Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Acu alerģija? Pārbaudi savu skropstu tušu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

arās un kuplās skropstas, neatkarīgi no laika un modes tendencēm, ir viens no sievietes skaistuma galvenajiem kritērijiem. Neaizmirstama tēla radīšanas veidu ir ļoti daudz: skropstu pieaudzēšana, pielīmēšana, izstiepšana, ieveidošana utt. Tomēr visātrākais variants, kā iegūt skaistas skropstas, ir uzklāt tušu. Diemžēl tuša, tāpat kā jebkura cita kosmētika ir ķīmiska viela, tādēļ var izraisīt alerģiju, brīdina Baltijā pirmais Beauty Online serviss INTENSA.PRO.

Vai tiešām alerģija pret tušu?
Daudzi uzskata, ka alerģija pret kosmētiku piemīt tikai sievietēm ar jutīgu ādu. Tomēr šāds viedoklis ir kļūdains, jo par alerģijas upuri var kļūt ikviena sieviete. Nav vērts krist izmisumā, speciālisti apgalvo, ka alerģija nav iemesls, lai atteiktos no kosmētikas. Vienkārši nepieciešamas zināšanas un jāievēro nosacījumi, kuri palīdzēs izvēlēties nekaitīgu tušu.

Pastāv vairāki alerģijas attīstības iemesli. Pirmkārt, pie tās var novest ražotāju neapzinība. Proti, tas, ka tiek ignorētas dabīgo sastāvdaļu izmantošanas iespējas. Kopumā nekvalitatīvs tušas sastāvs. Pašu nolaidība – lietojam tušu ar notecējušu derīguma termiņu. Un, protams, arī tādi no mums neatkarīgi apstākļi, kā vienkārši jutība pret kādu konkrētu tušas komponenti vai vienkārši ādas jutība. 

Alerģijas simptomi var izpausties uzreiz pēc kontakta ar tušu vai vēlāk. Galvenie tušas alerģijas simptomi:

  • acu ābolu apsārtums 
  • acu tūska
  • acu un plakstiņu nieze
  • augsta jutība pret gaismu
  • acu asarošana
  • dedzinoša sajūta acīs

Ja pēc tušas uzklāšanas parādās kaut viens no iepriekš minētajiem simptomiem, tuša nekavējoties jānomazgā ar siltu ūdeni. Protams, no paša kosmētikas līdzekļa labāk atteikties uzreiz, jo tas var izraisīt skropstu izkrišanu, mieža graudu vai konjunktivītu.

Tušas alergēni un kā no tiem izvairīties
Cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas, nepieciešams rūpīgi iepazīties ar kosmētikas saturu, iekams to iegādāties. Alerģiju var izraisīt dažādas tušas sastāvdaļas. Pirmkārt, krāsu pigmenti, otrkārt, lanolīns – dzīvnieku izcelsmes dabīgais vasks. Šādā gadījumā jāpāriet uz tušu, kas satur augu izcelsmes vai bišu vasku. Treškārt, visizplatītākais alergēns ir parabēna ēteris.

Vispirms vajadzētu pārliecināties, ka tieši tuša, nevis dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzeklis, ir alerģijas iemesls.

1) Pārliecināties, ka reakcija pret tušu nav saistīta ar acu infekciju.
2) Pērkot tušu, pievērsiet uzmanību tam, lai uz etiķetes būtu norādīta atzīme “dermatoloģiski testēta”. 
3) Noteikt uz kādu konkrētu tušas sastāvdaļu organisms reaģē daudz stiprāk. Tadā gadījumā nepieciešams griezties pie ārsta, lai veiktu speciālu testu. 
4) Iegādāties hipoalergēnu tušu.

Hipoalergēna tuša
Sievietēm, kuras pēkšņi atklājušas alerģiju pret tušu, nav vērts krist izmisumā, jo kosmetologi par viņām ir parūpējušies un izstrādājuši hipoalergēnu skropstu tušas līniju. Turklāt šāda tuša mitrina skropstas un vizuāli padara tās koptākas, tuša ir ļoti populāra tām sievietēm, kuras nēsā kontaktlēcas. 

Hipoalergēnās tušas galvenā atšķirība no parastās tušas, protams, ir tās sastāvs. Hipoalergēnā tuša sastāv tikai no nekaitīgiem komponentiem, piemēram, destilēta ūdens, bišu vaska, vitamīniem, glicerīna. 
Tomēr šādai tuša ir arī savi trūkumi, tā uz skropstām saveļas un nespēj skropstas pagarināt un piešķirt tām apjomu.

Jebkurā gadījumā, lai pasargātu acis un skropstas, nepieciešams lietot tikai kvalitatīvu produktu. Tomēr, ja esat pamanījušas, ka jūsu acis pat pēc visdārgākās tušas lietošanas ir apsārtušas, bez žēlastības atsakieties no tās.
Bet, lai acis un skropstas izskatītos veselīgas, nekad neejiet gulēt, nenoņemot dekoratīvo kosmētiku, uz acīm lieciet aukstas kompreses un periodiski apmeklējiet acu ārstu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu