Svētkus radām mēs paši! Tieši tāpēc, ja vēlies, lai vecā gada pavadīšana izvēršas par foršu un interesantu pasākumu, vienalga, cik kuplā pulkā to pavadīsi, ieplāno dažādas interesantas aktivitātes un spēles, kurām ļauties kaut visas 31. decembra dienas un 1. janvāra nakts garumā!
Ja nu aptrūkstas idejas Jaungada sagaidīšanai, tad te viens jauks viesību spēļu un aktivitāšu apkopojums!
# Kas no solītā piepildījies
Kad tuvu ir brīdis, kad gadu nomainīs gads, ir interesanti atskatīties uz to, kas no aizejošajam gadam solītā ir piepildījies un kas – nē.
Pārlasi 2020. gada astroloģisko un numeroloģisko prognozi un novērtēt prognožu ticamību.
# Ko sola Jaunais gads?
Kad novērtēts, kas no solītā piepildījies šajā gadā, var mēģināt palūkoties, kas gaidāms Jaunajā gadā. Un te atkal vari ielūkoties nākamā gada horoskopos un numeroloģiskajā prognozē 2021. gadam!
# Tavi Jaunā gada atslēgvārdi
Mēdz teikt, ka visas atbildes ir mūsos. Tad nu ļauj savām acīm un vērībai būt taviem nākamā gada ceļa rādītājiem! Aplūko burtu režģi un atzīmē, kas ir pirmie vārdi, ko tajā ieraugi. Tie arī būs tavi Jaunā gada atslēgvārdi!
Burtu režģi PDF formātā vari lejuplādēt šeit.
# Pasapņo par nākamajām 365 dienām!
Uztaisāt savu ģimenes vai katrs savu vēlmju un sapņu kolāžu! Jums būs nepieciešama kaudzīte ar dažādiem žurnāliem (dzīvesstila, nozaru, der arī reklāmas avīzes), papīrs, šķēres un līme. Viss, kas jādara, jāškirsta žurnāli un bukleti un jāizplēš vai jāizgriež attēli, vārdi, citāti, kas norzonē. Pēc tam atrastie “dārgumi” jāsalīmē uz lapas. Un tur jau viņa būs jūsu kolāža!
Kolāžu veidošana ir viens no mākslas terapijas paņēmieniem, un ar tās palīdzību mums izdodas skaidrāk apjaust, kas ir tas, ko vēlamies saņemt no dzīves, pat sakārtot prioritātes, apjaust, kā pietrūkst un pēc kā ilgojamies.
Kad ar uzdevumu būsiet tikuši galā, varat apspriest kopējo vai viens otra darbiņu un novēlēt sapņu piepildījumu Jaunajā gadā.
Mūsu arhīvā atrodami raksti, kuros kolāžu veidošana aprakstīta plašāk.
# Veltījums aizejošajam gadam
Ļoti jauka un radoša kativitāte ir kopīga veltījuma jeb dzejolīšana rakstīšana aizejošajam gadam. Viens pasaka pirmo rindiņu un tālāk tad katrs liek klāt savas rindiņas. Ideāli, ja dzejolis vēsta par gadam raksturīgo, par īpašajiem notikumiem. Šis process mēdz tā ieraut, ka viena iecerētā pantiņa vietā top pantiņu pantiņi.
Piemēram, mūsu ģimenē šajos Ziemassvētkos tapa šāda četrrinde:
Dziedam dziesmas visiem prieks,
Arī Vecītim, kas drosminieks.
Covid laikā atbraucis
Un par mums nav aizmirsis
Turklāt šāda dzejolīšu sacerēšana var kļūt par foršu tradīciju, ko īstenot no gada uz gadu, un veidot pat īpašu ģimenes svētku dzejolīšu sējumu.
# Ieskatāmies foto arhīvos
Labs veids, kā atskatīties uz aizejošo gadu ir, bilžu pārskatīšana. Tad nu katram ģimenes loceklim ir uzdevums pārskatīt sava telefona galeriju un atlasīt no katra mēneša 1-5 bildes, kas visprecīzāk raksturo piedzīvoto, redzēto, justo, darīto. Tāpat arī var izdarīt ar kameras bildēm. Pēc tam uztaisa kopīgu galeriju, kuru kopīgi apskata un pakavējas atmiņās.
# Kuram veiksme būs sabiedrotā nākamajā gadā?
Ja tev mājās ir Loto jeb muciņu spēle, izdali katram pa spēles kartītei, zīmulim vai papīra lapiņām un sāc vilkt muciņas (1-90). Kuram pirmajam būs pilna spēles kartīte būs uzvarētājs un nākamā gada veiksminieks.
Ja vēlies vari balvā nopirkt Super Bingo vai kādu citu loterijas biļeti, lai veiksminieks var dubultā pārliecināties par savu veiksmi!
# Kuram tiks tituls “Ģimenes kuģīšu meistars”?
Vai atceries spēli Kartupelis jeb kuģīši? Kāpēc gan lai neatgrieztos bērnībā un neizcīnītu titulu “Ģimenes kuģīšu meistars”!
Ja esi piemirsusi spēles noteikumus, šeit esam sagatavojuši paraugu un PDF izdrukas failu ar spēles Kartupelis laukumiem un īsu aprakstu, kā spēlē kuģīšus jeb Kartupeli.
# Uzmini filmu!
Ja ģimenē esat lieli filmu skatītāji, tad varat uzspēlēt spēli, kurā jāuzmin filmas, dzirdot vien dziesmas no to skaņu celiņiem.
Sarakstu ar dziesmām vari veidot pati, bet internetā ir gana daudz jau gatavu sarakstu, ko var izmantot.
Šeit, piemēram, apkopotas 100 visu laiku labākās kino dziesmas.
Ja esat latviešu kino cienītāji, te apkopotas populāras latviešu kino dziesmas.
# Ko es teicu?
Ja mājās ir austiņas, iesakām uzspēlēt spēli “Ko es teicu?” Proti, vienam no spēles dalībniekiem uzliek uz ausīm austiņas, kurās atskaņo kaut kādu mūziku vai murminošu runāšanu (tā lai nedzird, ko runā pārējie telpā). Šī dalībnieka uzdevums ir uzminēt, ko viņam saka citi spēles dalībnieki. Jautra “lasi no lūpām” spēle, kas nereti izvēršas par patiesi smieklīgu aktivitāti. Ieskatam īss video.
Ja šķiet, ka ideju par maz, tad šeit ir vēl!
IEROSMES JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANAI MĀJĀS
Svarīgi Jauno gadu atzīmēt tā, kā Tev pašai gribas un pašai par to ir prieks, īpaši, ja tici parunai- kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī visu gadu dzīvosi. Tāpēc nav vērts sēdēt pie TV pults un raukt pieri par to, ja patiesībā gribas ko jautru.
KĀ ‘IZZĪLĒT’ JAUNO GADU UN ATNEST VEIKSMI?
Nevar apgalvot, ka viss no pareģotā piepildās, taču kāpēc nepamēģināt? Cilvēkam vienmēr vajag cerību. Un, galu galā, šīs darbības būs jautra izklaide Vecgada vakaram, un labu domu jau nekad nevar būt par daudz.