Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Attiecību pamatlikums: Tu nevari otram dot to, kas tev pašam nav

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ilvēki meklē sevi dažādos veidos, dažādos veidos cenšas izprast sevi uzlabot savu dzīves kvalitāti un pilnveidot savas attiecības. Viens no veidiem, kā sakārtot sevi, ir joga. Visa joga balstās uz attiecībām -ķermeņa attiecības ar elpu, ķermeņa attiecības ar kustībām, prāta attiecības ar ķermeni un arī tavas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem un apkārtējo vidi.

Attiecību pamatlikums
Visas attiecības sākas ar attiecībām pašam ar sevi.  Kā tu pats jūties, vai tu pats sev mīli? Cilvēks, kas mīl sevi, spēj mīlēt arī citus. Mīlestību pret citiem var ierobežot tas, cik katrs cilvēks mīl pats sevi un cik viņš pats ar sevi ir apmierināts. Tas ir vienkārši- tu nevari otram dot to, kas tev pašam nav. 
Ja tevī ir daudz aizvainojuma, dusmas, bailes un citas negatīvas emocijas, tad ir grūti gan sniegt, gan saņemt mīlestību.

‘Tavs lielākais spēks ir tava mīlestība, tavs lielākais ienaidnieks ir tavas bailes’ /Yogi Bhajan/

Kad tu sāc attiecības ar otru
cilvēku,
patiesībā tu sāc
attiecības
pats ar sevi,
jo tev ir jāmācās

dalīt savs laiks, vieta un
jādala sevi ar savu partneri.

Tādēļ pirms uzsāc jebkuras attiecības, vispirms sāc ar sevi, pārskati savu attieksmi, savu reakciju, savas cerības un rīcību. Kad tu sāc attiecības ar otru cilvēku, patiesībā tu sāc attiecības pats ar sevi, jo tev ir jāmācās dalīt savs laiks, vieta un jādala sevi ar savu partneri. Kad sākas sarežģījumi un konflikti, tu vari augt gan kā personība, gan arī savās attiecībās, jo ir jātiek pāri savam ego. Atteikšanās no ego nozīmē dot mīlestību, neprasot neko atpakaļ, būt līdzjūtīgam, kalpot otram, kas ir augstākās mīlestības forma. Augstākā kalpošana Dievam ir kalpot otram cilvēkam, ko sauc par augstāko mīlestību, beznosacījuma mīlestību. Vārds joga nozīmē „savienot”, un savienoties ar visaugstāko, kas ir jogas mērķis, var caur mīlestību. Attiecības un laulība ir veids, kā izkopt praktiski šo te savienību un pilnveidot sevi.

Kad rodas kādas problēmas un sarežģījumi, cilvēks izdomā sevi atrast, bet tas nenozīmē, ka nepieciešams kaut kur nolīst un meklēt kādas īpašas atbildes vai gudrības. Ir ar atvērtu sirdi japalūkojas uz vietu, kurā tu pats jau šobrīd atrodies. Cilvēks pats sevi var saskatīt savos pienākumos, savā rīcībā, savā uzvedībā un savos lēmumos. Tajos tu ieraudzīsi, kāds esi, kā jūties, kāds vēlies būt.

Kā joga var uzlabot jūsu attiecības?
Pirmkārt, mēs sākam ar apzināšanos par to, kas pašreiz notiek mūsu ķermenī un prātā, kā mēs jūtamies un kur un  kādas ir mūsu problēmas.  To mēs varam izdarīt ar meditācijas  palīdzību. Meditācijas laikā mūsu prāts  paliek mierīgāks un skaidrāks, līdz ar to varam objektīvāk izvērtēt savu rīcību un attiecības, savas emocijas. Kad esam mierīgāki, varam vieglāk un labāk  tikt galā ar konfliktiem gan iekšējiem, gan ar ārējiem.

Joga māca, ka mīlestība un miers jau ir mūsos, mums tikai šī spēja ir jāattīsta. Prāta miers palīdz tikt galā ar destruktīvām emocijām, kas bieži sagādā ciešanas gan sev, gan citiem.

„Cilvēkiem, kuri bieži praktizējušies meditācijā, pienāk brīdis, kad viņu psihi piesātina gādības pilna mīlestība. Tā kļūst par viņa otro dabu, tāpēc naids no viņu domu plūsmas tiek padzīts….Tas apstiprina garīgās prakses lietderību,” – no grāmatas zinātniskais dialogs ar Dalailamu.

PIEDALIES! Jogas diena 7.jūnijā, Mārupē
„Sirds atvēršana: mīlestība- attiecības”
12:00 -14:00 Joga, gongs un meditācija vienotības izjušanai /Pasniedzēji Evija Blūmentāle, Valdemārs Dortāns/
14:00-15:00 Veselīgas pusdienas
15:00-16:30 Yogi Bhajana video lekcija par vīrieti un sievieti
17:00-18:30 Valdis Svirkskis (filozofijas zinātņu maģistrs un filozofijas, retorikas un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs vairākās augstākajās un vidējās mācību iestādēs kopš 1999. gada) sirds meditācija, teorija un prakse.

Dalības maksa līdz 3.jūnijam 25 EUR, nākot divatā 22 EUR, pēc 3. jūnija – 30 EUR. Semināra cenā iekļautas pusdienas, tēja, vieglas uzkodas un izdales materiāli. Jūs varat arī pievienoties uz vienu nodarbību vai lekciju, maksa 10 EUR.

Nodarbībās praktizēsim elpošanas vingrinājumus, jogas pozas, meditāciju, kas ļaus vairāk atklāt pašiem sevi un uzlabot fizisko un garīgo labsajūtu. Gongs ļaus pilnībā atbrīvoties un pacelties virs ikdienas raizēm, tas dziedēs ķermeni un garu. Meditācijas palīdzēs sajust mīlestību un kopību ar līdzcilvēkiem.
Lekcijas laikā varēsim pārdomāt savas attiecības, ieklausīties viedā skolotājā, kas dos iedvesmu un liks pārdomāt. Ar Valdi Svirski tiks pārrunāts: Kas ir koncentrācija, meditācija un kas ir Joga; kas ir sirds ceļš garīgā pilnveidē, apgūsim sirds meditāciju.
Vairāk info http://www.kundal.lv/, t.29995557. Lūdzu iepriekš pietiekties!

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu