Vārda dienu svin: Zenta, Dzelde, Zelda

Dace Meija: Esmu savas dzīves saimniece

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ievietesPasaule.lv sadarbībā ar lektori Daci Meiju sākot ar septembri piedāvā unikālu nodarbību ciklu „Darbs ar zemapziņu: Dr. Siņeļņikova skola”. Lai mēs un arī Tu labāk iepazītos ar Daci, aicinājām viņu būt par mūsu šīs nedēļas iedvesmojošo personību.


Kāda ir tava laba rīta formula?
No rīta man nepieciešama mūzika, avota ūdens, kustība- vingrošana, peldēšana, vai pastaiga gravā. Neiztikt arī bez rīta kafijas.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Vienu grūti nosaukt. Daba. Sigulda. Mūzika. Bērni. Mazbērni. Pirts (tā ir viena no manām mīlestībām). Cilvēki – Meistari.
Mani ļoti iedvesmo cilvēku prasmes unikalitāte, teiksim Brīvdabas muzeja amatnieku izstāde ir Latvijas ģenialitāte.


Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Koks –arka. Nodēvēju to par „Bebru mīlestības arku”. Tā ir vieta gravā, kur pār izbijušu bebru migu uzlikta laipa, tek Vējupīte un pār to aug koks-arka, kam nav galotnes. Tas aug kā arka, kā divi koki, kas katrs audzis savā upes malā, tad savijušies kopā un ir viens. Man tas ir kā Mīlestības simbols. Vieta, kur man patīk būt, domāt, meditēt.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…radīšana, maigums, skaistums, miers, stiprs plecs. Ģimenes sievietei vīrietis un bērni, māja.

Par rudeni cilvēkiem domas dalās – vieniem tas ļoti patīk, otriem -nē. Kā ir ar tevi? Kā tu ieteiktu priecāties un baudīt rudeni?
Man rudens ļoti patīk. Tāds krāsu fenomens! Manas mīļākās krāsas ir tieši rudens krāsas, man arī patīk telpas rudens krāsās. Rudens iedvesmo zīmēšanai, garām pastaigām, konservēšanai. Protams, raža! Man garšo pīlādžu ogas, mežrožu augļi, es tās saldēju un ziemā lieku pie tējas..mmm, gardi. Un kastaņi – katru gadu lasu kastaņus un lieku lielos traukos, ko pēc tam mazbērni izspēlē. Vēl man rudens vienmēr asociējas ar kartupeļu pankūkām.
Ko es ieteiktu? Ejiet dabā! Krāsojiet! Lasiet ražu, baudiet krāsu dažādību!

Kas Tev lika pievērsties savas zemapziņas izzināšanai? Un, vai vari teikt, ka tagad esi savas dzīves saimniece?
Slimība, bija mana ceļa rādītāja. Es jau biju kļuvusi kā stacionāra mēbele slimnīcā. Kad izlasīju V.Siņeļņikova grāmatu „Izproti savu slimību”, man bija sajūta, ka ieeju citā pasaulē. Nekad nebūtu aizdomājusies, ka slimību radu pati.

Jā, esmu savas dzīves saimniece. Varu uzņemties atbildību par savu domu, rīcību, rezultātu. Kad izdodas, priecājos! Kad mazāk izdodas, izprotu kļūdu, rīcību, un varu radīt jaunu rīcības modeli, jaunu rezultātu. Kad skumji- ļaujos, raudu, kad sāp- izsāpu. Emocijām jāļauj nākt ārā, bet es varu atbildēt sev kāpēc tas noticis, eju caur izpratni, pieņemu savu mācību. Esmu cilvēciska būtne, ar visām cilvēciskajām īpašībām.

Tu esi teikusi, ka tava dzīve sākusies no jauna 50 gados. Tad tu iestājies augstskolā un piedalījies skaistumkonkursā Vecmāmiņa 2012? Kāpēc tāds atspēriena punkts tieši tad, kad palika 50?
Guvu traumu, kas nopietni mani apstādināja. Viss bija jāsāk no „0” Bija jāsaprot, kāpēc? Es sapratu. Zināšanas man bija jau vairākus gadus, bet es ar tām nedalījos, lietoju tikai sev. Man jau agrāk bija zīmes, ka jāiet skolotāja ceļš, bet es spītīgu turpināju savu iepriekšējo darbu (pārdošanu).
Lai traumas sekas likvidētu, man ārsti rekomendēja smagu operāciju, atteicos, un tad ar domu spēku bija jāsakārto sevi. Tā guvu apstiprinājumu, ka to varu. Tagad dalos zināšanās, kas ļauj iet veselības ceļu. Uzskatu, ka veselība balstās uz 3 vaļiem – ko es ēdu, ko es domāju, kas man ķermenī. Zināšanas par domāšanu jau bija, pirtnieces arī, pietrūka zināšanu par uzturu. Tā arī iestājos augstskolā un nu jau esmu uztura zinātnes konsultante. Dalība konkursā bija draudzeņu azarts un izaicinājums sievišķībai. Mācīties defilēt pa mēli, prezentēt tērpu kolekcijas, piedalīties fotosesijās un veidot make up 50 gados ir radoši. Tāpēc varu teikt, ka sāku jaunu dzīves posmu, un 5.augustā svinu otru dzimšanas dienu.

Drīz sāksies tavi vadītie kursi, kur sievietes varēs uzzināt daudz jauna. Ko tu pati gribētu apgūt? Un, kāpēc tieši to?
Mans sapnis ir tango. To arī tagad daru, eju mācīties Argentīnas tango. Tango ir sajūtu deja. Nojautu, ka tas būs labi, bet, ka tas būs tik forši, uzzināju tagad! Pirms tam esmu mācījusies arī vēdera dejas. Deja un kustība ir mans izpausmes veids.

Dalīties.

Atstāt Ziņu