Vārda dienu svin: Tekla, Violeta

Es ienīstu savu darbu! Tiešām?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

s ienīstu savu darbu. Es ienīstu savu uzņēmumu. Es ienīstu savu priekšnieku. Daudzi cilvēki kaut ko ienīst un šādas frāzes apkārt ir bieži dzirdamas.
Tas ir grūti – katru dienu doties uz darbu, ja tu to ienīsti. Tāpēc tā vietā, lai turpinātu īdēt, ir jāsāk meklēt iemesli, kāpēc darbs vai darba vieta nepatīk un jārīkojas, lai to mainītu!

Mēs katrs varam nonākt situācijā, kad gribas teikt: “Es ienīstu savu darbu!” Tā gadās. Darbs var nebūt tāds, ko tu esi gaidījusi. Varbūt darbs pats par sevi ir labs, bet tavs priekšnieks vai kolēģi var šķist vienkārši šausmīgi. Varbūt tev nepatīk tavs darba grafiks vai cilvēki ar ko nākas tikties, lai vai kā- tas viss kopā aizved līdz frāzei – “Ienīstu savu darbu.”
Ir daži pasākumi, ko tu vari un ko tev vajadzētu veikt, ja tu ienīsti savu darbu, un neesi tajā laimīga. Patiesībā, mēs darbā pavadām lielu daļu savas dzīves, un mums nevajadzētu tik daudz laika pavadīt vidē, kas mums nepatīk, tikties ar cilvēkiem un darīt lietas, kas mums izraisa nepatiku.

Sāc ar savu pašnovērtējumu
Tev vajadzētu sākt ar jautājumu sev: Kāpēc es ienīstu savu pašreizējo darbu? Vai šī ir jauna sajūta, vai es esmu vienmēr to izjutusi? Vai tie ir cilvēki, ar ko strādāju, uzdevumi, kas man jādara, vai darbavietas uzvedības kultūra, kas man visvairāk nepatīk un liek justies slikti? Izveido sarakstu ar sava darba plusiem un mīnusiem un to, ko tu vēlies savā nākamajā darba vietā. Noteikt, ir veidi, kā mainīt situāciju, uzturoties darba vietā, vai arī ir pienācis laiks virzīties uz priekšu. Neatstāj savu pašreizējo darbu, kamēr neesi nodrošinājusi jaunu.

Noskaidro – vai tā esi tu pati, vai tavs darbs, kas tev nepatīk?
Tev jāsaprot, vai tas, ka esi neapmierināta darbā, patiesībā nav nepatika pašai pret sevi, par savu dzīvi kopumā, nevis tieši pret darbu. Ja problēma ir kur citur tad citur tā arī jārisina, nevis jāmūk prom no darba. Ja neizanalizēsi sevi un nesapratīsi, kas ir tas, kas rada tev spriedzi, tas nāks tev līdzi arī nākamajā un vēl nākamajā darba vietā un tu vienmēr vainosi darbu…

Paturi attieksmi ” Es ienīstu savu darbu” pie sevis
Pat ja tu ienīsti savu darbu, paturi to pie sevis, vai padalies tikai ar saviem tuvākajiem. Tu, protams, vari izteikt savu neaptiku vajadzīgajām personām, bet tev nav tas jāizkliedz visai pasaulei. Daudzi darbinieki mūsdienās, nepatiku pret savu darbavietu vai to, ka viņi ienīst savu darbu, izgrūž sociālajos medijos un, piedevām, mēdz to darīt, lietojot rupjus vārdus… Tu nekad nevari zināt, kas izlasīs tavu ziņu un kā tas atspēlēsies uz tevi.
Arī darba devēji mēdz būt sociālajos tīklos un var izlasīt tavas ziņas. Ja tu nevēlies zaudēt savu darbu, pirms esi sākusi meklēt jaunu, centies neradīt situācijas, kas to var izprovocēt.

Runā ar savu vadītāju
Ja esi neapmierināta ar savu grafiku, algu, vai darba uzdevumiem, tev par to jārunā ar savu vadītāju. Tas noteikti uzlabos situāciju, un tas varētu būt daudz vieglāk, nekā tu patiesībā domā.

Esi profesionāla
Pat ja tu plāno aiziet no darba, turpini labi pildīt savus pienākumus. Tādā veidā , ja iesi prom, saņemsi rekomendācijas. Un, ja gadījumā situācija uzlabosies un tu izlemsi palikt, tev nebūs neērti par savu uzvedību.
Atcerieties: Nav labi sadedzināt visus tiltus, lai cik neapmierināta ar savu darbu vai darba devēju tu esi.

Nosaki savus karjeras mērķus
Izdomā, kur tu vēlies būt pēc pieciem gadiem? Vai tava pašreizējā lomu palīdz tev virzīties šajā virzienā? Ja tu zināsi, ko vēlies paveikt, un kur vēlies būt, tas var palīdzēt pieņemt dažādus lēmumus un saprast, kā rīkoties un ko darīt.

Tiec galā ar savām emocijām, tās ir visa cēlonis!
Kad tu ienīsti uzdevumu, tu ienīsti emocijas, ko piedzīvo, darot šo uzdevumu, nevis uzdevumu pašu.
Ja tev nav labas stresa pārvarēšanas prasmes, un, ja tavā darbā ir daudz stresa, tad visticamāk, tu piedzīvosi daudzas vilšanās darba laikā. Šis stress un vilšanās ir tas, kas beigu beigās liek tev ienīst savu darbu, jo tavs prāts signalizēs, ka šis uzdevums slikti ietekmē tavu labklājību.
Tas pats attiecas uz visu pārējo, ne tikai tavu darbu.

Tātad, kāds ir risinājums? Tev jāsaprot, kā tikt galā ar šīm sliktajām emocijām, ko tu piedzīvo, vienlaikus darot konkrētu uzdevumu un ar to būs pietiekami, lai atrisinātu šo problēmu.
Ja tas ir stress, kas rada nepatiku pret uzdevumu, tad sākumā tiec galā ar to – izzini sevi, mācies kontrolēt stresu, atrodi veidu kā nomierināt ķermeni un prātu utt. Kad būsi to paveikusi, tu redzēsi, ka veicot to pašu iepriekšējo darba uzdevumu, vairs to neienīdīsi, jo būsi sakārtojusi savas emocijas.

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu