Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

10 oriģinālas idejas Vīriešu dienas sveicieniem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kalendārā pretrunīgi vērtētais 23.februāris – Vīriešu diena jeb, kā kādreiz zināma, Sarkanās armijas diena. Padomju laikā tā bija tikpat ierasta svētku dienā kā mums, sievietēm, tik mīļais 8.marts, bet šobrīd citviet atgūst aktualitāti, citviet zaudē svētku statusu.
Ja esi no tām, kura uzskata, ka svētku dzīvē nekad nevar būt par daudz, lūk, dažas idejas, kā pārsteigt un apsveikt savu mīļoto vai darba kolēģus Vīriešu dienā!

Idejas, kā apsveikt mīļoto vīrieti

Īsts vīrietis ir stiprs vīrietis. Pārsteidz viņu ar individuālu sporta nodarbību. Ja tavs mīļotais jau apmeklē kādu sporta klubu, tad vari tajā vienoties ar kādu no treneriem, ka novadīs tavam vīrietim individuālu treniņu, kas būtu īsts vīrišķības pārbaudījums. Pirms tam vari sagatavot vēstuli ar vēstījumu, kāpēc šis treniņš būs īpašs, lai treneris to varētu iedot tavam mīļotajam pirms nodarbības, kā sveicienu no tevis. Šo īpašo treniņu vari norunāt laikā, kurā tavs mīļotais parasti apmeklē sporta zāli, tikai atšķirībā no ierastā treniņa, viņam būtu speciāls izturības treniņš – kā jau īstam vīrietim. Savukārt, ja tavs puisis vēl neapmeklē sporta klubu, tad vari izvēlēties sev vēlamo un tieši tāpat vienoties ar kādu no treneriem, lai sagatavo tavam mīļotajam īpašu izturības treniņu. Iepriekš vari mīļotajam tikai pateikt vai nodot ziņu, kur un cikos viņam jābūt, kas jāņem līdzi. Sporta klubos treneri ir draudzīgi un atsaucīgi, tāpēc noteikti piekritīs tev palīdzēt. Pēc treniņa vari sagaidīt savu mīļoto un tālāk abi kopā doties uzņemt jaunus spēkus, kādā viņam iecienītā ēstuvē.

Kareivīgais izaicinājums šautuvē. Neapšaubāmi šaušana ir viena no vīrišķīgākajām aktivitātēm. Mūsdienās, kad dalība armijā ir brīvprātīga, ieroci rokās turējis ir retais. Tieši tāpēc tas varētu būt interesants un nepieredzēts izaicinājums tavam vīrietim. Šo aktivitāti vari noorganizēt kopā ar vairākām draudzenēm, ja jūsu vīri ir savā starpā pazīstami. Tas veicinās sacensības garu un būs jautrāk.

Vīram pa prātam. Ja nav iespēja vai laiks, lai dotos kaut kur ārpus mājas, tad vari noorganizēt mājās „Īstu vīru filmu vakaru”. Sagatavo sava vīrieša mīļākās īstu vīru filmas, tādas kā „Cietais rieksts”, „Borna Ultimāts” vai „Cīņas klubs”. Iekārto ērtu skatīšanās vietu un neaizmirsti par atbilstošām uzkodām un dzērieniem – alu, čipsiem, ķiploku grauzdiņiem, siera vai gaļas plati – tu jau pati zināsi, kas tavam vīrietim garšo vislabāk! Tikai atceries, ka šis filmu vakars ir veltīts viņam, tāpēc šoreiz vēlams atturēties no filmas komentēšanas, muļķīgu jautājumu uzdošanas vai ierosinājuma, tomēr skatīties kādu citu filmu.

Mazie atgādinājumi. Visu dienu atgādini savam vīrietim, ka viņš tev ir īsts vīrietis, cik ļoti novērtē viņu vai viņa paveiktos darbus. To vari darīt, piemēram, sūtot īsziņas. Vēlams, lai tās būtu vismaz 10 īsziņas visas dienas garumā, jo tad viņš noteikti pamanīs, ka tam ir īpāša nozīme. Slavinošos tekstus vari izdomāt pati vai arī idejas vari aizņemties no labi zināmām anektdotēm par Čaku Norisu, piemēram: “Kad Īsts vīrietis kā Tu ienāk tumšā istabā, viņš neieslēdz gaismu. Viņš izslēdz tumsu”, “Īsti vīrieši kā Tu neskuj bārdu tāpec, ka nav tik asa asmeņa, kas varētu skūt Tavu bārdu”, “Īsts vīrietis kā Tu 60. minūšu garu filmu noskatās 20 minūtēs”, „Īsti vīrieši kā Tu nenēsā rokaspulksteni, viņi nosaka laiku pec saules, arī naktī”. Tas liks vīrietim gan pasmaidīt, gan sajusties īpašam, jo viņš zinās, ka esi īpaši par viņu padomājusi.

Lasītājas Kates ideja: “Pārsteigums Vīriešu dienā, kuru Žanis nesvin. Tātad pārsteigums vien jau, ka dāvana šādā dienā. Sagatavoju mazu kastīti, kurā iekšā tikai un vienīgi apsveikuma kartiņa, to pat nevarētu nosaukt par apsveikuma kartiņu, bet gan zīmīte noteiktā dienā ierasties noteiktā vietā un laikā. Par cik man tolaik joka līmenī bija iesauka 3. grupiņas audzinātāja un Žanis it kā tās 3. grupiņas audzēknis, tā arī zīmīte tika adresēta. Izvēlētā ierašanās vieta bija Latvijas leļļu teātris, plkst. 20:00. Zīmīte iekšā kastītē un kastīte skaisti iesaiņota kā dāvana. Žanis saņēma dāvanu, atvēra vaļā un bija nesaprašanā, protams, uzreiz saprata, ka kaut kāda aktivitāte. Un tad sākās ziņķārīgie jautājumi, ko mēs darīsim leļļu teātrī, vai vispār būs jāiet vienam, ko, kas, kā…? Vēl lielāka neizpratne bija par to, ka ieminējos, lai paņem līdzi baltas zeķes (lai gan tās vispār nebija vajadzīgas, to vienkārši pateicu, lai Žanim sajauktu galvu). Abi satikāmies noteiktajā dienā un laikā pie leļļu teātra un vedu savu vīrieti pāris metru tālāk uz K-Suns telpām, kur tovakar notika Karaliskā Improvizācijas teātra izrāde. Beigu beigās pārsteigums izdevās kā plānots, izrāde lieliska un tai sekoja nu jau Žaņa idejas par vakara turpinājumu.”

Idejas, kā apsveikt kolēģus

Vīru pēcpusdiena. Ja ir iespēja, tad pāris dienas iepriekš informē visus kolēģus, ka noteiktā dienā un laikā notiks sapulce, kurā apspriedīs kādu jaunumu. Vadību vari informēt par īsto „sapulces plānu” vai arī varat informēt vīriešus, ka viņiem ir jābūt brīviem noteiktā laikā vismaz uz stundu. Lai radītu atbilstošu atmosfēru, izvēlēto sanākšanas telpu var izdekorēt ar plakātiem jeb izdrukātiem attēliem – ar meiteņu bildēm (Džesika Alba bikini, modeles, utt., atkarībā no tava kolektīva vīriešu gaumes). Vēl var izmantot dažādus  uzmudrinājuma tekstus vai vīriešus slavinošus aforismus, tādus kā – Vīrietis – tas, kas sakniebs lūpas un uzrotīs piedurknes”, „Ko vīrietim nozīmē “palīdzēt mājsaimniecībā”? Pacelt kājas, kad sieva mazgā grīdu”, „Vīrietis ir vecs tad, kad viņu vairāk interesē kotlete nekā apkalpotāja, kas to pasniedz”, „Sieviešu kļūda ir tā, ka viņas domā, ka visi vīrieši ir vienādi, bet vīriešu kļūda: viņi domā, ka sievietes ir dažādas”, „Par skaistajiem vīriešiem sievietes tīksminās, gudros dievina, labos iemīlas, drosmīgo bīstas, bet apprecas ar stiprajiem”.

Ja darbā jau ir kāds brīvā laika pavadīšanas atribūts, kā novuss, galda futbols, tad šajā „Vīru pēcpusdienā” var sagatavot turnīra tabulas, lai vīri atpūšas un uzspēlē. Ja tomēr nav nekāda papildu izklaides ieapēju, tad to var arī izīrēt, kas būs dubults pārsteigums. Protams, tam visam klāt vēl vajadzētu atcerēties par uzkodām vīru gaumē. Tā kā dāmas sarūpē no darba atpūtas pēcpusdienu vīru sarunām, vēlams, lai dāmas pašas turpina savas darba gaitas, kamēr vīri atpūšas, kas viņiem varētu likt justies īpaši labi.

Sīkums, bet patīkami. Ja darba laikā nav iespējams izbrīvēt ilgāku brīvbrīdi, jauks atgādinājums, cik īpaši kolēģi viņi ir, var būt nelielas dāvaniņas katram vīriešu dzimtas kolēģim. Tās var būt nozīmītes ar katram piedomātu titulu, ko dienas sākumā, kolēģim ierodoties darbā, piespraužat viņam pie krūts. Var pasniegt arī diplomus ar individuālām nominācijām. Ja kolektīvā saprot humoru, var dāvināt valriekstus ar uzdruku, piemēram,  “SIA “Firmas nosaukums” Cietais rieksts”. Šādus riekstus var pasūtīt reklāmdrukas uzņēmumos, tāpat kā līdzīgas mazas piemiņas lietas, ko papildināt ar asprātīgiem uzrakstiem.

Acīm tīkami. Pirms vīriešu dienas visas kolēģes varat vienoties, ka vīriešu dienā apģērbsieties vīru acīm tīkamāk, tas būtukleitās, svārkos, blūzēs, ar šķēlumiem, dekoltē un varbūt ar ko pat nedaudz caurspīgāku vai svinīgāku. Tam nav jābūt vulgāram izskatam, bet pietiks ar nedaudz lielāku sievišķību nekā ikdienā, kas būs īpaši pamanāmi, ja jūs visas tā apģērbsieties. Ja esat ļoti atraktīvas dāmas, varat izdomāt kādu priekšnesumu ar dziesmu vai deju, bet ja nav vēlēsanās pašām, tad var noorganizēt kādu karsējmeiteņu vai deju grupas meiteņu priekšnesumu. Jo kuri gan vīrieši nejūtas glaimoti, ja apkārt ir daudz skaistu sieviešu, kuras smaida tikai viņiem!

Lasītājas Ineses idejas: “Mūsu kolektīvā bija tikai trīs kungi labākajos gados. Tāpēc mēs visas dāmas, nolēmām viņus palutināt ar mūsdienīgām metodēm – aizvedām viņus uz atpūtas kompleksu. Pirmais piedzīvojums viņiem bija došanās uz solāriju, kurā kungi ne reizi nebija bijuši. Pēc iedeguma iegūšanas, tālāk viņi varēja relaksēties atpūtas kompleksa baseinā un pirtīs. Kungi bija atpūtušies un ieguvuši jaunu pieredzi. Atgriežoties no relaksācijas pasākumiem mēs, dāmas, sagaidījām viņus kafejnīcā, kur visi kopā ieturējām Vīriešu dienas svētku maltīti.

Atgriešanās armijā. Citu gadu mūsu vīriešiem sarūpējām nelielu atgriešanos vēsturē piedzīvotaja. Kolēģe bija atradusi armijā iesaukšanas lapas oriģinālu krievu valodā. Pēc šī oriģinālā parauga, noformējām it kā iesaukumu armijā, kurā tika norādīts laiks un vieta, kur jāierodas. Līdzi katram no viņiem dāvinājām sainīti, kurā iekšā bija nepieciešamais, lai dotos uz armiju – speķis, rupjmaize, sīpols, bleķa bļodiņa, karote, sērkociņi. Iesaukumā minētā vieta un laiks bija kafejnīca, kurā viņus sagaidīja kolektīva dāmas, lai vēlāk kopīgi atzīmētu šo svētku dienu”.

Lai šie ieteikumi kalpo iedvesmai tos realizēt vai arī aizņemties, kādu no idejām, un izdomāt pašai, ko jaunu. Vēl ir vesela nedēļa, lai sagatavotos!

Kas īsti ir Vīriešu diena?
23. februāris ir tautā saukta Vīriešu diena jeb Sarkanās Armijas diena (Padomju armijas un Jūras kara flotes diena). Ir iesakņojies uzskats, ka šī diena savu nozīmi ieguva, jo Sarkanās armijas vienība pirmo reizi uzvarēja kaujā ar vāciešiem, tomēr vēsturnieki uzskata, ka tas ir Satļina radīts mīts. Vēsturnieki atzīst, ka datuma izvēle ir nejauša un pat grūti izskaidrojama un nesakrīt ar vēsturiskajiem datumiem. Šī diena drīzāk tika radīta, lai tiktu slavināti Sarkanās armijas kareivji un viņu paveiktais. Laikam ejot vairs tik ļoti netika šķirots, kurš vīrietis ir gājis armijā un kurš nē, līdz ar to tika sveikti visi vīrieši. Tā ir kā lieliska iespēja sievietēm pateikt paldies vīriešiem, ka tie par mums atceras 8.martā.

Kā alternatīvu vēl var izmantot no 2000.gada pieņemto Vispasaules vīriešu dienu, ko atzīmē novembra pirmajā sestdienā, vai arī 11.novembri Lāčplēšdienu, kad tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

                                                           
LASI VĒL!
GRIBI LABAKU VĪRU? PABARO PAREIZI ESOŠO!
VĪRIEŠU UZTURS – KĀDI PRODUKTI NAV IETEICAMI UN KURUS VAJADZĒTU LIETOT UZTURĀ >>

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu