Vārda dienu svin: Līga

Gatavojam Adventes laika rotājumus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

o svētdien sākas Adventes laiks. Mierpilns laiks – klusāks un nesteidzīgāks. Laiks iekšējām pārdomām un laiks brīnuma gaidīšanai. Katram sava brīnuma.  Varbūt, ka tuvākajās dienās sagaidīsim arī mīkstas, baltas sniegpārslas, kas apsegs pelēko zemi un padarīs gaišākus tumšos vakarus.

Savukārt mājās gaišo un silto omulību palīdz ienest sveču liesmiņas un rotājumi, īpaši tradicionālais Adventes vainags, kas visas šīs trīs nedēļas kalpos kā atgādinājums Ziemassvētku tuvumam. Rotāsim mājas, sagaidīsim Adventi un ielaidīsim savās sirdīs cerību un brīnumus!

Tavai iedvesmai kopā ar HobbySet un meistarīgo roku īpašnieci Asnāti Grēvi radījām skaistus Adventes rotājumus, kas jau ienesuši svētku sajūtu arī SievietesPasaules mājās.

Esam pārliecinātas, ka šis fotostāsts palīdzēs arī Tev pagatavot šādus vai līdzīgus rotājumus!

Kā zināms, tradicionālais Adventes vainags ir no egļu vai priežu zariem, tomēr fantāzijas lidojumam nav robežu… Mūsu fantāzija aiznesa mūs atpakaļ vasarā, kad jūras krastā lasījām akmentiņus un priecājāmies par ūdens nogludināto koka gabaliņu izsmalcinātību. Nolēmām savā Adventes vainagā iepīt vasaras sajūtas, veidojot to no jūras izskalotajiem koka gabaliņiem. Turklāt vienu nolēmām gatavot ar svecēm, bet otru – piekarināmu pie durvīm, lai arī apkārtējiem rodas sajūta, ka svētki tuvojas.

Vispirms, veidojam vainaga pamatni, ko aptin ar kreppapīru vai citu dekoratīvo papīru, lai, vēlāk nespīd cauri baltā pamatne. Notīto pamatni ar karstās līmes palīdzību aplīmē ar paredzētajiem dabas materiāliem – kociņiem, čiekuriem, kastaņiem, zīlēm, cūku pupām u.c. Virsmā nostiprina sveču turētājus.

Nepieciešams: putuplasta riņķis (25 cm) – Ls 1,05, līmes pistole – Ls 5,89, līme karstai pistolei (5 gb) – Ls 1,69, floristikas kreppapīrs (brūns) – Ls 0,89, svečturis no misiņa (sudraba, 4 gb) – Ls 2,39, HobbySet.lv. Dabas materiāli.

Nu arī sākas radošākā vainaga veidošanas daļa – rotāšana. Mēs ķeramies pie lentām, stieplītēm ar bumbiņām galos un veidojam pušķīšus, kurus stiprināsim pie katra sveces turētāja, tā izceļot sveču vietas.

Viena pušķīša izveidošana nepieciešamas trīs veidu lentas un viena stieplīte. No katrs lentas uzsien nelielu pušķīti. Kad visi trīs pušķīšu gatavi, tos saliek vienu virs otra un sastiprina ar stieplīti. Izmantojot sastiprinātos stieples galiņus, pušķīšus piestiprina pie sveču turētāju pamatnītēm.

Nepieciešams: stikla ogas (bēšas) – Ls 1,29, lente Taffeta ar apmali (white) – Ls 0,25/m, lente Taffeta ar apmali (wine red) – Ls 0,25/m, lente organzas (beige) – Ls 0,30/m, HobbySet.lv 

Brīvajās vietās vainagu dekorē ar tām pašām stieplīšu bumbiņām, mākslīgajiem vai dabīgjiem čiekuriem, eņģeļmatiņiem. Tad jau noslēdzošais darbs – sveču iestiprināšana svečturos, un vainags gatavs!

 Nepieciešams: stikla ogas (bēšas) – Ls 1,29, dekors „Čiekuri” (50 gb) – Ls 0,99, dekoratīvie enģeļmati ar metālisku spīdumu zelta krāsā – Ls 1,89, HobbySet.lv. Sveces.

Process mums ir tā iepaticies, ka nolemjam pagatavot arī īpašu dekoru nama durvīm – lai svētku sajūta gan iekšā, gan ārpus mājas! Šāds piekarināmais vainags ir labs risinājums arī no ugunsdrošības viedokļa – svētku noskaņa radīta, bet nav lieki jāsatraucas par to, vai svecītes nepalika degot!

Sākums ir tāds pats kā iepriekš – ņēmām putuplasta pamatni, to aptinām ar kreppapīru, alīmējām ar koka gabaliņiem. Tagad tikai izvēlamies kādu no lentām, kuru aptin ap vainagu, bet tā apakšējā daļā sasien pušķi ar nokareniem galiem.

Nepieciešams: putuplasta riņķis (25 cm) – Ls 1,05, līmes pistole – Ls 5,89, līme karstai pistolei (5 gb) – Ls 1,69, floristikas kreppapīrs (brūns) – Ls 0,89, lente Taffeta ar apmali (dark green) – Ls 0,25/m, lente organzas (white) – Ls 0,24/m, lente organzas (beige) – Ls 0,24/m, HobbySet.lv. Dabas materiāli.

Tad jau var arī pievienot pārējos rotājumus. Pušķim piesien zvaniņus. Visapkārt vainagam līmē pērlītes un lielākas bumbiņas, apvij smalkus eņģeļmatiņus.

Nepieciešams: dekors no koka „Sniegavīrs” (pielīmējami, 8 gb) – Ls 1,49, stikla pērles „Renaissance” (white, 21 gb) – Ls 2,59, stikla pērles „Renaissance” (classical, 21 gb) – Ls 2,59, dekoratīvie enģeļmati ar metālisku spīdumu sudraba krāsā – Ls 1,89, HobbySet.lv

Arī otrais rotājums gatavs! Prieks par padarīto un svētku sajūta mājās!

 

Lai arī Tev top skaists Adventes vainags!

 

Novēl:

                  


Nepieciešamais adventes vainaga pagatavošanai:
Putuplasta riņķis (25 cm), Ls 1.,05 (1,49 eiro), HobbySet.lv

Līmes pistole, sākot no Ls 5,89 (8,38 eiro), HobbySet.lv
Līme karstai pistolei (5 gb), Ls 1,69 (2,40 eiro), HobbySet.lv
Floristikas kreppapīrs (brūns), Ls 0,89 (1,27 eiro), HobbySet.lv
Dabas materiāli (pašu vākti vai pirkti)
Dekoratīvie enģeļmati ar metālisku spīdumu zelta krāsā, Ls 1,89 (2,69 eiro), HobbySet.lv
Dekors „Čiekuri” (50 gb), Ls 0,99 (1,41 eiro), HobbySet.lv
Stikla ogas (bēšas), Ls 1,29 (1,84 eiro), HobbySet.lv
Lente Taffeta ar apmali (white), Ls 0,25/m (0,36 eiro/m), HobbySet.lv
Lente Taffeta ar apmali (wine red), Ls 0,25/m (0,36 eiro/m), HobbySet.lv
Lente organzas (beige), Ls 0,30/m (0,43 eiro/m), HobbySet.lv
Adventes svečturis no misiņa (sudraba, 4 gb), Ls 2,39 (3,40 eiro), HobbySet.lv
Sveces (4 gb)

 

Nepieciešamais durvju vainaga pagatavošanai:
Putuplasta riņķis (25 cm), Ls 1.,05 (1,49 eiro), HobbySet.lv

Līmes pistole, sākot no Ls 5,89 (8,38 eiro), HobbySet.lv
Līme karstai pistolei (5 gb), Ls 1,69 (2,40 eiro), HobbySet.lv
Floristikas kreppapīrs (brūns), Ls 0,89 (1,27 eiro), HobbySet.lv
Dabas materiāli (pašu vākti vai pirkti)
Dekoratīvie enģeļmati ar metālisku spīdumu sudraba krāsā, Ls 1,89 (2,69 eiro), HobbySet.lv
Dekors no koka „Sniegavīrs” (pielīmējami, 8 gb), Ls 1,49 Ls (2,12 eiro), HobbySet.lv
Stikla pērles „Renaissance” (white, 21 gb), Ls 2,59 (3,69 eiro), HobbySet.lv
Stikla pērles „Renaissance” (classical, 21 gb), Ls 2,59 (3,69 eiro), HobbySet.lv
Lente Taffeta ar apmali (dark green), Ls 0,25/m (0,36 eiro/m), HobbySet.lv
Lente organzas white, Ls 0,24/m (0,34 eiro/m), HobbySet.lv
Lente organzas (beige), Ls 0,30/m (0,43 eiro/m), HobbySet.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu