Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Ar ko pārsteidz Latvijas labāko modes zīmolu jaunajās kolekcijas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

izvadītā nedēļa Rīgā pagāja modes noskaņās – no 17. līdz 21.martam norisinājās kārtējā Riga Fashion Week. Latvijas, kā arī uzaicinātie ārvalstu dizaineri prezentēja savas 2015./2016.gada rudens/ziemas kolekcijas. Kā katru sezonu, šis pasākums izskan skaļi un plaši. Pārsteidz gan dalībnieki, gan apmeklētāji ar savu ekscentrisko ārieni, stilu un dažubrīd bezstilu, tā pievēršot preses uzmanību. Rīgas modes nedēļai klātienē sekojām līdzi arī mēs un šajā apskatā akcentus liksim uz pašu dizaineru veikumu. Šeit ieskats mūsuprāt interesantākajās Latvijas modes zīmolu kolekcijās.

Šajā sezonā tas gods atklāt modes nedēļu bija zīmolam QOOQOO, kas, iedvesmojoties no zīmola Maybelline New York, bija radījis dzīvespriecīgu krāsu, printu un formu kolekciju. Zīmola auditorija ir skaidri definēta, un dizaineres izteiktā stila izjūta un spēja katrā kolekcijā piedāvāt jaunus akcentus, ir šī zīmola galvenais pluss. 

Natālija Jansone – tas ir spēcīgs vārds, kas nu jau vairs neprasa komentārus. Tas ir kvalitātes zīme. Prieks iet uz modes skatēm, kur mākslinieks necenšas apmuļķot skatītāju, bet acīmredzams ir ieguldītā darba apjoms un kvalitāte. 2015./2016.gada rudens/ziemas kolekcija „Londona” nosaukta mākslinieces mīļākās galvaspilsētas vārdā. Dabīgi materiāli – zīds, vilna, kašmirs – drēgnajā Londonā ir must-have. Perfekta piegriezuma vilnas mēteļi, skaisti sadrapētas vilnas kleitas un kostīmi. Es nu nemaz neiebilstu, ja daži komplekti teleportētos uz manu skapi!
Kā atsvaidzinoša pavasara dvesma un patīkams pārsteigums bija zīmola ONE WOLF piedāvātā kolekcija „Tūrists”. Lai gan zīmols līdz šim vairāk bija pazīstams ar unisex stilā veidotu apģērbu un, personīgi es neesmu šī stila piekritēja, tad šī bija izteikta vīriešu apģērbu kolekcija, turklāt jautru, nedaudz ironisku detaļu pārpilna. Iedvesma rasta vīriešu garderobes pamatvērtībā – tauriņā. Kolekcija stāsta par mūžam jaunu ceļotāju un tauriņu pētnieku, kurš piepilda savu vēlmi aizceļot uz pasaules visneiedomājamākajām vietām.


 

ANNA LED zīmola filozofija ir perfekts griezums, izstrādātas detaļas un smalka inteliģence. Mani šīs kolekcijas favorīti ir dzeltenie akcenti – josta un kažokādas rokassoma. Un kāpēc gan nepaspēlēties ar košiem akcentiem rudenī, kad tik ļoti gribas paslēpties mīkstā pelēkas vai melnas krāsas vilnas mētelī!
 

Ja nu ziemā negribas slēpties, bet gan enerģiju un dzīvesprieku smelties košās krāsās, tad garderobes papildinājumu jāmeklē zīmola NARCISS kolekcijā „Karuselis”. Īsts krāsu sprādziens un pārsteigums! Pavasaros parasti ir nedaudz grūti skatīties nākamās sezonas rudens/ziemas kolekcijas, jo tik tikko viena ziema ir aiz muguras un sirds ir izslāpusi pēc viegluma un košuma. Jāsaka, ka skatoties šo kolekciju par krāsu trūkumu nudien nevar sūdzēties – košu krāsu pārbagātība, spēle, rotaļa, tieši tāds kādu vien mēs katrs varam iedomāties karuseli. NARCISS kolekcijas ir īpaši interesanti vērot, jo katrā kolekcijā ir manāmi mākslinieces iedvesmas un rokraksta meklējumi. Crams, ka tā tas arī turpināsies, jo temps modes pasaulē ir neiedomājams, un radīt divas kolekcijas gadā ne visiem ir pa spēkam. 

Zīmola AMORALLE 2015./2016.gada rudens/ziemas kolekcijas iedvesma rodama F.S.Fidžeralda grāmatā „Lielais Getsbijs”. Kolekcijā kā allaž dominē zīds, šifons, samts savienojumā ar smalkām mežģīnēm, Swarovski kristāliem un kažokādas elementiem. Zīmolu raksturo sievišķība, greznība un seksualitāte, taču šoreiz tas viss šķita tā smagnēji un teatrāli, dažubrīd pat neveikli, ko varēja vērot, piemēram, modeļu gaitā pa mēli. Šķita, ka ir zudis sievišķā seksapīla vieglums, varbūt tas skaidrojams ar iedvesmas avotu vai kolekcijas sezonalitāti. Cerēsim, ka tā. 

Modes nedēļas gaidītākā un apmeklētākā modes skate jau kādu laiku ir zīmolam KATYA KATYA SHEHURINA. Absolūts sievišķības triumfs! Kolekcijas iedvesma rasta ceļojumos uz Venēciju, tās romantiskajā baroka laika arhitektūrā. Smalka franču mežģīne, ar roku darināti izšuvumi – viss, kas nepieciešams, lai sieviete justos kā dieviete! Šajā sezonā zīmols prezentēja ne tikai kāzu kleitas, bet arī vakarkleitas.


Jaunai sezonai sākoties iedvesma sasmelta pārpārēm garderobes papildināšanai ar svaigiem akcentiem. Lai ikvienam radošuma pilna vasara. 


Lai noķertu iedvesmu šim pavasarim un vasarai, ieskaties iepriekšējā Riga Fashion Week apskatā, kur iepazīsitnājām ar 2015.gada pavasara/vasaras kolekcijām!

Dalīties.

Atstāt Ziņu