Vārda dienu svin: Līga

‘Ballīte Būs!’ – Dace Miezīte ir pārliecināta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

a cilvēka nodarbošanās ir saistīta ar svētku rīkošanu, varētu šķist, ka viņam visa dzīve paiet vienos svētkos, vai ne? Šķiet, ka DACEI MIEZĪTEI tā arī ir. Lai arī darbs prasa rūpīgu gatavošanos un stresu, Dace Miezīte ir pozitīva, smaidīga un nekad neapstājas. Kā saka viņa pati: “Ikviena lieta, ko daru, noved pie nākamās”. Un nu dzīve viņu aizvedusi līdz jauna TV šova ” Ballīte Būs!” vadīšanai. Iepazīsimies ar Daci tuvāk!

Kāda ir tava laba rīta formula?
Pats svarīgākais, lai iepriekšējā vakarā nav iesākta lasīt jauna grāmata, kas nozīmētu, ka naktī nebūs bijis pietiekami miega.
Mani rīti, visi, pārsvarā ir labi. Tas nozīmē arī to, ka vīrs ir cēlies agrāk par mani, saģērbis un pabarojis bērnus, lai man būtu iespēja ilgāk pagulēt.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Diezgan grūti atbildams jautājums, jo esmu no tiem dīvaiņiem, kas lielu daļu dzīves pavada smaidot, smejoties un iedvesmojoties no mirkļiem. Es mīlu dzīvi un gandrīz visu, ko tā ietver. Tomēr varu iedalīt trīs grupas, kas mani iedvesmo:

1. Ikdiena ar bērniem, vīra pieskāriens nejauši garām ejot – ģimene ir mans spēks.

2. Draugi ir tik īpaši, ka jūtos pagodināta ar dzīves mirkļiem, kurus pavadām kopā. Draugi motivē attīstīties, iedvesmo piepildītākai personīgai un profesionālai dzīvei.

3. Uzņēmuma vadīšana, pasākumu organizēšana un jaunu cilvēku iepazīšana ir procesi, kuri mani aizrauj un liek manām acīm spīdēt.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Ja kāds process šķiet pievilcīgs, lai arī cik neiespējama vai neērta būtu situācija, ir jāsaņemas, jāpārvar sevi un jādara. Pēc tam, protams, var secināt, ka bailes vai kautrība ir bijušas veltas.

Par ko nav vērts uztraukties?
Visu, kas neskar veselību.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…mīkla vīrietim.

Par rudeni cilvēkiem domas dalās – vieniem tas ļoti patīk, otriem -nē. Kā ir ar Tevi? Kā Tu ieteiktu priecāties un baudīt rudeni?
Man patīk, jo rudenī ir manas pirmās brīvdienas pēc četru mēnešu maratona. Braucam garās brīvdienās pie draugiem uz laukiem, neatkarīgi no tā, kādi ir laika apstākļi. Rudenī katra saulainā brīvdiena ir jāpavada ārā.

Kā Tu nonāci līdz tam, ar ko nodarbojies? Pastāsti par to, ko dari mazliet vairāk!
Kopš bērnības apmeklēju daudz dažādus pulciņus, jau pamatskolas beigās strādāju par deju skolotāju, dejotāju šovgrupā un intervētāju socioloģiskajos pētījumos. Esmu studējusi un strādājusi dažādas lietas, lai saprastu, kur jūtos vislabāk. Šodien man ir trīs darba vietas. Katrā vietā mani pienākumi atšķiras, tomēr viss ir cieši saistīts. Ikviena lieta, ko daru, noved pie nākamās.

  1. „Kāzu Aģentūra”, kur strādāju jau 10 gadus.
  2. „Figūras draugi” grupu nodarbību vadītāja.
  3. Jaunā raidījuma „Ballīte Būs!” vadītāja.

Maza uzņēmuma vadītājam ir daudz dažādu pienākumu, tas arī veido ikdienu interesantāku, jo atbildu, gan par finansēm, gan mārketingu, gan lielākajiem projektiem. Priekšrocība ir tas, ka tur, kur nejūtos pietiekoši spēcīga, varu algot citus darbiniekus.

Es visu laiku mācos un, kad ieguvu maģistru “Master in International Business”, vīrs jokojoties jautāja:„Nu ko tad atkal mācīsies?”. Man šķiet, tas ir nebeidzams process – es jau atkal mācos. Pēc maģistra iegūšanas apsolīju sev, ka mācīšos arī to, ko vēlos sev personīgi, ne tikai darbam. Šo solījumu īstenoju- no janvāra apgūstu ģitāras spēli Yamahas mūzikas skolā. Tomēr arī darbam sanāk mācīties, pašlaik apgūstu dažādas praktiskas lietas par uzņēmuma vadību.


Vai atceries kādus īpašus svētkus, kāpēc tieši tie palikuši atmiņā?

Mana 30. dzimšanas diena, kur viss bija tik ļoti „mans”, ka šķiet tā bija labākā ballīte manā dzīvē. Sarakstīju visu, kas man patīk, idejas, ko vēlos. Tad sapratu, ka viena no vēlmēm patiks tikai nelielai daļai viesu, tāpēc to pēcpusdienā īstenoju kopā ar mazāku draugu un radu grupu, savukārt vakarā bija viss pārējais: komandu spēle Pārdaugavā, nakts kino seanss ārā, spēle, kur viesi varēja uzzināt ko vairāk par mani u.c. aktivitātes.

Kādi varētu būt Tavi 5 padomi tiem, kas plāno organizēt lielas svinības, piemēram, dzimšanas dienu vai kāzas?
Es dzimšanas dienu un kāzas nespēju salikt vienā „plauktiņā”, lai gan pašas 30 gadu dzimšanas dienā bija tikpat daudz viesu kā kāzās. Dzimšanas dienā var vairāk improvizēt.

5 padomi dzimšanas dienu svinību rīkošanai:

1.padoms Biežākā kļūda ir – „visu darīsim paši”. Lielākai mājas ballītei ir vērts noalgot pavāru vai vismaz viesmīli. Ja pamatā ir aukstais galds, tad pavārs ēdienus sagatavo iepriekš un svešs cilvēks savā mājā nav jālaiž. Lielākiem ģimenes pasākumiem cenšos sarunāt arī asistentu, kurš sanesīs ārā krēslus, galdus, uzliks nojumi, traukus.

2.padoms Rīkot svētkus sev, balstīties uz savām vēlmēm. Kad pamats ir gatavs, tad var sākt domāt, kā jutīsies viesi un ko darīt, lai viņi justos vēl labāk.

3.padoms Ir trauku nomas uzņēmumi (vadošie- Gemoss un Arkolat), kur arī privātpersonas var iznomāt savai ballītei traukus, galda piederumus, galdus, krēslus, nojumes un daudz ko citu. Arī mēs arī ar draugiem savā starpā viens otram pasākumu norisei dodam noformējuma vai kādu citu inventāru. Mana noliktava, protams, ir pieprasītāka par citām, jo man ir ne tikai nojume, galdi un krēsli, bet arī daudz dažādu svečturu, laternu utt. J.

4.padoms Svinību vietas noformējums. Ir cilvēki, kuriem vienkārši tas izdodas. Reizēm aizbraucot uz draugu ballītēm, esmu pārsteigta, cik daudz spēj izdarīt paši jubilāri. Pateicīgi, ja svinībām ir noteikta tēma, jo tā atvieglo noformēšanas ideju rašanos. Ja viesiem ir lūgts apģērbties atbilstoši tēmai, tad arī paši viesi jau kļūst par daļu no noformējuma.
Interesantu efektu var panākt, ja iznes no telpām ikdienas mēbeles un saliek citas, pasākumam iznomātas.

5.padoms Padomāt par vismaz vienu pasākuma „odziņu”, ko viesi vēl ilgi atcerēsies un glabās atmiņās.

Kāzām man nav padomu kā tās organizēt pašiem, jo es šajā organizēšanas procesā esmu tik dziļi, ka nespēju iedomāties, kā to var izdarīt paši tādā līmenī kā mēs – cilvēki, kam tā ir ikdienas nodarbošanās. Ir tik daudz zemūdens akmeņu, kuri ir jāzina. Ja sāktu rakstīt, man noteikti sanāktu simtiem ieteikumu. Piemēram, noslēdziet ar svinību vietu līgumu tad, kad ir saskaņota ēdienkarte, jo bieži vien mājas lapās norādītās cenas ēdienkartei jūs neapmierinās un jūs būsiet spiesti palielināt savu kāzu budžetu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu