Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Baha ziedi arī pret bulīmiju, emocionālo un kompulsīvo ēšanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

irms gandrīz simts gadiem angļu ārsts Eduards Bahs izstrādājis un atstājis mums mantojumā zināšanu sistēmu, kas palīdz mainīt cilvēka emocionālos stāvokļus, izmantojot maigo un saudzīgo ziedu enerģiju. Protams, Baha ziedu terapija līdzēs itin visās sarežģītās dzīves situācijās – būs atbalsts samezglojušos attiecību risināšanā, dažādu dzīves pārmaiņu gadījumos, caur emociju izpratni un maiņu dziedinās ķermeni… Bet es kā parasti – par ēšanas traucējumiem.

Kas tad īsti ir ēšanas taucējumi un kā tie rodas? Tas ir iekšējais tukšums, nepiepildītības izjūta, emocionālā līdzsvara neesamība. Ēšanas traucējumi rodas hroniski nespējot apzināties un apmierināt savas emocionālās vajadzības. Vajadzību pēc mīlestības, vajadzību pēc drošības, vajadzību pēc miera un harmonijas, vajadzību pēc profesionāla piepildījuma un gandarījuma, vajadzību pēc cieņas, vajadzību pēc jaunrades un pašizpausmes, vajadzību pēc smiekliem un laimes… Vajadzības var būt visdažādākās. Tāpat kā ļoti dažādi var būt emocionālie stāvokļi, kuros nonākot, sāk attīstīties hroniski ēšanas traucējumi.

Līdztekus ēšanas paradumu maiņai,
kas ietver dziļākas izpratnes veidošanu par to,
kā ēst saskaņā ar savām vajadzībām un
kā nebaidīties no daudzveidīga,
baudījumu sniedzoša ēdiena,
ir jāapzinās un jāizprot savas emocijas.

Baha ziedi ir ideāls līdzeklis, kas sniedz neatsveramu atbalstu ēšanas traucējumu korekcijas procesā. Līdztekus ēšanas paradumu maiņai, kas sevī ietver dziļākas izpratnes izveidošanu par to, kā ēst saskaņā ar savām vajadzībām un kā nebaidīties no daudzveidīga, baudījumu sniedzoša ēdiena, ir jāapzinās un jāizprot savas emocijas. Apzināšanās process un apzināts darbs ar savām emocijām (var līdzēt sarunu terapija) ir ne ar ko neaizstājams, ja vēlas atbrīvoties no ēšanas traucējumiem. Bet emociju izpratne un mūsu spēja tās izmainīt bieži vien ir laikietilpīgs process, ceļš nav nedz viegls, nedz ātrs. Bieži vien emocionālie stāvokļi ir galēji sakāpināti, un Baha ziedu līdzekļi tad lieliski kalpo kā papildus atbalsts. Tie ļauj labot aktuālo, nomācošo emocionālo stāvokli daudz dziļākā līmenī, ļaujot iedarbību, atvieglojumu, mierinājumu un izmaiņas izjust jau terapiju uzsākot. Bieži vien jūtīgākie cilvēki izmaiņas emocionālajā stāvoklī jūt vēl neizgājuši no kabineta.

Baha ziedi – tā ir iekšēja meditācija, tas ir spilgts pašizziņas process! Eduarda Baha izstrādātajā sistēmā 38 emocionālajiem stāvokļiem atbilst 38 ziedu līdzekļi. Bailes, dusmas, aizkaitinājums, skumjas, depresīvie stāvokļi, nemiers, izmisums, apātija, vainas izjūta, sevis kritizēšana, nespēja pieņemt savu ķermeni, sevis salīdzināšana ar citiem… Piemeklējot atbilstošos līdzekļus un mazinot postošo emociju ietekmi uz cilvēka pašsajūtu, iespējams daudz efektīvāk atbrīvoties no bulīmijas un emocionālās ēšanas valgiem.

Mani vērojumi liecina, ka ņemot palīgā Baha ziedu terapiju, iespējams arī veiksmīgi samazināt psihologa kabineta apmeklējumu no ierastā – reizi nedēļā uz vienu reizi divās vai trīs nedēļās. Es savā darbā Baha ziedu terapiju saredzu gan kā palīgu situācijās, kur nepieciešams papildus atbalsts sarunu terapijai, gan kā iespēju nodrošināt efektīvu terapiju ēšanas traucējumu gadījumā cilvēkiem, kam dažadu apstākļu dēļ nav iespējams manu kabinetu apmeklēt katru nedēļu.

Ar vienkāršu piemēru gribu ilustrēt Baha ziedu atbalstu darbībā. Tevi ir pārņēmusi apātija, intereses trūkums par dzīvi, nekas nesagādā prieku… Roka stiepjas aizpildīt šo tukšuma izjūtu ar kaut ko garšīgu… Bet varbūt nomācošā emocija ir bailes vai skumjas, vai neapmierinātība, un tā vietā, lai aktīvi rīkotos un izbaudītu prieku par dzīvi, par vienīgo mierinājumu tiek ņemts ledusskapja saturs…

Atbilstošs Baha ziedu līdzeklis palīdzēs izmainīt emocionālo stāvokli, un tā vietā lai nodarītu sev pāri ar NEGRIBĒTU ēdienu, parādīsies enerģija kādai konstruktīvai darbībai.

 

Raksta autore:
psiholoģe Una Kraukle
Tālr.: 20391001
Skype: una.777

Dalīties.

Atstāt Ziņu