Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Apgūsti arī Tu Maigo Bio-Enerģētiku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mēs dalāmies pieredzēs par ēdienu gatavošanu, rokdarbiem, biznesu, bērnu audzināšanu utt. Visiem tas liekas normāli. Bet liekas, neviena tēma neizsauc tik asas reakcijas un diskusijas, kā tās, kurās pieminam vārdu “enerģija”. Nu, varbūt vienīgi vēl politika! Tāpēc gribu padalīties savā redzējumā par to, kas ir un kas nav Maigā Bio-Enerģētika. Kā tā var mainīt/maina mūsu dzīves, ja vien mēs izvēlamies tam ļauties.
! Informāciju par semināru skatieties lapas apakšdaļā, zem raksta.

VAI MAIGĀ BIO – ENERĢĒTIKA IR „PSIHOTERAPIJA”?
Atbildot uz šo jautājumu citēšu pasniedzēja un grāmatas “Maigās Bio-Enerģētikas teorija un metodes ikvienam” autora, Ričarda Overlija teikto: “Es varu mācīt cilvēkiem, ko teikt un kādas tehnikas izmantot darbā ar citiem. Tomēr es nevaru cilvēkiem iemācīt, kā nebaidīties no to emociju un atsaukto atmiņu dziļuma, kas parādās, strādājot ar ķermeņa atmiņām. Šī izpratne rodas tikai tad, ja terapeits pats ir piedzīvojis dziļas emocijas un dziedināšanu, ja pats ir gājis pa to ceļu, ko tagad iet klients, un ja joprojām iet savas dziedināšanas ceļu. Vārds terapija ir cēlies no grieķu vārda therapeuein, kas nozīmē pievērst uzmanību, piedalīties. Tikai mācoties, piedzīvojot un piedaloties savā dziedināšanā, mēs spējam piedalīties, pievērst uzmanību cita cilvēka dziedināšanas procesam”.(Starp citu, šī, MBE rokasgrāmata drīz būs pieejama arī latviešu valodā).

Jā, tā ir terapija, ja mēs to izprotam kā “piedalīšanos, visas uzmanības koncentrēšanu uz notiekošo klientā un starp mani un klientu”. Bet tā nav psihoterpija tādā izpratnē, ka “es tev redzu cauri, man par tevi viss ir skaidrs”.

Runājot par Maigo Bio-Enerģētiku pasniedzējs lieto vārdu dziedināšana (healing). Daudziem no mums ir pretestība pret šo vārdu.Bet, atkal un atkal viņš uzsver, ka mēs esam tikai instruments, caur kuru plūst Dieva enerģija, cilvēks, kas ir blakus. Viņš ir mācījis šo metodi visdažādāko reliģiju pārstāvjiem. Lai šo metodi lietotu, nav svarīgi vai esat katolis, luterānis, musulmanis, budists vai pilnīgs neticīgais. MBE izpratnē Dzīvības enerģija nāk no Dieva. Kas ir Dievs, kam mēs ticam, tā ir katra mūsu paša izvēle. Tas var būs Kristus, Buda, Māra….galvenais ir izpratne par enerģijas dabu. Jo…viss jau ir viens. Ceļi mums atšķirīgi, bet mērķis viens.

Strādājot ar šo metodi ir jāspēj akceptēt, ka “klients un terapeits” ir līdzvērtīgi. Katram terapeitam ir savas aizsardzības un līdz galam neatstrādātas lietas. Un, ja apmācība vai terapija rit veiksmīgi, mēs ātri vien pamanām “bruņas” savos skolotājos, terapeitos un līdzcilvēkos. Un, tas nav pretdabiski, mēs visi esam tikai cilvēki. Vai tas traucē? Absolūti nē! Tieši otrādi. Apzinoties, ka visi esam cilvēcīgas būtnes, mēs varam nolikt malā savus “oreolus, enģeļu spārnus un pjedestālus, uz kuriem laiku pa laikam uzsēdinām savus pasniedzējus, vecākus, terapeitus…reizēm arī bērnus”, un pievērsties savai  dzīvei “šeit un tagad”. Ja kāds meklē “ideālu terapeitu vai pasniedzēju”, tad šī metode diez vai būs jūsu. Vienmēr ir iemesls, kāpēc mums gribas, lai otrs būtu nevainojams – varbūt no bērnības pieredzes, kad no mums tika prasīts, lai esam ne tie, kas esam. Ja nebijām ideāli, saviem vecākiem īsti “nederējām”. Bailes pašiem no sevis un tā, kas ir mūsos. Tad ir vieglāk teikt – Tev pašam ir problēmas, ko Tu vari man līdzēt!? Tad, kad saprotam, ka viss mūsos ir tiešām mūsu, otru vairs nav jāvaino un jāpreperē. Tad varam atļauties riskēt un paskatīties paši uz sevi un ļaut parādīties lietām un pieredzēm, ar kurām ne vienmēr lepojamies. Ja otrs ir vienkārši cilvēks, es arī drīkstu būt vienkārši cilvēks…

Tas nenozīmē “papļāpāšanu pie kafijas”. Darbs ar MBE tehnikām tiešām ir darbs, lai to veiktu, ir jābūt pamatzināšanām un lielai cieņai pret līdzcilvēkiem, spējai nevērtēt, nenosodīt, ļoti uzmanīgi vērot ķermeni un izejot no tā, ko redzam, reaģēt. Bērni ļoti labi redz, kas notiek ar vecākiem. Mēs, pieaugušie, iemācām, ka tas, ko viņi redz “nav patiesība”. “Nē, es neesmu dusmīga!”. Vai tiešām? Mēs sēžam saraudātām acīm, piešņauktu salvešu kaudzē un sakām savam bērnam “Nē, nē…viss ir labi”. Mēs iemācām, ka tas, ko viņš redz, nav taisnība. Tātad viņš nevar ticēt savām sajūtām un ķermenim, kas saka, ka mammai ir skumji.
Atgūstot šo dabisko, reizēm sevī dziļi noslēpto spēju ne tikai skatīties, bet arī redzēt, mēs varam palīdzēt ļoti daudziem, ne tikai sev. Protams, ievērojot nosacījumu, ka neko, nevienam neuzspiežam. Nekādu “Ei, Tev šito vajag!”

Nekādu interpretāciju, nekādu iepriekšēju “es jau tagad zinu”, kas ar cilvēku ir noticis un kas viņam ir jādara, lai mainītos, nekādu “birku” piekarināšanu. Piemēram – sažņaugts kakls var nozīmēt daudz ko citu, ne tikai angīnu vai ka “nespējam dzīvē kaut ko izteikt”. Tās var būt sekas arī žņaugšanas pieredzei, seksuālai vardarbībai, nabas saitei ap kaklu dzemdību laikā, smagām dzedībām, piespiedu barošanai kā zīdainim u.c. Tikai cilvēks pats zinās, kur ir patiesība. Jan ne prāta līmenī, tad ķermenī viss ir ierakstīts. Atbrīvojot saslēgto enerģiju, atmiņas var atgriezties, to var atstrādāt un simptomi izzudīs. Tas ir kā attīstot fotogrāfiju – sākumā papīrs ir balts, tad pamazām iezīmējas aprises, līdz pēc laika parādās pilna bilde. Strādājot ar MBE mēs gaidām, šīs bildes parādīšanos. Mēs varam mainīt tikai to, ko apzināmies. Visas atbildes ir mūsos pašos.

KO ŠĪ METODE DOD?
Izpratni par to, kā mūsu dzīves modeļi var ietekmēt mūsu bērnu un mazbērnu dzīves. Par to, kā mēs paši ietekmējam to, kā mes dzīvojam un ko varam mainīt. Izpratni par dzīves scenārijiem. Piemēram: ne vienmēr attiecības ar vīrieti alkoholiķi paaudžu paaudzēs ir lāsts vai nolemtība. Ļoti bieži tas ir modelis, ko pazīstam. Un viss, ko mēs pazīstam, dod drošību. Tie bieži ir vārdos neiztiekti vēstījumi – “viena tu neizdzīvosi, labāk dzērājs, nekā nekāds.” Kāpēc mums nav naudas? Varbūt vecāki bērnībā ir skandējuši, ka “nauda nav galvenais” un lepojušies ar to, ka viņi pēc tās “nedzenas”. Mēs neapzināti to pārņemam, glabājam sevī un sitamies pa dzīvi ar minimāliem ienākumiem, jo….dzimtā tā tam jābūt. Mēs nespējam izveidot mīlestības attiecības? Kāds bija mūsu sākums? Varbūt mēs nebijām gribēti bērni, vai arī pēc piedzimšanas mūs ilgstoši pameta vienus. Un…ilgstošajā vientulībā, tiecoties pēc otra cilvēka (9 mēnešus bijām nepārtraukti saistīti!)…sāpes un pamestības sajūta ir tik liela, ka varbūt pieņēmām neapzinātu lēmumu “nekad vairs nevienam īsti nepieķerties”. Atkal un atkal esmu to redzējusi Dzimšanas psihodrāmā.Tas ir fascinējoši, cik ļoti mūsu agrīnās pieredzes un ļoti agrīni pieņemtie lēmumi (ne jau prāta līmenī) ietekmē visu mūsu dzīvi.
Izpratne par to, dod iespēju mainīt lēmumu, atvadīties no vecajiem scenārijiem, atdod atpakaļ senčiem to, kas nav mūsu un ko negribam vairs sevī glabāt. Tas dod iespēju mūsu bērniem dzīvot savādāk. Kādam ģimenē ir jābūt “baltajam zvirbulim, lai pārmantotību pārtrauktu, un tas nav viegli.

Tas ļauj izprast, kāpēc mūsu kolēģi rīkojas tā vai savādāk. Ne jau pret mums personīgi tiek vērstas viņu reakcijas. Uz mūsu pleciem ir viņu tuvinieku “galvas”. Mūsos viņi redz cilvēkus no savas pagātnes un attiecīgi reaģē. Un tāpat rīkojamies arī mēs paši, kamēr neizprotam, kas ir kas. Tas dod iespēju uzlabot attiecības ar koleģiem un līdzcilvēkiem.

Tas dod iespēju sajust savu ķermeni daudz pilnīgāk un dzīve atgūst krāsas. Atbrīvojot enerģiju ķermenī, mēs varam daudz pilnīgāk izdzīvot savu seksualitāti. Vecās robežas ir ļoti labi sajūtamas, tajā pašā laikā mēs apzināmies, ka varam ļauties dzīvei daudz vairāk.

VAI TAS IR VAJADZĪGS VISIEM?
Protams, ka nē. Katrs mēs esam savādāki un ejam pa dažādiem ceļiem. Tikai, kā es esmu sapratusi, mērķis lielākajai daļai no mums ir viens – atrast beznosacījuma mīlestību. Kāds to meklē caur reliģiju, kāds caur jogu vai meditācijām, cits to atrod caur psihoterapiju, citiem pietiek ar klasisko medicīnu, lai viņš būtu dzīvē apmierināts. Kāds atrod, kāds visu dzīvi ir ceļā uz to, kādam tas vispār nav aktuāli.
Maigā Bio-Enerģētika ir vēl viens ceļš uz spēju mīlēt un būt mīlētiem.

KAD ‘MBE’ VARĒTU BŪT NODERĪGA:
– Ja mūs interesē pašizaugsme un sevis iepazīšana. Ja esam gatavi riskēt un atklāties līdzcilvēkiem šajā procesā. Ja mēs gribam dot un saņemt. Ja mēs vēlam saviem bērniem labāku un pilnvērtīgāku dzīvi, kā paši šobrīd dzīvojam. Protams, ar nosacījumu, ka esam gatavi ieguldīt savu enerģiju un laiku. Tā nav mistērija un pats no sevis nekas dzīvē nemainīsies, ja mēs neko nedarīsim.

– Ja mēs dzīvē apzināmies, ka reaģējam uz kādiem notikumiem “neadekvāti” vai pārāk asi. (visticamāk tas ir notikums no “citas vietas un laika).

– Ja mēs paskatāmies, kā dzīvo mūsu vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas…un saprotam, tajā visā ir kaut kas ļoti līdzīgs ar mūs dzīvi, bet ne tajā labākajā nozīmē.

– Ja mēs nesajūtam savu ķermeni. Ja trūkst sajūtu, emociju, ja ir maz bērnības atmiņu. Ja seksuālajās attiecībās mēs neizjūtam baudu (protams, ņemot vērā, ka partneris ir mums patīkams!) Ja ir psihosomatiskas saslimšanas (gremošanas trakta problēmas u.c.)

– Visdažādāko profesiju pārstāvji šo metodi un tās filozofiju var izmantot ļoti radoši. Ja vien mēs spējam pieņemt, ka bez miesas mums ir arī dvēsele, metodei ir ļoti plašs pielietojums.

VAI TAI IR SAISTĪBA AR MISTIKU UN EZOTĒRIKU?
Es teiktu, ka nē. Tā ir mūsu katra ikdiena. Pat ja mēs to noliedzam, enerģija eksistē. Pamēģiniet vienkāršu vinginājumu. Salieciet plaukstas vienu pret otru apmēram 30cm attālumā un tad lēni tuviniet (bet tā, lai nesaskaras) vienu otrai un tad attāliniet, kā spēlējot akordeonu. Ļaujieties tam, ko sajūtat…siltums, blīvums, pretestība, “skudriņas”, kā gumija starp rokām – tā jau ir tā pati “mistiskā” enerģija. Jo vairāk mums ir bruņu un aizsardzību, jo mazāk mēs sajutīsim.

Ir cilvēki, kas pēc vienas dienas ievada semināra ir teikuši: ”Teikšu godīgi, atnācu ar lielu skepsi. Vienkārši paskatīties, kas ir tā Maigā Bio-Enerģētika par ko viens otrs runā. Ja es nebūtu pats/i savā ķermenī piedzīvojusi tās sajūtas, ko piedzīvoju, nekad neticētu, ka no tik viegla pieskāriena var būt kaut kas tāds!”

Daži prasīs, vai tas ir vajadzīgs? Lai ir, kur ir, nav ko kustināt. Protams, tā ir katra mūsu izvēle. Bet, to enerģiju, ko mēs izmantojam, lai šīs bruņas noturētu un neļautu atmiņām pacelties, mēs varētu izmantot daudz radošāk savā dzīvē. To, cik daudz enerģijas tas paņem, zinās teikt cilvēki, kas ir to pieredzējuši. Kad mēs atbrīvojam kādu ilgi turētu sasprindzinājumu, reizēm iestājas ļoti liels nogurums. It kā bez pamata. Pagulēju uz matrača, parunāju, paraudāju…no kurienes tāds nogurums!? Tie, kas ir gājuši kalnos ar mugursomām, pazīst šo sajūtu. Kad mēs nesam, nejūtam, ka tik smagi. Kad noliekam, tad tikai apzināmies, cik daudz enerģijas tas ir paņēmis un cik noguruši esam.

Vai elektrība neeksistē, ja mēs tai neticam? Mēs varam stāvēt tumšā istabā un kliegt, ka elektrības nav…bet, lai pie tās tiktu, mums, pirmkārt, ir mājai jāpievelk kabelis, otrkārt, jāierīko slēdzis, un treškārt – jāizdara izvēle šo slēdzi nospiest. Un tad būs gaisma.

Mēs varam to visu apgūt pašmācības ceļā, mēs varam iet pie kāda, lai parāda, kā to dara, varam kādu palūgt, lai to izdara mūsu vietā…iespēju ir ļoti daudz, bet rezultāts būs viens – mums būs istabā gaisma. Tie, kas apgūs paši, varēs palīdzēt arī citiem tikt pie elektrības vai arī izvēlēties zināšanas paturēt tikai savām vajadzībām.

Maigā Bio-Enerģētika nav ne auras kārtošana, ne enerģijas kārtošana no malas, ne arī slimību diagnosticēšana vai “ārstēšana” vispārējā izpratnē. Veselība uzlabosies, bet tikai tad, ja mēs izvēlēsimies ļaut sev redzēt, kur ir sākums stāstam.
Ja mums ir bail, ka varam kaut ko “sliktu paņemt” no otra cilvēka, ir vērts atcerēties dabas likumu – līdzīgais pievelk līdzīgo. Manuprāt, vienīgais veids, kā sevi “pasargāt” ir pašiem būt “tīriem” no negācijām, ļaunuma, aizvainojumiem. Tas nozīmē, jo vairāk strādāsim ar savām lietām, jo efektīgāki būsim daloties ar citiem. Bet, ja mēs nespējam tam ticēt, ja mēs izvēlamies ticēt, ka otrā ir tikai ļaunums un tumsa…un mēs paši balti un ar “spārniņiem”…tad ir taču tik daudz citas lietas, ko dzīvē darīt. Un tas nav nepareizi vai slikti. Tas ir tas, ko mēs izvēlamies.

Kā katru gadu (nu jau piekto), aicinām visus interesentus apgūt Evas Raihas izveidoto metodi – Maigo Bio-Enerģētiku(MBE).
Informāciju par semināru, saturu un organizatoriskajām lietām, var atrast šeit.

Ja kādam ir interese par metodi un par 8 dienu semināru, bet nav īstas pārleicības, vai tas ir tas, ko jums vajag – 7.jūlijā (sestdienā), Rīgā (par konkrētu vietu vēl vienosimies), plānojam organizēt Ievada semināru par Maigo Bio-Enerģētiku (teorija, vēsture un praktiski –Tauriņu pieskārienu masāža un īsā versija Meramorfozei). Laiks no 10:00-17:00 (aptuveni). Maksa Ls14;
Ja kādam ir interese organizēt līdzīgu semināru savā dzīves vietā (es arī nedzīvoju Rīgā, esmu no Kurzemes), dodiet ziņu. Saskaņosim visus jautājumus.
Ja ir interese, lūdzu rakstīt ilzejankovska1@gmail.com, vai jautājumiem mob.29211698 (Ilze)

Vairāk informācija ir pieejama arī mūsu mājas lapā www.maigabioenergetika.lv
Lai mums visiem dzīvē lemts piedzīvot beznosacījumu mīlestību! Gan dodot, gan saņemot.

Dalīties.

Atstāt Ziņu