Vārda dienu svin: Viktors, Nils

5 soļi, kā novērst lūpu sprēgāšanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziemas laikā lūpām pāri dara ne vien aukstums, bet arī apkures radītais karstais un sausais gaiss iekštelpās. Protams, mums ir silti, bet mūsu ādu tas padara ļoti sausu, īpaši lūpas, kurās nav tauku dziedzerīšu, līdz ar to tās atšķirībā no ādas netiek “ieeļļotas”. Turklāt lūpu āda ir ļoti plāna, tāpēc vēl vairāk apdraudēta.

Lai lūpas nesprēgātu, jāievēro pavisam vienkāršs ieteikums – smērē uz tām eļļu. Jebkādu dabisko eļļu – olīveļļu, saulespuķu vai rapšu eļļu utt. Eļļa satur E vitamīnu. Lūpas būs mīkstas. E vitamīns ir viens no spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem, kas aizkavē ādas novecošanos, uzlabo mikrocirkulāciju, stimulē šūnu veidošanos un ietekmē ādas tvirtumu un mitrumu. E vitamīns palīdz aizsargāt ādu no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes, piemēram, brīvajiem radikāļiem.

Izejot laukā, un arī iekštelpās regulāri jālieto higiēniskās lūpu krāsas vai gluži vienkārši kāda krāsu lūpukrāsa vai spīdums, jo lūpukrāsas aizsargā lūpas.  Vislabāk sākumā uz lūpām uzklāt higiēnisko lūpukrāsu un tad pa virsu uzkrāsot krāsaino.
Tomēr, ja sasprēgājušas, sausas un sāpīgas lūpas tev ir bieži un arī eļļas smērēšana nelīdz, vērsies pie ārsta, jo tas var būt kā simptoms kādai iekšējai saslimšanai. Sausu, sasprēgājušu lūpu iemesls var būt arī B vitamīna trūkums.

5 soļi, kā novērst lūpu sprēgāšanu:

1. Izvairies no lūpu laizīšanas. Siekalas tikai uz īsu brīdi padarīs lūpas mitrākas, jo siekalas ātri nožūs un liks lūpām justies vēl sausākām. Turklāt siekalas satur arī nedaudz gremošanas veicinošu fermentu, kas sasprēgājušām lūpām pavisam noteikti neliks justies labi.

2. Nodrošini, lai uz lūpām vienmēr būtu uzklāts lūpu balzāms, kas tās mitrina un aizsargā. Balzāmi, kas satur bišu vasku, ir maigi un turas ļoti ilgi.

3. Kad vien vari sasmērē lūpas ar eļļu. Tā piegādās lūpām tik nepieciešamo E vitamīnu.

4. Ejot gulēt, neaizmirsti par gaisa mitrinātāju! Kopš pieslēgta apkure, gaiss ir jāmitrina, citādi no rīta piecelsies ar sausām lūpām, kas plaši atverot muti, var sākt plaisāt. Kā gaisa mitrinātāju mierīgi vari izmantot arī vienkārši atvērtu ūdens burku. Novieto to netālu no radiatora, lai ūdens sāk iztvaikot.

5. Dienas laikā neaizmirsti dzert daudz ūdeni. Sausa āda un lūpas var liecināt par šķidruma trūkumu organismā. Par ūdens dzeršanu mēs mēdzam aizmirst līdzko laukā ir auksts, bet ziemā uzņemt ūdeni ir tikpat svarīgi kā vasarā. Dienā jāizdzer vismaz 2-3 litri ūdens. Lai neaizmirstu padzerties, darbā uz galda turi ūdens pudeli vai krūzi, kā arī nēsā somiņā līdzi mazo pudelīti.

Ko darīt, ja lūpas jau sasprēgājušas, ir sausas un sāpīgas?
Sasprēgājušas lūpas ātrāk palīdzēs sadziedēt lūpu balzāms, kura sastāvā ir dekspantenols. Tas iekļūst ādas dziļākajos slāņos un veicina jaunu šūnu veidošanos, uzlabo ādas vielu maiņu un barošanu, atjauno ādai maigumu un dod iespēju tai uzturēt dabīgu mitrumu, maigumu un elastīgumu.
Turpini lūpas smērēt ar eļļu un, ja vari, izvairies no laukā iešanas slapjā, aukstā laikā.
Nelieto alkoholu! Nelieto arī nevienu lūpukrāsu, kuras sastāvā ir alkohols. Atpazīt to vari, lasot sastāvdaļas. Ja pamani, piemēram, šādus –   lanolin alcohol, oleyl alcohol – tad nelieto, taču alkohols var maskēties arī zem citiem nosaukumiem, tā ka drošāk uz jau sasprēgājušām, sāpīgām un sausām lūpām ir smērēt dabīgas izejvielas – lūpu balzāmus no bišu vaska utt.
Atsakies no sālītiem, asiem un karstiem ēdieniem! Tie tikai vēl vairāk kairinās tavas jau tā līdz sāpēm sačokurojušās lūpas.
Un galvenais – esi pacietīga! Sasprēgājušu lūpu sadzīšana var aizņemt vairāk kā nedēļu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu