Vārda dienu svin: Cecīlija, Cilda

Bērna modināšana. Vai tas ir viegli?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

kviena māmiņa vai tētis zina, ko nozīmē rīti, kad jāpieceļ bērni un laicīgi jāiziet uz bērnudārzu vai skolu. Nekas nenotiek laikā un gaisā virmo haoss. Lai izvairītos no trakās skriešanas, tev ir nepieciešams rītu izplānot tā, ka viss darbojas nevainojami. Šeit būs dažas idejas un vecāku pieredze, kas tev var palīdzēt.

Piecelies pirmā
Mēs zinām, ka esi nogurusi, bet, ja no gultas izkāpsi pirmā, novērsīsi lielu daļu no ik rīta stresa – vienā un tajā pašā laikā sapost bērnu un sevi. Tas atvieglos dienas sākumu.

Sagatavojies jau iepriekšējā vakarā
Galvenais, lai varētu ātrāk tikt ārā pa durvīm, ir sagatavoties iepriekšējā vakarā. Nolec drēbes, ko bērns rīt vilks, pārliecinies, ka soma ir salikta un visi vajadzīgie mājasdarbi ir izpildīti.

Izveido rīta rutīnas
Rīta rutīna vienmēr palīdz. Vai tas ir noteikts brokastu laiks, ko bērni zina, vai konkrēts laiks, kad jāiztīra zobi, vai jāsaģērbjas. Katru dienu, darot lietas vienādā kārtībā, bērni jau automātiski zinās, kas viņiem jādara tālāk, tāpēc viss ritēs raitāk.

Pagatavo ātras brokastis
Viegli pagatavojamas brokastis varētu būt piens ar pārslas. Pievieno riekstus, sēklas vai žāvētus augļus, lai tajās būtu vairāk vitamīnu.

Liec bērniem konkurēt
Konkurence priekš maziem bērniem ir ļoti svarīga un spēj paveikt brīnumus. Pastāsti, ka tas, kurš pirmais, piemēram, uzvilks kurpes būs „Supervaronis”. Ikviens grib būt Supervaronis, un šī spēle var krietni paātrināt procesu.

Uzzīmē ģimenes kalendāru
Izveidi grafiku, kas ir pārredzams un novietots vietā, ko redz visi ģimenes locekļi. Tas ne tikai padara visus dalībniekus iesaistītus, tas kalpos kā atgādinājums. Grafiks, protams, ļaus izvairīties no skraidīšanas pēdējā brīdī..

Ej agri gulēt
Ja vēlies, “labu” rītu, pārliecinies, ka ejat laicīgi gulēt. Bērniem pirms miega nevajadzētu skatīties televizoru un ēst saldumus, jo tas aizkavēs miegu.

Piefiksē, kas liek bērnam kavēties
Atkarībā no tava bērna vecuma, ir daži uzdevumi, ko viņš, iespējams, nevar izdarīt viens pats. Tādā gadījumā, palīdzi. Ja kurpju šņoru sasiešana katru rītu prasa ilgu laiku, varbūt tev ir jāpiepalīdz (te vecākiem pašiem jāseko līdzi, lai palīdzēšanas nebūtu par daudz). Vai varbūt, tu katru rītu redzi, ka tavs bērns aplejas ar kādu dzērienu, tad varbūt jāatrod kāda cita glāze vai uz brokastīm vēl jāpaliek pidžamā.

Brīdinājuma signāli
Daudziem bērniem ir grūti pārstāt darīt to, ko viņi darīja un mainīt kursu. Lai palīdzētu viņiem iekļauties grafikā, sniedz bērniem 10 minūšu, 5 minūšu, un 2 minūšu brīdinājuma signālus. Iestati taimeri – pat ja viņi neprot atpazīt pulksteni, tas liks viņiem saprast, ka ir jāpasteidzas.

Vecāku Pieredze

Linda: Palīdz jaunās tehnoloģijas
Mums no rītiem viss notiek operatīvi un ļoti ātri, jo mammai, protams, gribas ilgāk pagulēt un pēc tam viss notiek skriešanā. Tiklīdz pamostos, dodos modināt dēlu. Klasiskais variants, ko no viņa var ir dzirdēt ir tāds- „Mammu, es vēl 5 minūtītes pagulēšu”, to es viņam ļauju. Uzreiz ieslēdzu televizoru lai viņš pievērš uzmanību tam (šis gan pēdējā laikā vairs nestrādā). Atgriežos, protams, nevis pēc piecām, bet kādām trijām minūtēm un saku, ka laiks pagājis, jāmostas.
Tad man ir burvju ierīce, kura uzreiz pamodina manu dēlu un viņš pat ātrāk saģērbjas, lai pie tās tiktu. Tas ir Ipad… Ja viņš jautā vai var paspēlēt Ipad, es atbildu, ka, ja ātri saģērbsies, tad pāris minūtītes varēs. Tad nu viņš lec no gultas ārā, ģērbjas, skrien muti mazgāt un pie Ipad. Brokastis mēs mājās neēdam, jo ceļamies ļoti agri, dēls jau 7:30 ir dārziņā, tur viņš brokasto. Līdz dārziņam mēs dodamies saviem spēkiem, bez mašīnas vai autobusa. Tā kā dēlam ir ritenis, tas viss notiek ātri un es knapi tieku viņam līdzi un dārziņā esam pēc pāris minūtēm. Ziemā alternatīva ir ragavas, tad gan ir mazliet ilgāk.
Tas viss notiek ļoti ātri, pēc modinātāja 6:30 ceļos, un 7:10 jau izejam no mājas, bet jau 7:30 esam dārziņā. Kad pie mums paciemojās un kādu laiku apdzīvoja mana māsa, viņa bija šokā par mūsu ātrumu.
Kad man ir brīvie rīti un dēls ir laukos (tas gan ir reti) it kā varētu ilgāk pagulēt, bet nē… Tik pierasta ir agrā celšanās, ka tās ir tikai 20 minūtes ilgāk, ko varu pavadīt miegā. Es ļoti vēlētos šo skriešanu no rītiem pārtraukt, bet nevaru, jo gribas tomēr no rītiem pēc iespējas ilgāk pagulēt.

Sanija: Pamostamies diezgan viegli un bez kašķiem
Darba dienu rītos bērns ceļas bez problēmām, bet tas izskatās šādi:
Naktī mans bērns atnāk no savas istabas uz mūsu gultu (tas ir katru nakti – tas jau viņai ir kļuvis par ieradumu un atradināt nevaram). Tātad, no rīta visi trīs esam vienā gultā, 6:40 mums nozvana modinātājs, guļam visi līdz 7:00. Kopā ar draugu lienam no gultas ārā pirmie. Bērns ļoti bieži pamostas pats, jo nejūt, ka esam blakus, tā mums notiek visbiežāk. Pamostas, tētim obligāti iedod atvadu buču, mazliet pavārtās pa gultu un tad viņu saģērbju. Tad ejam ēst, pa vidu meitiņa paspēj vēl paspēlēties. Kad paēdam, ejam taisīt matus, saģērbjamies un dodamies darba gaitās – es uz darbu, meita uz dārziņu.
Vēl ir rīti, kad viņa pati nevar pieceltie sun ir jāpacenšas, lai meitu pamodinātu, un tas izskatās šādi:
Tātad, ar draugu izlienam no gultas, pēc kāda laika sākas modināšana, kuras laikā pārvelku ar roku pa muguru sakot pie auss, ka jāceļas. Viņa ļoti ātri reaģē un pamostas. Vēl meitiņa man bieži prasa zirneklīti – tas ir ar pirkstu galiņiem vilkt pa seju, muguru, kaklu, kājām, dibenu, tas viņai patīk!

Dalīties.

Atstāt Ziņu