, bet tīru, nekādus kokteiļus. Tie, kas regulāri iedzer konjaciņu un šņabīti, tiem ir mazāks holesterīna līmenis,” norāda R.Lācītis. Esot arī kāda interesanta sakarība starp uzturu un alkohola lietošanu –  izrādās, ka tiem vīriešiem, kas ēd daudz ceptu un treknu ēdienu, prasās alkoholu, jo tas ir labs asins šķaidītājs, organisma tīrītājs. „Viņiem viss organisms ir tā savilkts, saskābis, ka vienkārši „velk” pēc alkohola.”

Arī vīriešiem nepieciešams gavēnis
To, vai vīrietim organismā ir skāba vide, var noteikt visai vienkārši. „Jāpaosta, kāda vīrietim ir sviedru smaka. Ja izteikti skāba, tad skaidrs – organismā ir ļoti skāba vide. Momentāni nepieciešams gavēnis un uztura maiņa,” teic R.Lācītis. Ja organismā ir skāba vide, rodas nogurums, depresīvs noskaņojums, dažādas saslimšanas. Ja ir ēsti pārāk daudz dzīvnieku valsts produkti, līdzsvaram jāpalieto citrusa produkti, jūras kāposti, Miso zupa, gurķis, garais, baltais redīss, Adzuki pupiņu un brūno rīsu putra, kas skābo vidi neitralizēs, taču tā būs vien tāda „ātrā” palīdzība.

Agrāk uztraucāmies, kā, lai pamīlējas,
lai netiktu pie bērna, tagad –
cik ilgi vēl jāmīlējas, lai dabūtu bērnu?
Vīriešu spermatozoīdi
vienkārši nekustas!

Sakārtot veselību – tas ir ilglaicīgs process, un jāsāk ar kaitīgo produktu izslēgšanas no ēdienkartes, to vietā iekļaujot vērtīgos. Turklāt ik pa laikam arī vīriešiem ieteicams pagavēt – ievērot dienas, kad vispār atteikties no ēšanas un lietot tikai šķidrumu.
Sievietēm ir paveicies, viņām jau daba ir iekārtojusi attīrīšanos reizi mēnesī ar mēnešreižu palīdzību. Arī vīrietim nepieciešams attīrīt asinis un veids, kā to izdarīt, ir kārtīga izsvīšana. Vismaz trīs reizes nedēļā pa 15 minūtēm ir jāsvīst tā, ka sviedri tek aumaļām – sporta vai cita veida fiziska darba rezultātā,” saka R.Lācītis. Ideāla nedēļa vīrieša veselībai varētu izskatīties tā: vienreiz ieiet pirtī, trīs reizes nedēļā pa 15 minūtēm izsvīst fiziska darba rezultātā un 2 – 3 reizes nedēļā nodarboties ar seksu.

 „Mīļais, es tevi pabarošu tā, lai man ir labi!”
„Tas ir absurds, ko es nesen dzirdēju – sievietei nepietiek seksa tāpēc, ka vīram sāp galva. Sievietei tā var būt, tas ir saistīts ar viņas ciklu. Bet, ja ar vīrieti notiek tādas lietas, uzreiz jāskatās, ko viņš ēd,” teic R.Lācītis. Turklāt, ja sieviete grib mazbērnus, tad viņai jāpiedomā arī pie tā, ar ko baro savu dēlu. „Agrāk uztraucāmies, kā, lai pamīlējas, lai netiktu pie bērna, tagad – cik ilgi vēl jāmīlējas, lai dabūtu bērnu? Vīriešu spermatozoīdi vienkārši nekustas, tas nozīmē, ka ar steigu jāmaina uzturs!”  Mainot uzturu, jābūt pacietīgiem, pārmaiņas vīrietis jutīs trīs, četru, pat deviņu mēnešu laikā.  Taču, ja vēlies, lai vīrietis tev blakus dzīvo kvalitatīvu un garu mūžu, tad ir vērts pacensties. Un kad vīrietis būs paēdināts abilstoši viņa uztura vajadzībam, ticiet, arī sievietei pēc tam būs labi.
Parādi šos ieteikumus arī savam vīrietim, lai zina, ka pārmaiņas ēdienkartē ir viņa labā. Arī, ja pie plīts vairāk darbojas viņš, iepazīstini viņu ar šiem padomiem!

 NĒ!
Produkti, kas samazina testosteronu
 JĀ!
Produkti, kas paaugstina testosteronu

– Sāls (drīkst lietot jūras sāli)

Cukurs (tai skaitā saldumi, kas to satur)

– Kofeīns (ne tikai kafija, bet arī produkti, kas
satur kofeīnu – tēja, kola, šokolāde u.c.)

– Gaļa, kas audzēta, izmantojot hormonus
(īpaši, liellopu un vistas gaļa)

– Produkti, kas satur transtaukus
(Ja produkta sastāvā ir hidrogenētie tauki vai eļļas, tad ēdiens satur transtaukus, piemēram, cepumi, kūkas, dažu veidi margarīni utt.

– Soja (pieļaujama vien kā Miso zupas sastāvdaļa)

– Ātrās uzkodas jeb fast-food

– Trekns piens

– Baltie milti un raugs
(nekādas bulciņas un baltmaizes!)

– Augu tauki (tai skaitā majonēze, kas bagātīgi satur augu eļļu)

– Gāzēti dzērieni

– Kūpinājumi

– Alus

+ Zivis (izņemot saldētās)

+ Augļi
(sezonas augļi, īpaši labvēlīgi-  hurma, aprikozes, arī ķirbji, burkāni)

+ Dārzeņi
(īpaši labvēlīgi – brokoļi, selerijas, spināti, kinza, visa veida zaļumi);(izņemot- tomāti, baklažani, paprika, arī kartupeļi vēlams pēc iespējas mazāk)

+ Ogas
(Ķirši, dzērvenes, avenes, zemenes, plūmes u.c.)

+ Putras un graudaugi
(īpaši- griķi, grūbas, prosa, apaļie rīsi un brūnie rīsi)

+ Jūras veltes, īpaši –austeres

+ Sausais sarkanvīns

+ Garšvielas – kardamons, asie pipari, ķiploki, sīpoli, arī kurkums

+ Olīveļļa (kvalitatīva extra vergin), sezameļļa, valriekstu eļļa

+ Rieksti (īpaši labvēlīgi ir valrieksti)


                                                                                                            

LASI VĒL!

IEPAZĪSTIES AR MAKROBIOTIKAS PAMATIEM UN ZELTA LIKUMIEM, KAS JĀIEVĒRO GAN VĪRIEŠIEM, GAN SIEVIETĒM! >>

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu