Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Dabas bērns ar sapņiem par lielo modi. Ilze Eglīte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Vai ziniet, tās horoskopu meitenes ir tik skaistas!” – saka  gan uzticamās portāla SievietesPasaules lasītājas, gan nu jau vairāki simti draugiem.lv lietotāju, kuri ar Man patīk atzīmējuši sev tīkamāko SievietesPasaules horoskopu meiteni. Arī mums patīk tas, kas ir sanācis, tāpēc vēl jo vairāk vēlamies ar jums iepazīstināt Ilzi Eglīti, kura speciāli SievietesPasaules jaunajam formātam radīja 12 skaistas un trāpīgas horoskopu zīmju vizualizācijas (sk. arī galerijā).

Citiem datorspēles – man skaistas bildītes
Ilze ir saviļņota, kad ierodas SievietesPasaules birojā ar lielformāta zīmējumu mapi padusē. Viņa saka, esot satraukta par to, kā patikšot mums un portāla lasītājām.

Vēlāk intervijā, kad nosaucu viņu par mākslinieci, Ilze nedaudz mulst. “Bērnībā nemaz nebiju liela zīmētāja. Es biju tāds dabas bērns vairāk – dauzījos viena pa pļaviņu, man patika daba, vai arī nodevos radošām nodarbēm ar šķērēm, diegiem, papīriem un līmi. Kad pabeidzu pamatskolu, nebija tālejošu plānu, tomēr jutu, ka saistošas ir radošās profesijas. Mammas ieteikums bija studijas Rēzeknē, tuvāk ģimenei, taču vecākais brālis, kas tolaik jau dzīvoja Rīgā, teica, ka mācīties jābrauc uz Rīgu. Mammai bija grūti palaist bērnu tālumā, tāpēc ļoti priecīga nebija, taču brālis pārliecināja, par ko jāsaka viņam paldies. Sākumā, protams, nejutos pārliecināta, bet man ātri iepatikās. Iestājos tagadējā Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā, biju pārsteigta apzināties, ka man patiešām ir talants un ka man tiešām kaut kas sanāk,” atceras Ilze.

Pēc lietišķo pabeigšanas sekoja arī loģisks turpinājums – studijas Latvijas Mākslas akadēmijā modes dizaina jomā. „Mode ir mana aizraušanās – es bez tās nevaru. Bieži man pārmet – nu ko tu tur skaties visas tā bildītes žurnālos vai internetā. Bet tad es saku: citi spēlē datorspēles, es skatos bildītes. Es to visu saskatos, tas viss sakrājas kaut kur manā zemapziņā un pēc kāda laika nāk ārā jau kā oriģinālas idejas,” aizgrābta stāsta Ilze.

Tiesa, studijas akadēmijā aprāvās. „Mazliet pietrūka atbalsta, mazliet pietrūka drosmes, mazliet pietrūka finanses. Bija jāizdara liels lēciens un mazliet citā virzienā, nekā biju iecerējusi. Sāku putroties, līdz vairs nesapratu, kas ir tas, ko es pati gribu. Sākās pārdomas par to, vai māksla vispār ir domāta man. Izstājos, aizbraucu atpakaļ uz Latgali, jo gribējās mieru un tikt skaidrībā ar sevi,” atceras Ilze, piebilstot, ka rezultātā zīmēšana bija palikusi pat tādā kā otrajā plānā.

Nē, vairs nekādi biroja darbi!
Interesanti, ka tieši SievietesPasaules un Ilzes nejaušā satikšanās savā ziņā sakrīt ar brīdi, kad viņa jūt, ka pamazām dzīvē viss sāk noskaidroties un rodas saprašana par to, kas ir viņas ceļš un ka tas tomēr ir saistīts ar mākslu un Dieva dotā talanta izmantošanu.  

„Kādu laiku nopietni domāju par to, ka jāmeklē darbs, jāstrādā kā visiem normāliem cilvēkiem – no rīta jādodas uz darbu birojā un vakarā jānāk mājās. Pamēģināju vienā vietā, pamēģināju otrā vietā, viss izdevās, bet sapratu, ka man vajag brīvību, iespēju radoši izpausties. Man galvā visu laiku rodas idejas, gribās tās fiksēt un realizēt. Tad arī sapratu: nē, vairs nekādi biroja darbi – darīšu to, ko no sirds vēlos – taisīšu oriģinālus rokdarbus, zīmēšu, gleznošu,” saka Ilze.

Interesanti, ka šis klikšķis nostrādājis daudz un dažādos veidos. „Piemēram, es ilgi biju meitene ar gariem tumšiem matiem, taču kādā dzīves brīdī sapratu, ka negribu vienmēr dzīvot pēc standartiem, ka nevaru visiem izdabāt, tad arī ārējais izskats mainījās, piemēram, frizūrā parādījās īsāks griezums, košas krāsas.”

Bija divējādas sajūtas – Rīga vai Latgale…
Nu jau pagājuši trīs ar pusi gadi, kopš Ilze no Rīgas ir aizgājusi dzīvot atpakaļ uz dzimto Latgali. Ilze atzīst, ka par šo lēmumu saņēmusi pat līdzcilvēku pārmetumus un neizpratni. „Protams, man pašai arī bija tādas divējādas sajūtas. Taču bieži vien prāts saka vienu, bet iekšā jūti kaut ko pavisam citu. Tas attiecas gan uz darba meklējumiem, gan dzīvošanu. Tomēr es esmu sapratusi, ka te, Līvānos, skaistajā, klusajā pilsētiņā pie Daugavas, kur pavadīta mana bērnība, ir mana vieta. Lai arī man ļoti patīk Rīga, man patīk, ka tur dzīve kūsā, viss notiek, vilinošā iepirkšanās mānija, izstādes, tomēr ikdienā man vajag vairāk mieru un klusumu, putnus, kukaiņus un dabas plašumu. Turklāt mani mierina doma, ka Latvija ir tik maza, ka viss ir tik sasniedzams. Nav kā Francijā, kur, ja gribas uz kalniem, jābrauc teju divas dienas. Te ielec mašīnā un jau pēc pāris stundām esi otrā Latvijas malā. Tā arī es atbraucu uz Rīgu, izbaudu šopingu, satiekos ar draugiem un radiem un pēc tam atkal atgriežos savā mīļajā mazpilsētā, kas ir mans Pasaules centrs,” stāsta Ilze.

Ilze ir sapratusi, ka nav jēgas sevi lauzt, lai kādam kaut ko pierādītu: „Cilvēki no malas mēdz teikt, ka esmu iedomīga, jo netiecos pēc draudzības, bet patiesībā esmu ļoti kautrīga, neesmu īpaši komunikabla, sociāla, es neskrienu visiem klāt runāties, bet man ir ļoti paveicies, jo mans vīrs ir pilnīgs pretstats man – viņš pat atceras par manu draudzeņu dzimšanas dienām un apsveic viņas. Man vajag vairāk vienatnes, esmu drīzāk vienpate.” „Vēl es esmu izteikts iedvesmas cilvēks – ir iedvesma, varu kaut kalnus gāzt, nav iedvesmas – ņemu rokās adatas un diegus un prāts atpūšas,” saka Ilze, piebilstot, ka tā ir arī ar visām radošajām lietām: „Neesmu māksliniece, kas var štancēt. Man patīk visu darīt lēnām, kvalitatīvi un ar 100 % atdevi.”

Pašai vislielākais prieks parasti esot par darbiem, kas sākumā vispār nevedas, bet tad atnāk mūza un iznāk kaut kas ļoti, ļoti skaists. No horoskopu meitenēm visgrūtāk gājis ar Strēlnieka meiteni, taču galarezultāts sanācis necerēti labs.

Vispār horoskopu meiteņu projekts bijis kaut kas jauns un iedvesmojošs, pat nedaudz nostaļģisks, jo parasti klienti Ilzei pasūtot dažādas klusās dabas, portretus vai sienu gleznojumus, bet zīmētās meitenes bija kā mīļš atgādinājums par studiju gadiem modes dizainā. „Tā doma par horoskopu meitenēm mani tā pārņēma un vēlās gluži kā sniega pika, jo idejas tikai radās un radās. Patiešām aizrāvos! Te es varēju apvienot visu – zīmēšanu, savu kaislību uz modi, modelēšanu, spīguļiem un astroloģiju.”

 

Ja arī Tevi uzrunā Ilzes Eglītes zīmējumi un vēlies pasūtīt kādu māksals darbu, meklē viņu draugiem.lv, vai raksti poga15@inbox.lv un zvani 20042717!

Dalīties.

Atstāt Ziņu