Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Atsauksmes par Montesori nodarbību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

edvesmojoša, interesanta, praktiski noderīga un darboties rosinoša – tā pirmo Montesori nodarbību raksturoja mammas, kuras bija sanākušas uz pedagoģes Jolantas Briedes vadīto nodarbību “Montesori metode Tava bērna attīstībai”. Kā sacīja mammas, nodarbības lielākais pluss esot tas, ka ir iespēja klātienē uzdot interesējošos jautājumus Montesori pedagogam tieši par sava bērna attīstības posmu, kā arī gūt praktiskas idejas, kā mājās iekārtot un veidot attīstošu un bērnam draudzīgu vidi. Mājās mammas devās ar pilnu galvu jaunām idejām un ierosmēm, kā arī solījumu sūtīt uz nodarbību savus vīrus, jo “arī tētiem tas ir jāzina!”
Te, lūk, trīs plašākas atsauksmes:

Līga, Karlīnas mamma:
Zināju, ka Montesorī ir kaut kas labs, bet nezināju, kā to pielietot dzīvē, audzinot savu meitiņu. Izrādās, ka daudzos gadījumos mana mammas intuīcija jau bija likusi piedāvāt Karlīnai lietas, kas atbilst Montesorī mācībā aprakstītajām. Tomēr kopumā šis seminārs bija labs ar to, ka iedeva zināšanas par pašu Montesorī metodi un tajā ietverto filozofiju, kā arī deva praktiskas ierosmes, kā turpmāk darboties ar meitiņu.

Esmu sākusi pareizāk iekārtot meitiņas rotaļu stūrīti un sāku savādāk organizēt rotaļas, un varu teikt, ka ir vērojamas pārmaiņas

Visvērtīgākie šķita tieši padomi dažādu bērna attīstībai būtisku rotaļlietu pagatavošanai un apstiprināja manu pārliecību, ka bērnu veikalos nopērkamie plastmasas un gumijas kalni bērna attīstībai bieži vien nespēj iedot praktiski neko. Tāpēc priecājos, ka līdz šim nebiju īpaši tērējusies uz rotaļlietām, iztikām ar citu sadāvinātajām un spēlējāmies ar Depo saimniecības preču plauktu klāstu.

Pēc nodarbības esmu sākusi pareizāk iekārtot meitiņas rotaļu stūrīti un sāku savādāk organizēt rotaļas, un varu teikt, ka ir vērojamas pārmaiņas. Jāpiekrīt pasniedzējai Jolantai: bērniem patiesībā ļoti patīk kārtība, tikai mēs viņiem bieži nepasakām, ko tas nozīmē, vai arī savā mācīšanā neesam konsekventi.

Elīna, Ernesta mamma:
Par Montesori metodi man bija vien blāvs priekšstats, ka tas ir kaut kas labs un nepieciešams bērnam, lai viņš izaugtu…laimīgs. Jolanta šo priekšstatu apstiprināja, piedāvājot ieskatīties gan metodes vēsturiskajā izcelsmē un teorijā, gan demonstrējot Montesori materiālus, kuri, kā izrādās, ir pieejami mūsu pašu mājsaimniecībās.

Visvairāk ieguvu no iespējas dzirdēt un pašai uzdot personīgus jautājumus 

Bet visvairāk ieguvu no iespējas dzirdēt un pašai uzdot personīgus jautājumus par bērniem, uz ko visas saņēmām konkrētas, profesionālas atbildes, kas balstītas arī pasniedzējas pieredzē darbā Montesori kabinetā. Domāju, ka padomu par Ziemassvētku dāvanas iegādi savam bērnam jautāšu tieši Jolantai, jo palika iespaids, ka viņa precīzi pateiks, kas ir tas Montesori materiāls, kas atbilst bērna konkrētajam attīstības posmam. Kopumā nodarbība bija kā spogulis manai attieksmei pret bērnu–ieraudzīju gan to, ko jau daru pareizi, gan pāris kļūdas, kuras nu zinu, kā labot.

Edīte, Terēzes mamma:
Montesori seminārs bija noderīgs, jo ļāva saprast kādā veidā bērnam, izejot cauri jutīguma periodiem, attīstās viņa personība un sapratne par lietu kārtību. Guvu daudz jaunu ideju elementārām lietām, kā padarīt savas meitiņas vidi attīstību veicinošāku.

Noteikti nāciet kopā ar tētiem!

Pēc nodarbībā dzirdētā esmu jau izveidojusi meitai plauktus, lai mantas nestāvētu kastēs, kā arī izgatavojusi dažas elementāras rotaļlietas. Ļoti noderēja padoms par rotaļlietu uzlikšanu uz paplātēm. Ieteiktu šo semināru visiem vecākiem (noteikti nāciet kopā ar tētiem!), kas vēlas veicināt sava bērna attīstību un piedomā pie tā, lai viņa dzīvē galvenā rotaļlieta nebūtu dators!

Nodarbība „Montesori metode Tava bērna attīstībai”
Vides iekārtošana un darbošanās ar bērnu mājās pēc M. Montesori metodes –
jau 19.janvārī (sestdienā) plkst.14:00
Vairāk informācijas šeit>>>

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu