Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Atskats uz Marijai dāvāto Māmiņdienas sievišķīgo pārvērtību dienu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ana mamma ir vislabākā. Un visskaistākā, protams. Un visstiprākā. Viņai padodas visgaršīgākās kotletes (viņa ir Latgales godu saimniece), vispūkainākie teliņi (viņai ir daudz mū-mammu kūtī) un vissmaržīgākās lilijas dobēs (viņai patīk audzēt puķes). Mēs viņai esam trīs meitas. Ja, saskaņā ar Ziedoņa epifāniju, mammas mēdz pārtīties meitās, mums visām trijām ticis tāds īsts un silts lauku dzijas kamols, no kura uztīt pa pavedienam, lai silti visiem, kas apkārt. Viņa mums nemēdz padoties. Pirms dažiem gadiem viņai nodega māja. Nu, tā, ka nekā, nekā vairāk nepalika. Noslaucīja asaras un strādāja tā, ka atkal ir viss, ko vajag, lai mājas sauktu par mājām. Kopš tā gadījuma ar māju mēs cenšamies viņai atgriezt ticību tam, ka notiek arī labie brīnumi. Es zinu, ka šis konkurss varētu palīdzēt ticēt. Piešķirt mirdzumu. Uzputināt zelta putekļus visam, kas notiek. Pasmaidīt. Jo pucēties viņai patīk. Un, kad sapucējas, viņa ir īsta dāma un labprāt uzdejo kādu valceri ar mazdēliem!- tā Māmiņdienai veltītajam konkursam savu mammu pieteica Egita.

Pagājušajā nedēļā, īsi pirms Mātes dienas, aicinājām Egitas mammu Mariju Kancāni uz Rīgu, lai veltītu viņai iedvesmojošu skaistuma pārvērtību dienu, kurā, pārmaiņus pēc, Marijas kundzei nebija jārūpējas ne par vienu – visi rūpējās par viņu.

Un sievišķīgās pārvērtības var sākties…

Dienu sākām friziermeistardarbnīcā PELO. Kontakts ar frizieri Ilvu Visteri bija acumirklīgs. Marijas kundze gan puspajokam, pusnopietni atvainojās, ka ar matiem neko nav darījusi, lai gan nogriezt jau esot prasījies… Esot gaidījusi pārvērtības. Tā teikt, jāatstāj taču tiem Rīgas frizieriem arī, ko darīt! 🙂 Rezultātā Marija tika pie jauna matu griezuma, kurā manāmas nedaudz asimetriskas formas, kā arī niansētāka matu krāsojuma, kurā akcentiņam ielaistas arī atsevišķas gaišākas sķipsnas. Izrādās – nedaudz šķipsnains krāsojums esot viena no Marijas līdzšim nerealizētajām vēlmēm. Par to frizierei Ilvai divtik liels prieks.

“Strādāt ar Mariju vispār bija prieks. Latgales sirsnība spraucās ārā pa matu galiem! Tā bija tāda labās enerģijas apmaiņa,” pēc pārvērtībām teica Ilva.

“Darbs kopā ar Marijas kundzi bija patiešām gaisīgi viegls un patīkams. Izsaku atzinību un patīkamu prieku par viņas gaišumu un saulainumu!” piekrīt PELO frizieris-stilists Kaspars Preiss, kurš Marijas rokas pārvērtību dienā palutināja ar roku SPA. Kā atzina Marija, retu reizi jau esot ko tādu baudījusi, bet dzīvojot laukos, kur dārziņš jāparavē, puķītes jāapčubina, gotiņas diendienā jāapkopj, manikīra rezultātam ilga mūža neesot… Tāpēc jo patīkamāka šķita klasiskā manikīra procedūra, roku ādas palutināšana ar abrazīvu skrubīti, pēc kura sekoja roku masāža ar viegla aromāta losjonu un, protams, nagu pulēšana un nagu lakošana maigi rozā tonī. “Tas piedod nagiem koptu un dabīgu izskatu, kas ļoti piestāv Marijas kundzei,” pārliecināts Kaspars.

Un tad jau sākās interesantākais – make-up veidošana. Kāpēc interesantākais? Tāpēc, ka Marija ikdienā kosmētiku nelieto, tomēr viņa ļāvās stilistes Ilzes Blumfeldes un kosmētikas kompānijas AVON piedāvājumam izveidot sev gaumīgu grimu. No Marijas make-up izmantotajiem kosmētikas produktiem Ilze īpaši vēlas izcelt trīs, kas noteikti iederētos arī citu sieviešu kosmētikas maciņos. Kā pirmo viņa min korektoru ar balto safīra ekstraktu Luxe (7.katalogs, 56.lpp.), kam “jābūt katras sievietes kosmētikas klāstā, jo tas labi nomaskē tumšos acu lokus, pigmentācijas plankumus un ādas izsitumus”. Kā otrais noteikti jāmin “2 vienā” uzacu vasks un ēnas (7.katalogs, 67.lpp.), jo “uzacis ir pirmais akcents sejā, tās piešķir sejai raksturu un sakārtotību sejas koptēlam”. Un šis AVON komplekts uzacīm ietver gan pūdera ēnas, gan vasku, lai izveidotu un nofiksētu uzacu formu. Un, protams, protams, ādas tipam atbilstošs (matējošs vai izgaismojošs) tonālais krēms ar saudzējošu efektu, kādā no pieciem pieejamajiem toņiem (7.katalogs, 10.-11.lpp – šobrīd par sezonas labāko cenu).

Vēl tikai koptēls jāpabeidz ar pavasarīgi košu un dzīvespriecīgu lūpukrāsas toni, un Marija jau varēs ļauties, iespējams, nogurdinošākajai, taču neskaitāmiem jauniem atklājumiem bagātākajai dienas daļai tirdzniecības centrā Domina Shopping, kur apģērbu veikalā Mosaic kopā ar stilisti mācīsies kombinēt apģērbus un papildināt tos ar dažādiem aksesuāriem. 

“Marija ir īsti latviska Latgales sieviete – enerģiska, optimistiska, dzīves gudra, ar labu pašcieņu. Viņa ir tāda, uz kuru var paļauties ģimene, kurai nav vienaldzīgi līdzcilvēki – īsta saimes kopā turētāja. Šīs noskaņas asociēju tērpu izvēlē – spilgtās krāsās, izteiksmīgos rakstos, kontrastainos krāsu salikumos. Lai arī šoreiz tā bija tikai viena skaista, meitas sarūpēta, sievišķīga un koša diena ārpus ikdienas lauku darbiem un pienākumiem, domāju, ja Marija būtu pilsētniece, viņa ikdienā izvēlētos līdzīgu apģērbu un pūlī būtu pamanāma ar savu stalto stāju un ģērbšanās manieri, jo saņemot veikala Mosaic dāvanu karti, viņas izvēle bija “zilais tulpju” mētelis,” saka stiliste Ilze Blumfelde.


Kleita: Mosaic, 71,96 EUR
Mētelis: Mosaic, 104,95 EUR
Apavi: Danija, 99,99 EUR
Zeltītā kaklarota: Mosaic, 19,95 EUR
Kaklarota ar zaļu kulonu: Mosaic, 15,95 EUR

 

Garā kleita: Mosaic, 39,66 EUR
Žakete: Mosaic, 69,95 EUR
Kaklarota: Mosaic, 19,95 EUR
Šalle: Mosaic, 19,95 EUR
Apavi: Danija, 59,99 EUR

  Tops: Mosaic, 29,95 EUR
  Bikses: Mosaic, 49,95 EUR
  Žakete: Mosaic, 69,95 EUR
  Šalle: Mosaic, 19,95 EUR
  Apavi: Danija, 99,99 EUR

  

Saņēmuši Marijas vestos ciemakukuļus, arī mēs viņu tukšām rokām mājās nelaidām – kosmētikas kompānija AVON Marijai un viņas meitai Egitai, kura pieteica mammu pārvērtībām, dāvāja vērtīgus kosmētikas komplektus. Apģērbu veikals Mosaic dāvāja Marijai dāvanu karti 50 eiro vērtībā, kā arī Mosaic zīda lakatiņu, kas veikalos nemaz nav nopērkams. 

Pēc garās dienas nesteidzīgi ieturoties dienas noskaņai tika atbilstoša nosaukuma restorānā Vairāk saules, Marija saka, ka pārvērtības, lai arī nedaudz nogurdinošas, tomēr bija kaut kas ļoti, ļoti jauks. Vispirms, milzīgs prieks par jauno frizūru, par visiem jaukajiem cilvēkiem, kas dienas laikā satikti, un vēl tas tulpju mētelis – kam tādam taču pati paietu garām, jo nekad i nedomātu, ka tādu vajag! Bet vajag un tagad būs! Un būs taču arī stundām garās telefonsarunas ar radiem un draugiem, kamēr visiem izstāstīs par to avantūru, kurā meitas viņu ierāvušas 🙂

Dažas dienas pēc…

Egita, Marijas meita, pārvērtību dienas pārsteiguma kaldinātāja:

Milzīgs paldies gan par procesu, gan par rezultātu – mamma mājās atgriezās nogurusi, bet smaidīga, iedvesmota un ļoti skaista. Pieteikt pārvērtībām mammu bija ļoti spontāna ideja, kurai sekoju, nekonsultējoties ne ar vienu. Bet jau tad zināju, ka veiksmes gadījumā mammu nebūs grūti pierunāt piedzīvojumam, jo šis tas mūsu ģimenes dāmām ir kopīgs – septiņjūdžu zābaki ilgi nevar stāvēt kaktā, mūsos agri vai vēlu pamostas Vinnija Pūka atklājēja gars un vēlme doties kādā jaunā ekspedīcijā :).

Jolanta, Marijas meita, pārvērtību dienas pavadonis:

Zinu droši, ka šī diena mammai bija ļoti īpaša. Lai arī sākotnējais satraukums par to, “kā būs”, un arī dienas laikā notiekošais viņu nogurdināja, vakarā, braucot atpakaļ uz Latgali, viņa bija aplaimota. Par skaistumsalona “rūķīšu” smaidiem (frizierīte dikti patika, jo nezinot, nolasījusi mammas vēlmes par frizūru), par stilistes darbošanos (visi tērpi bija ērti un eleganti), par SievietesPasaules Līgas sirsnību (mamma vēl svētdien puķu dobē atcerējās mūsu papļāpāšanu pie pusdienu galda), par gaisotni veikalā un veikala pasniegto dāvanu karti, par iegādāto “tulpju” mētelīti, visbeidzot arī par ne visai ēratjām kurpēm un “īpašajām” zeķubiksēm (savējie sapratīs). Visi šie priecņi radīja īpašu dienu un īpašas sajūtas, kuras ne visām lauku sievietēm lemts piedzīvot, lai gan varbūt tieši šīs sievietes ko tādu būtu pelnījušas visvairāk…

 

Sakām lielu paldies mūsu sadarbības partneriem:
kosmētikas kompānijai AVON 
apģērbu zīmolam Mosaic
friziermeistardarbnīcai PELO un meistariem Ilvai Visterei un Kasparam Preisam

stilistei Ilzei Blumfeldei
fotogrāfam Alenam Zvilnam
tirdzniecības centram Domina Shopping

Dalīties.

Atstāt Ziņu