Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Visbiežākie strīdu iemesli TOP 10

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kurš mazgās traukus? Kad beidzot iznesīsi miskasti? Kāpēc joprojām nav salabots pilošais krāns? Izpētīts, ka pāri vidēji katru dienu 40 minūtes aizvada strīdos par mājsaimniecības jautājumiem. Vai tiešām mēs pavadām teju 10 dienas gadā strīdoties par sīkumiem?

Lielbritānijā veiktais pētījums liecina, ka pāri, strīdoties par mājsaimniecības lietām, aizvada vidēji 264 minūtes nedēļā – tas tiešām ir gandrīz 10 dienas gadā!

Pētījums arī izgaismo galvenos iemeslus, kādēļ strīdi izceļas. Visbiežāk dzīvesbiedri kašķējas par mājās nomētātām drēbēm. Otrajā vietā ir mājas labiekārtošanas jautājumi, kurus viens no pāriem nevēlas veikt, bet otrs uzstāj. Vēl biežs ķildošanās iemesls ir trauku mazgāšana.

Starp citu, pētījumā arī noskaidrots, ka trešā daļa vīriešu, lai tiktu vaļā no saviem mājas darbu pienākumiem, kā attaisnojumu izmanto vecas traumas un sāpes. Bet 30 % aptaujāto gan vīriešu, gan sieviešu atzina, ka izmanto savu darbu kā attaisnojumu nepadarītajiem darbiem mājās.

Vidēji pāriem gada laikā ir 135 strīdi par mājsaimniecības jautājumiem. Sievietes atzinušas, ka vislielākos strīdus izraisa vīriešu vēlme pašiem visu salabot, kaut gan beigās tāpat viņiem nekas nesanāk un jāsauc meistars.

TOP 10 iemesli, par ko pāri mājās kašķējas

1. Par nomestām drēbēm

2. Par mājokļa labiekārtošanas atlikšanu

3. Par trauku mazgāšanu

4. Par to, ka netiek labotas salauztās lietas

5. Par to, ka nav iznesta miskaste

6. Par to, ka nav saklāta gulta

7. Par to, ka atkal nav aizvērts tualetes poda vāks

8. Par kādas lietas saplēšanas slēpšanu vai neatzīšanos izdarītajā

9. Par to, ka trauku mazgājamai mašīnai nav izliets ūdens

10. Par to, ka meistara izsaukšanas vietā pie remonta ķēries pats, taču tas nav izdevies

Šī aptauja rāda britu pāru biežākos strīdu iemeslus. Kā ir ar mums? Cik bieži tu ar savu dzīvesbiedru kašķējies par mājsaimniecībs jautājumiem? Un par ko strīdaties visbiežāk?

 

Avots- Daily Telegraph

Dalīties.

13 komentārs

 1. Mums ir līdzīgi, lai gan pārsvarā strīdi par to, ka viņš netur solījumus, citu lūgumus izpilda ātri un bez burkšķēšanas, bet par maniem burkšķ. Un vēl, par to, ka biežāk aizrāda, kā pasaka, ka kaut kas sanācis, jo tas esot pats par sevi saprotams!

 2. Gabriēla on

  Vo,vo par to pašu labošanu gan pilnībā piekrītu! Nekad nevar izsaukt meistaru, pats visu var! Kā tad! Pēc tam tāpat jāsauc meistars! Nu kāpēc vīrietis nevar atzīt, ka kaut kur viņš arī kaut ko nevar un nemāk!?

 3. Jūlija Liene R. on

  Es gan sāku rēķināt, un man dikti māc šaubas, vai mēs ar manu dzīves biedru tiešām tik daudz strīdamies, nē, mums tiešām nesanāk 40 minūtes dienā, labi ja 40 minūtes nedēļā! Vismaz par šitādiem sīkumiem mēs tiešām nestrīdamies! Ja sanāk kašķis, tad tas ir par kaut kādām domu atšķirībām, kad iekarstam un aizstāvam katrs savu vieodkli, bet pēc tam tāpat vienmēr salīgstam! 🙂

 4. ICH, arī manējais citiem apsolīto uztver ar milzīgu atbildību, bet man dotus mazus solījumus bieži vien netur. Tad par to bieži kašķējamies.

 5. Kādu laiku es tiešām nevarēju paciest, ka draugs nomētāja savas zeķes pa roku galam. Bet tad pārtraucu stresot. Pie pirmās izdevības vienkārši nemetos savākt nomestās zeķes un draugs pats kaut kā saprata un zeķes vairs nenomētā. Hū! 🙂

 6. Es apzinos, ka daudz piekasos pie vārdiem. Piemēram, ja saka, ka tūlīt kaut ko izdarīs. Tad tūlīt arī ir tūlīt, nevis pēc stundas vai divām…

 7. Klāt pie šiem desmit vēl varētu minēt arī vēlmi "fonam" cauru dienu turēt ieslēgtu televizoru. Personīgi mani ļoti tracina.

 8. Kopš mūsu mājā ir parādījies mājdzīvniecīņš, mēs bieži par to kašķējamies, jo manam vīriņam ļoti gribas mocīt mūsu mazo mincīti…

 9. Musu gimene apr minetajam temam stridu praktiski nav. Kadas 2-3 reizs 2 gadu laika esam stridejusies par nekartibu istaba, bet ne ilgak par paris minutem. Vairak domstarpibas ir bijusas par temam: greizsirdiba, dokumenti, hmmmm, kas vel?…savu velmju uzspiesana. Varbut nozime ari mentalitatei un nacionalajiem ieradumiem?

 10. visbiezak stridi notiek arpusmajas,kad esam uz ielas.bieza atskatisanas uz citam sievietem,vai izsakot man kadu repliku par kadas sievietes pikantumiem,kas mani aizskar

Atstāt Ziņu