Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Dažas idejas Ziemassvētku dāvanām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pieredze rāda, ka gatavoties Ziemassvētkiem nekad nav par agru, jo decembris pienāk nemanot. Un tas ir ļoti saspringts mēnesis gan darbā, gan ģimenē, gan skolā, tāpēc nereti dāvanu sagāde tiek atlikta uz pēdējo brīdi, kas ir liela kļūda. Tāpēc labāk jau izmantot rudenīgās dienas, lai sāktu domāt par visu, kas aktuāls Ziemassvētku sakarā. Tajā skaitā arī par dāvanām. 

Jautājums, ko tad likt svētkos zem eglītes, aktualizējas katru gadu, tāpēc vietā būs arī daži padomi un idejas, ko varat ņemt vērā, veidojot dāvanu sarakstu un plānojot dāvanām atvēlēto budžetu.

Dāvanas, kas sniedz pieredzi un piedzīvojumus
Jau kādu laiku dāvanu tendencēs arvien nozīmīgāku vietu ieņemt tādas dāvanas, kas saņēmējam sniedz kādu pieredzi, piedzīvojumus vai patīkamas emocijas. Liela piekrišana gan dāvinātāju, gan dāvanu saņēmēju vidū ir tādām dāvanām kā dāvanu kartes atpūtai SPA centrā, masāžai, izklaidēm ūdens atrakciju parkā, kādai ekstrēmākai aktivitātei atrakciju parkā, braucienam ar moci vai rallija auto. 

Iespējas šajā dāvanu kategorijā ir ļoti plašas, atliek tikai piemeklēt katram piemērotāko dāvanu. Dažādus atpūtas un izklaides pakalpojumus ērti varat apskatīties un arī iegādāties interneta veikalā “Lieliska Dāvana”: https://www.lieliskadavana.lv/ziemassvetku-davanas

Sirsnīgas un pašu darinātas dāvanas
Ja dāvanu budžets ir ierobežots vai vienkārši nevēlaties piedalīties Ziemassvētku laika iepirkšanās trakumā, bet vienalga gribat sveikt svētkos sev tuvos un mīļos cilvēkus, tad laba izvēle būs pašu darinātas un sirsnīgas dāvanas. Vislabāk, ja tas ir kaut kas noderīgs un īpašs. Viss atkarīgs no tā, kas jums labāk padodas. Piemēram, tie var būt pašu rokām gatavoti saldumi, skaisti noformētas zāļu tēju paciņas, glīti izdekorētas ievārījuma vai medus burciņas. Varbūt varat izveidot un pasūtīt skaistus kalendārus ar ģimenes bildēm, īpašiem datumiem un tekstiem, kas jauki iederēsies gan vecāku, gan vecvecāku un citu radinieku mājās.

Izlozējiet katrs vienu apdāvināmo
Ja plānojat optimizēt dāvanu izmaksas, bet tajā pašā laikā saglabāt svētku apdāvināšanās garu, varat radinieku vai draugu lokā – atkarībā, ar ko plānojat svētkus pavadīt – izlozēt katrs vienu apdāvināmo. Tas nozīmē, ka katram būs jāsagādā tikai viena dāvana. Līdz ar to tā varēs būs lielāka un vērtīgāka. Labi, ja arī noteiksiet maksimālo vērtību, kuru nevajadzētu pārsniegt. Pavisam labi, ja vēl izdodas noskaidrot, ko īsti šis cilvēks vēlētos svētkos saņemt. un to arī sagādāt. Jo tad dāvana tiešām būs noderīga.

NĒ dāvanām, kas tikai krās putekļus
Ja jums ir prātā doma sagādāt simboliskas un lētas dāvaniņas visiem tuviniekiem, tad varbūt labāk atteikties no šīs domas, jo bieži vien šādā veidā apdāvinātie tiek pie nieciņiem, kas pēc tam uz plaukta vai atvilktnē krāj putekļus. Tā ir nelietderīga resursu izmantošana, jo dāvana arī nav noderīga. Ja nav iespējas katram uzdāvināt kādu atsevišķu dāvanu, tad tā vietā varbūt varat izdomāt kādu aktivitāti vai piedzīvojumu visiem kopā.

Noskaidrojiet, ko cilvēks patiešām vēlas
Ja varat atļauties un gribat kādam īpašam cilvēkam Ziemassvētkos sagādāt lielisku dāvanu, tad labākais veids, kā to izdarīt, ir nemanāmi noskaidrot, ko šis cilvēks patiešām vēlas, kas viņam nepieciešams. Ja pašiem nav nojausmas, tad var palūgt kādu citu tuvinieku nemanāmi izvilināt šādu informāciju. Tad varēsiet tiešām koncentrēties uz īsto dāvanu. Ja meklējat dāvanu pašam tuvākajam, tad, iespējams, atbilde par īsto dāvanu jums jau ir, tikai jāpadomā, ko sarunās tieši vai netieši otrs ir pieminējis, par ko jūsmojis, varbūt kaut ko plānojis iegādāties.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu