Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Ar pozitīvu skatu uz dzīvi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai pastāstītu visu to, ko man ir iemācījusi mamma nepietiktu pat ar diennakti! Var teikt, ka viņa man ir iemācījusi visu, ko es protu! Viņa man iemācīja staigāt, runāt, lasīt un rakstīt. Viņa man iemācīja dažādas sadzīviskas lietas un garīgas vērtības.

Mamma man ir iemācījusi ļoti daudz, gan gatavot ēst, gan uzkopt, gan būt tikumīgai un labai. Viņa man ir iemācījusi ļoti daudz praktisku lietu. Piemēram, kā pagataot maltās gaļas mērci vai kā labāk tīrīt logus vai spoguļu. Taču nenovērtējamas ir garīgās vērtības, ko viņa man ir iemācījusi un likusi saprast.

Vislielākā vērtība, ko viņa man ir iemācījusi ir raudzīties uz visu pozitīvi. Lai arī kas nenotiktu, ir jāspēj saskatīt labais šajā situācijā. Lai arī liktos, ka sliktāk vairs nevar būt un viss rādās tumšās krāsās, viņa vienmēr mani ir uzmundrinājusi un sacījusi, ka citiem iet vēl sliktāk. Un tā arī ir! Raugoties uz savām problēmām no cita skatu punkta, tās vairs neliekas tik ļoti lielas un sasāpējušas. Jo es taču neesmu bērns Āfrikā, kam nav ko ēst.

Taču šāda Āfrikas un citu nabadzīgo cilvēku piesaukšana noved pie nākamās mācības, ko mamma man ir devusi. Tā kā citiem iet sliktāk, bet man labāk, tad ir jāadod kāda daļiņa no tā kas man ir kādam, kam tas noderētu vairāk. Respektīvi, jāziedo naudiņa vai drēbes vai jebkas cits. Un vienmēr, kad esmu kādā lielveikalā iemetu ziedojumu kastītē naudiņu, citreiz piezvanu uz ziedojumu tālruņiem vai ziedoju drēbes, kuras vairs nenēsāju.

Mamma man ir iemācījusi pateikties Dieviņam par visu, ko viņš man ir devis. Par maizīti uz brokastu galda, par atrastu santīmiņu, par labi nodzīvotu dienu. Viņa man ir iemācējusi ticēt. Ticēt sev un augstākiem spēkiem, ticēt, ka viss galu galā būs labi.

Mamma man ir iemācījusi mīlēt un cienīt sevi un citus. Aizsargāt vājākos un pašai nedarīt pāri citiem.

Raugoties uz visu, ko viņa man ir mācījusi un darījusi manā labā, neprasot pretī it neko, es esmu iemācījusies un sapratusi, cik stiprai ir jābūt mammai, lai gan pat vēl neesmu mamma.

Paldies, mamm, ka esi man tik mīļa, laba un saprotoša, paldies, ka rūpējies par mani un atdod man visu, kas tev ir, tikai, lai es justos labi. Es tevi ļot, ļoti mīlu, mammu! Un paldies, ka bērnībā iemācīji man rakstīt vārdu „mamma“, jo tas ir viens no skaistākajiem un labākajiem vārdiem pasaulē!

Dalīties.

Atstāt Ziņu