Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

6 idejas kā ziedus pasniegt savādāk

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viens īpašs zieds, lielāki un mazāki ziedu pušķi, grezni ziedu dārzi — tās ir uzmanības veltes, kas ir pazīstamas jau gadsimtiem un vienmēr bijušas līdzās tur, kur ir cilvēciskas attiecības, alkas pēc skaistuma, vēlme izjust un sniegt prieku, apliecināt mīlestību.

Ziedu dāvināšana ir tradīcija, kura nekad nezaudē savu aktualitāti. Tomēr līdzi laikiem mainās arī tendences šajā jomā, cilvēki meklē jaunus veidus, kā ar ziedu palīdzību izteikt savas jūtas un attieksmi. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar dažiem veidiem, kā ierastajam žestam — ziedu dāvināšanai — piešķirt jaunu elpu. Dažreiz nevajag daudz, lai zināmas un jau pierastas lietas kļūtu par kaut ko īpašu.

1. Ziedi un saldumi vienā kastē
Tā noteikti ir viena no šobrīd aktuālām tendencēm, ko iecienījuši gan ziedu dāvinātāji, gan ziedu saņēmēji. Dekoratīvu kasti, kurā veidot kompozīciju, var izvēlēties jebkādu un pēc sirds patikas. Kastes pamatā var ievietot floristikas oāzi, kas ļauj vieglāk ievietot ziedus un ilgāk tos saglabāt svaigus.

Var veidot kastes, kurās ir tikai ziedu kompozīcija, kā arī ļoti populāras ir tādas, kur kastes telpa sadalīta divās vai pat vairākās daļās — vienā rūpīgi sakārtotas skaistas ziedu galviņas ar īsu kātiņu, bet citos nodalījumos salikti kārdinoši saldumi (zefīriņi, makarūni u.c.). Gala rezultāts ir vizuāli ļoti pievilcīgs. Kaste var tikt noformēta ar kādiem dekoriem, lentēm. Var izveidot tādu kompozīciju, ko var paslēpt zem kastes vāka, radot lielāku pārsteiguma sajūtu, bet var arī bez vāka, lai kastē var salikt kārtīgāku ziedu klēpi, pārāk nesaīsinot kātu daļu.

2. Neparasti ziedu pušķi

Tradicionāli ziedu pušķi var pārvērsties par kaut ko tiešām īpašu, ja izvēlas īstos ziedus un oriģinālu kompozīciju. Te gan vairāk sanāk paļauties uz prasmīgu floristu, kurš spēj piedāvāt kādu neparastu ziedu kombināciju vai jaunākās tendences no floristikas pasaules. Viena no vietām, kur plašā izvēlē pieejami ziedu pušķi no pašiem kvalitatīvākajiem un svaigākajiem ziediem, ir Magnolijas Zieds. Tur tiek gatavoti oriģināli, krāšņi un pat ekskluzīvi ziedu pušķi, kas noteikti nešķitīs ikdienišķi. Tur atrodama plašākā rožu izvēle — neparastas krāsas, svaigums un izcila kvalitāte. Klēpis ar īpašām rozēm, piemēram, pasteļtoņu lillā krāsā, noteikti spēs atkausēt ikvienu sirdi.

3. Ziedi, kas iestādīti podiņā
Lai gan ziedi podiņā paši par sevi nav nekas jauns, tomēr arī šo tradīciju var atsvaidzināt un padarīt interesantāku. Var izvēlēties podiņā vai kādā traukā stādīt ne tikai vienu ziedu vai vienas šķirnes ziedus, bet jau veidot kompozīciju, kurā kopā ir gan dažādu veidu puķes, gan spēlējas dažādas krāsas. Tas būs kā skaists pušķis, kurš nenovītīs, bet priecēs acis un izdaiļos telpu tiešām ilgi. Un vairumā gadījumu šādas puķes no podiņiem var pārcelt uz dobi. To noteikti var izdarīt ar pavasara sīpolpuķēm — narcisēm, tulpēm, hiacintēm.

4. Ziedi, kas nemaz nav ziedi
Šis noteikti ir modernās floristikas pieskāriens — izmantot no dabas ne tikai ziedus, bet arī daudz ko citu, kas var kļūt par ziediem vai daļu no oriģinālas ziedu kompozīcijas. Ir vērts paskatīties sava sakņu dārza virzienā, kur daudzi augi var būt pārsteidzoši noderīgi. Piemēram, kāpostveidīgie augi mēdz izziedēt un izaudzēt garā kātā sakārtotas stingras lapas. Šo kātu var nogriezt, izdekorēt un pat nopūst ar speciālu krāsu, kas augšējo daļu pārvērš par oriģinālu ziedu.

Ir daudz augu, kuri izzied un rada savdabīgas ziedkopas, ko nemēdz uzskatīt par tradicionāliem un dāvināmiem ziediem. Tomēr, ja meklējam kaut ko neparastu un pārsteidzošu, tad noteikti ir vērts skatīties dabā dziļāk un tālāk, jo gandrīz jebko var pārvērst par skaistu pušķi. Prasmīgas rokas pat no rudens lapām prot savīt rozēm līdzīgas ziedkopas, ko savienot oriģinālā pušķī.

5. Ziedi + interjera dekori

Parādījusies vēl kāda jauna tendence — dāvināt ziedus vai ziedu pušķi jau ar visu vāzi vai kādu citu dekoratīvu trauku, kas piemērots šai kompozīcijai. Ziedi kaut kad novītīs, bet saņēmējam paliks oriģināls un noderīgs interjera elements. Dekoram vai traukam ne vienmēr jābūt dārgam un pirktam kādā salonā, jo vienmēr var kaut ko skaistu un oriģinālu radīt paša rokām. Piemēram, var izmantot kādu stikla vai metāla trauku, ko izdekorēt, lai radītu skaistu vāzi vienā eksemplārā. Ziedu saņēmējs pilnīgi noteikti pratīs novērtēt kaut ko tik īpašu un personisku.

6. Ziedu pušķis no konfektēm

Bet kāpēc vienmēr jādāvina īsti ziedi? Var taču izgatavot ziedu pušķi, piemēram, no konfektēm. Tādi “ziedu pušķi” ir diezgan izplatīti un arī izskatās ļoti labi. Īsts saldumu un ziedu cienītājs novērtēs tādu oriģinālu uzmanības apliecinājumu. Pamācības, kā izgatavot konfekšu pušķi, var meklēt internetā, vai arī tomēr uzticēt šo darbiņu profesionāļiem, kuri labprāt radīs skaistu “ēdamo ziedu” kompozīciju. Tāpat var arī radīt ziedu pušķi, kur ir gan īstie ziedi, gan saldumi.

Cerams, ka šīs idejas ir iedvesmojušas jūs jau pavisam drīz iepriecināt kādu mīļu cilvēku ar ziediem — neparastiem, krāšņiem, oriģināliem un tādiem, kas izsaka vairāk nekā vārdi.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu