Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Evija: kad paziņoja diagnozi, sāku trīcēt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzemdes kakla vēzis nešķiro ne pēc vecumiem, ne tautības, ne arī to, kurā pasaules malā dzīvojam. Evija ir viena no daudzajām sievietēm, kas devusies prom no Latvijas uz Īriju.  Dodoties pie ginekologa, viņai atklāts dzemdes kakla pirmsvēža stāvoklis, CIN 2. Tādēļ Evija atsaukusies akcijai “Pastāsti un izglāb citu sieviešu dzīvību”. Lūk, viņas vēstule:

Pagājušā gada novembrī aizgāju pārbaudīties pie ginekologa, jo bija problēmas ar olnīcām.

Tā kā man tikko bija palikuši 25, uz dzemdes kakla vēža pārbaudi nebiju bijusi. Man piedāvāja pie reizes arī to uztaisīt, uz ko es, protams, piekritu.

Mierīgu sirdi gāju mājās, jo domāju – „kas tad man var būt!” Pēc četrām nedēļām man zvanīja dakteris un teica, ka jāierodas uz vēl vienu pārbaudi, jo neesot viss tīrs. Pēc nedēļas devos uz nākamo pārbaudi, kur man veica biopsiju, un pēc nedēļas man jau paziņoja, ka man esot CIN 2 vieglā formā. Visa sāku trīcēt! Bet dakteris mani nomierināja un teica, ka nav vērts uztraukties un nākamajā dienā jau atkal devos pie viņa.

Kopīgi izrunājām kas un kā. Tā kā man tas nav tik smagi, viņš piedāvāja man vēl 6 mēnešus nogaidīt un tikmēr regulāri pārbaudīties, jo ir gadījumi, kad pusgada laikā tas var pāriet, bet, protams, ar norunu – ja jūtu kādas veselības izmaiņas, man jādodas pie viņa.

Tā nu jau ir pagājuši seši mēneši un biju jau uz jaunu pārbaudi. Tagad atkal ir gaidīšanas laiks, viss iekšā, protams, trīc. Bet ceru, ka viss būs labi. Nekas patīkams tas nav, visu laiku apziņā ir tā doma- „ja nu tomēr ir..”

Cenšos domāt pozitīvi par to, jo galu galā mēs neviens neesam pasargāti no šīs slimības. Katrā ziņā tieku pastiprināti pārbaudīta, tādēļ jūtos droši, jo zinu – ja nu kas, tad vismaz būs atklāts laicīgi.

Tā kā, mīļās sievietes, dodaties uz šo pārbaudi, vienalga kurā pasaules malā dzīvojat! Tā nāks tikai par labu, jo vismaz zināsiet, ka ar jums viss ir kārtībā.

Es nedzīvoju Latvijā un varbūt dažam liksies tas viss tā pavirši, bet patiesībā tā nav- man dakteris zvana regulāri un jautā, kā man iet, ja neesmu viņam devusi ziņu. Esmu ļoti apmierināta ar aprūpi, kas man tiek nodrošināta.

 

Ja arī Tev ir nācies stāties pretī dzemdes kakla vēzim, padalies ar savu stāstu! Kāpēc par to ir jārunā? Dzemdes kakla vēzis ir paņēmis un joprojām paņem daudzu sieviešu dzīvības Latvijā – ik mēnesi no šīs slimības ap desmit sieviešu mirst. Ja Tavs stāsts liks aizdomāties un doties pie ginekologa kaut vienai sievietei, Tu būsi paveikusi ļoti labu darbu. 

Sievietēm, kuras atsauksies šim aicinājumam un pastāstīs savu pieredzi cīņā ar dzemdes kakla vēzi, dāvāsim dāvanu karti 20 Ls vērtībā, ko varēsiet izmantot kādā no Veselības centrs 4 iestādēm.

Raksti mums: Savu stāstu sūti mums uz e-pastu sp@sievietespasaule.lv ar norādi „Izglāb dzīvību”.

Vairāk par akciju lasi šeit >> “Pastāsti un izglāb citu sieviešu dzīvību!”

Dalīties.

Atstāt Ziņu