Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Ādas pārdzīvojumi ziemā – ārā auksts, iekšā sauss

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Laikam aiz loga paliekot aizvien aukstākam un nepatīkamākam, noteikti jūtam, kā uz to reaģē mūsu āda – izejot ārā, seju appūš drēgnais vējš, vaigos kniebj sals, bet, ienākot telpās, āda rada velkošu sajūtu. Lai gan āda jākopj visu gadu, neatkarīgi no laikapstākļiem, ziemā par ādu jārūpējas īpaši.

Latvijas klimata apstākļos šis gadalaiks ir mitrs, vējains un cilvēkam jāsastopas ar nepārtrauktu temperatūras maiņu. Arī iekštelpu gaiss nav ādai draudzīgs – darba vietā darbojas dažādi sildītāji, kas rada sausu „mākslīgo gaisu”, bet mājās tā ir apkure, mākslīgu materiālu mēbeles, sintētika, kas „apēd” mitrumu, kas mūsu ādai ziemā ir tik ļoti vajadzīgs.

Kā parūpēties par ādu, lai tā būtu veselīga un starojoša arī ziemā, vaicājām kosmetoloģei Jekaterinai Pavlovai.

Kā kopt ķermeni?
Jāģērbjas silti, atbilstoši laikapstākļiem, bet vēlams vilkt dabīga materiāla drēbes, piemēram, vilnas, kokvilnas, zīda. Varētu šķist, ka sintētiskā apģērbā ir siltāk, bet sintētika rada siltumnīcas efektu, līdz ar to āda nespēj elpot.

Aptuveni vienu reizi nedēļā jāpalīdz ādai atjaunoties. Šim nolūkam izmantojam skrubi, kas normalizē vielmaiņu, uzlabo asins cirkulāciju un ādas krāsu. Skrubis noņem atmirušās ādas šūnas, līdz ar to āda labāk elpo un spēj uzņemt barības vielas. Dušojoties izmantojam mitrinošas želejas, pēc tam arī mitrinošus, barojošus losjonus, krēmus vai pieniņus.

Jāapģērbj arī seja!
Tā kā mēs seju nevaram apģērbt ar drēbēm, tad tās ādu vairāk ietekmē temperatūras svārstības. Līdzīgi kā ķermeņa ādai, arī sejai jāizmanto skrubis, tomēr tam jābūt ļoti maigam, lai netraumētu sejas ādu. Procedūru var veikt reizi nedēļā vai nedaudz retāk, piemēram, reizi desmit dienās.

Pirms izejam no telpām, izmantojam aizsargkrēmu. Katrā profesionālā kosmētikas līnijā ir vismaz viens šāds krēms (angliski tam virsū būs rakstīts „rich”), kas ir diezgan smags un var likties, ka tas neuzsūcas un ir grūti uzklājams.
Ieteikums, ja temperatūra aiz loga nokrīt līdz -8 grādiem: divdesmit minūtes pirms iziešanas bagātīgi jāuzklāj šāds krēms, un tieši pirms iziešanas tas jādara atkārtoti, jo tad pastāv lielāka iespēja, ka krēms ilgāk noturēsies uz sejas un aukstums to tik ātri nenoēdīs, tādējādi seja tiks vairāk aizsargāta.

Veiksmīgāka sejas aizsargāšana būs tad, ja mēs nelietotu dekoratīvo kosmētiku, jo tā rada sejas ādai papildus slodzi, tomēr ļoti daudzas ir pieradušas pie meikapa. Tādā gadījumā kosmetoloģe Jekaterina Pavlova iesaka uz darbu doties vien ar aizsargkrēmu un ja uesot darbā uzklāt vēlamo kosmētiku. Vēlams izvēlēties vienas firmas krēmu un tonālo krēmu, jo tie sader kopā sastāva dēļ. Noteikti vakarā tonālo krēmu ir rūpīgi jānomazgā, lai poras būtu attīrītas un neieelpotu tonālo krēmu dziļāk.

Arī tad, kad atrodamies iekštelpās, sejas ādai jāpievērš uzmanība. Uzturoties iekštelpās, izvēlamies krēmu, kas mitrina un aizsargā pret brīvajiem radikāļiem (uz krēma iepakojuma būtu rakstīts- fights free radicals). Ja ļoti daudz laika jāpavada pie datora, vēlams ik pēc 3-4 stundām nomazgāt seju ar toniku un atkārtoti uzklāt mitrinošo krēmu.

Ādai par prieku mitrinām sauso gaisu iekštelpās
Tā kā gaiss dažādu sildītāju ietekmē ir sauss, ja nav pieejami speciāli gaisa mitrinātāji, mēs taču varam izveidot paši savējos! Noderēs vienkārša glāze ar ūdeni, bet kā interesantu interjera dekoru, uz galda novietojam bļodiņu ar ūdeni, kurā saliktas citrona vai laima šķēlītes, kas atbrīvo gaisu no nevēlamiem savienojumiem. Skaistāk būs, ka izdekorēsim to ar puķītēm, dažādām ziedlapiņām u.c. elementiem. Jāatceras, ka arī sveces – lielas, mazas, smaržīgas vai parastas – tās visas izdedzina mitrumu.

Par kosmētikas izvēli ziemā
Kādu kosmētiku izvēlēties? Protams, ka kosmetologi iesaka profesionālās līnijas, kas nopērkamas skaistumkopšanas salonos. Jā, tās ir dārgākas, tomēr to sastāvs veidots speciāli atsevišķiem ādas tipiem. Kosmetoloģe J. Pavlova iesaka, ka vajadzētu izvēlēties kosmētiku, kas ražota Francijā, Vācijā, Krievijā vai tepat pie mums, bet nekādā gadījumā to, kas ražota dienvidos. Ne tāpēc, ka tā būtu slikta vai nekvalitatīva, bet tāpēc, ka tā vienkārši nav veidota atbilstoši mūsu klimatam.

Lūk, tādi ir pamati ādas kopšanai ziemā. Neaizmirsīsim to pabarot, padzirdīt un apģērbt atbilstoši laikapstākļiem!

Dalīties.

2 komentāru

  1. Gustavam – ja tu uzsmērēsi mitrinošu krēmu, tad točna sasals un paliks sarkana āda ,tāpēc pēc iespējas taukaināku. <br>Bet vispār labi, ka vīrieši arī interesējas par to , citādi tik daudziem redzēta sausa, raupja, pleķaina seja.

Atstāt Ziņu