Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Augu eļļas – skaistumam no dabas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis par dažādu augu eļļu veselīgumu. Vēl tālā senatnē, kad vēl nepastāvēja zinātniskie skaistuma pamati, eļļu labvēlīgā iedarbība uz ādu, matiem un nagiem jau bija atklāta. Mūsdienās skaistuma industrija aktīvi pārņem dabīgās skaistuma receptes.
Baltijā pirmais Beauty Online serviss INTENSA.PRO raksta par kosmetoloģijā biežāk izmantotajām augu eļļām, kuras palīdz mums saglabāt jaunību un skaistumu.

Sezama eļļa
Sezama eļļa satur daudz dažādas aktīvās vielas un vērtīgas sastāvdaļas, kurām piemīt labvēlīga iedarbība uz cilvēka ādu. Piemēram, E vitamīnsatjauno ādu, bet sastāvā esošais sezamols palīdz aizsargāt ādu no ultravioletā starojuma. Tieši tādēļ sezama eļļu izmanto saules aizsarglīdzekļu izgatavošanai.

Ieteicama: sausas un novecojošas ādas kopšanai

Lineļļa
Lineļļa ādai, nagiem un matiem ir īstas zāles. Galvenais šīs augu eļļas pielietojums kosmetoloģijā – tā ir sejas ādas kopšana, kas cieš no A, F un Evitamīnu trūkuma. Maskas, izmantojot šo produktu, mīkstina un mitrina ādu, kā arī novērš tās lobīšanos, kairinājumu un palīdz ilglaicīgi saglabāt jaunību. Vēl viens lineļļas pluss – tā stiprina matus un nagus. Ja regulāri izmanto matu maskas ar šo eļļu, tad matu izkrišanas un matu galiņu šķelšanās problēma izzūd, turklāt pastiprinās matu augšana. Nostiprināt nagu plāksnīti iespējams, ja katru dienu pirms gulētiešanas tajā ierīvē nedaudz eļļas.

Ieteicama: sausas ādas kopšanai ar vecuma problēmām, matu augšanas un nagu plāksnītes nostiprināšanai.

Olīveļļa
Olīveļļa – tā ir vissenākā kosmētika. Tā ir piemērota praktiski visiem ādas un matu tipiem, tādēļ ietilpst daudzu mūsdienīgu kosmētikas līdzekļu sastāvā. Olīveļļu var izmantot mājas apstākļos saudzīgai un kvalitatīvai ādas attīrīšanai vai, piemēram, kā līdzekli dekoratīvās kosmētikas noņemšanai. Eļļu izmantojot kosmētiskiem mērķiem, tā dezinficē un atjauno ādu. Olīveļļas izmantošana kosmetoloģijā nagu kopšanai ļauj nostiprināt nagu plāksnīti un piesātināt nadziņus ar nepieciešamajām barības vielām.

Ieteicama: sausai ādai, matu stiprināšanai un augšanas paātrināšanai.

Smiltsērkšķu eļļa
Smiltsērkšķu eļļa ir bagāta ar vitamīniem un daudzām citām vērtīgām vielām. Pirmkārt, A vitamīns, kas atbild par ādas elastību un mitrināšanu; otrkārt, E vitamīns, kas paildzina ādas jaunību; treškārt, C vitamīns, kas palīdz saglabāt ādas tvirtumu, kā arī daudzi citi vitamīni, kuriem nav mazsvarīga loma sejas ādas veselības un skaistuma uzturēšanā. Izņemot vitamīnus, smiltsērkšķu eļļa satur tādas vielas kā karotīnu, tokoferolus, karotinoīdus, sterolu, taukskābes u.c.
Eļļa tonizē ādu, uzlabo tās tvirtumu un elastību ļenganas ādas vietās, kā arī piemīt lieliska mīkstinoša, mitrinoša un barojoša iedarbība, tāpat eļļa novērš arī pirmās ādas novecošanas pazīmes un agrīnu grumbu veidošanos.

Ieteicama: sausas, vīstošas un problemātiskas sejas ādas kopšanai

Argāna eļļa
Argāna koks aug tikai Marokā, tādēļ ilglaicīgi par tā unikālajām īpašībām zināja tikai vietējie iedzīvotāji. Eiropieši eļļas īpašības spēja novērtēt pavisam nesen. Uz šodienu eļļa kļuvusi par pretnovecošanas kosmētikas, masāžas un matu kopšanas līdzekļu neatņemamu sastāvdaļu.
Argāna eļļa ir unikāla ar to, ka tai praktiski nav analogu starp citām dabīgajām eļļām. Lieta tāda, ka argana koks satur 80% polinepiesātināto taukskābju, kā arī daudz E vitamīna.
Argāna eļļa labi ietekmē ādu jebkurā diennakts laikā, tādēļ bieži ietilpst dažādu nakts un dienas krēmu un serumu sastāvā.
Viena no eļļas labākajām īpašībām ir tā, ka eļļu var izmantot gan tīrā veidā, gan kombinācijā ar citām kosmētiskajām eļļām.

Ieteicams: sausai un vīstošai ādai, ādas aizsardzībai no ultravioletā starojuma. Nagu plāksnītes un kutikulas nostiprināšanai

Jāpiebilst, ka, izmantojot augu eļļas, no krēma attiekties pavisam nevajadzētu, par cik eļļa pati par sevi nespēj pilnībā ādu atbrīvot no problēmām vai novecošanas pazīmēm, toties kompleksā ar krēmiem tiks nodrošināts maksimāls kopšanas efekts.

Flickr.com, CC – Bart Speelman

Dalīties.

Atstāt Ziņu