Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

30 dienas tikai svārkos un kleitās. PIEŅEM IZAICINĀJUMU!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ažnedažādi izaicinājumi, pateicoties sociālajiem tīkliem, šobrīd ir kļuvuši par īstu modes lietu. Mēnesis bez cukura, mēnesis bez kafijas, mēnesi garas vingrojumu programmas,- šādi un līdzīgi uzsaukumi mūs uzrunā teju ik dienas. Ir skeptiķi, kas uz to raugās ar vieglu smīniņu, bet ir cilvēki, kam šādi izaicinājumu kļūst par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, jo tie tieši ar savu kampaņveidīgo pieeju izrauj no ierastās rutīnas un ļauj pārbaudīt un audzēt pašdisciplīnu, gribasspēku un motivāciju, turklāt ļauj to darīt un apspriest ar vēl daudziem cilvēkiem.

Šodien, 1.jūnijā, Latvijā starts tiek dots vienai no šādām akcijām – sievišķīgajam izaicinājumam “30 dienas svarkos”. Dienu pirms lielā starta tikāmies ar idejas iniciatori Anci Annu Šternbergu, kura šādā avantūrā metās jau pagājušajā gadā. Kad pirms gada pēc ieceres aprakstīšanas blogā viņa sastapās ar negaidītu citu sekotāju interesi, bija skaidrs, ka šajā gadā izaicinājums ir jāorganizē atkal, turklāt jau daudz vērienīgāks.

Par izaicinājumu

Kā jau vēstī izaicinājuma nosaukums “30 dienas svārkos”, visu jūnija mēnesi ikviena sieviete tiek aicināta audzēt un izkopt savu sievišķību, valkājot tikai svārkus un kleitas. Izaicinājuma laikā notiks arī dažādi pasākumi – uzņēmumi rīkos atvērtās durvju dienas, notiks bezmaksas lekcijas un nodarbības, kā arī trīs retrīti ar pilnu dienas programmu iekšējam un ārējam skaistumam un labsajūtai.

Kāpēc svārki?

“Lai gan nevar teikt, ka sievietes Latvijā nevalkātu svārkus, īpaši, siltajā sezonā, tomēr man pašai un, ticu, vēl daudzām sievietēm bikses tomēr ir tā ērtāk ikdiena izvēle, pēc kuras pastiepjas roka drēbju skapī. Man pašai ikdienā praktiski vienmēr ir bikses. Tā ir mana komforta zona, kurā jūtos ērti. Lai gan pēc pagājušā gada zinu, ka ērtums jau rodas no ieraduma. Kad es biju mēnesi pastaigājusi svārkos, man svārkos bija ērti. Tas bija tāds ieradums, ka vēl kādu laiku pēc izaicinājuma beigām turpināju vilkt svārkus. Taču mazpamazām tas, protams, pārgāja. Un tagad jau atkal biežāk tiek uzvilktas bikses un, uzvelkot svārkus, šķiet, ka tie ir neērti,” saka Ance.

“Var jau būt, ka tikai ar svārku uzvilkšanu nepietiks, lai mainītos visa dzīve, tomēr tie var būt kā simbolisks impulss iegriezt sievišķo enerģiju pareizā virzienā. Kā zināms, ezotērikā svārkiem un kleitām, īpaši, garajām, tiek piedēvēts spēcīgs potenciāls ievibrēt sievišķo enerģiju,” stāsta Ance, piebilstot, ka pēc pagājušā gada izaicinājuma arī pati no savas pieredzes varot teikt, ka staigājot svārkos “mainās sajūtas, mainās stāja un gaita”.  “Ja parasti ikdienas ritenī skrienot, dienas beigās tu jūties tāda nogurusi, enerģētiski smaga, tad, atceroties pagājušā gada mēnesi svārkos, šķita, ka dzīve rit ar tādu vieglu palēcienu,” sajūtās dalās idejas autore.

Kādi ir noteikumi?

“Šis izaicinājums vienlaikus ir ar un bez noteikumiem. Jā, mēs aicinām visu mēnesi staigāt svārkos, aicinām izmēģināt, piemēram, ravēt vai sportot arī svārkos vai kleitās, tomēr nevienam par to nav jāatskaitās un neviens nesodīs, ja vienu dienu uzvilksi šortus. Izaicinājums patiešām nav ne par viena kontrolēšanu. Tas drīzāk ir katrai pašai priekš sevis,” uzsver Ance.

Tas, ko var darīt, var pievienoties izaicinājuma domubiedru grupai Facebook vietnē. Var mēneša garumā ap roku nēsāt violetu lavandu krāsas lentīti, kas kalpos par izaicinājuma dalībnieču savstarpēju pazīšanās zīmi.

Esi radoša!

Jautāta, vai pašai šis izaicinājums pērn nav sagādājis arī zināmu stresu, jo “nav taču ko vilkt”, Ance atteic, ka, lai arī ikdienā staigā biksēs, skapī esot saskaitījusi 33 kleitas un svārkus. No tiem gan uzvilkta labi, ja puse un pēc jauniem lielas vajadzības nav bijis.

Bet, ja vajag ieganstu iepirkties, tad izaicinājumu par tādu var uzskatīt, pakoķetējot saka Ance. “Taču bez tā var arī iztikt. Var šo izaicinājumu izmantot, lai iemācītos labāk kombinēt jau esošo apģērbu, un vieni un tie paši svārki katru dienu izskatītos citādāki,” Ance aicina būt radošām un piebilst, ka vasarā tīri labas kleitas un svārkus var sameistarot arī no lakatiem un šallēm.

Vai akcijai ir kāds dziļāks, tālāks mērķis?

“Šo jautājumu mums vairākkārt vēstulēs uzdevušas arī sievietes. Nē, šim izaicinājumam nav citu papildu mērķu – tas ir tikai un vienīgi par skaistumu un sievišķību. Pārējos mērķus jau katra pati var izvirzīt sev pati,” saka Ance. Viņa pati, piemēram, vēlas izkāpt no nebeidzamā vāveres riteņa, kurā nemanot ir iekļuvusi. “Esmu diezgan atgājusi no sava veselīgā ritma. Uzturs man arvien ir normāls, bet viss pārējais gan pieklibo. Šobrīd es to ļoti apzinos, tāpēc arī ceru, ka izaicinājums palīdzēs tikt atpakaļ tur, kur jutos labi un mierīgi,” atzīst Ance un novēl gan sev, gan pārējām dalībniecēm šos klusos mērķus piepildīt. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu