Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Vīrieša viedoklis: Kā vīrietis mācās pakļauties sievietei

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ajā rakstā es apskatīšu iemeslus, kā un kāpēc vīrietis mācas pakļauties sievietei. Pieļauju, ka tu būsi dzirdējis sieviešu viedokli, ka Latvijā vairs nav īstu vīriešu. Sievietes pastāvīgi ir neapmierinātas ar mūsu vīrišķību. Interesanti, ko tad viņas ir iedomājušās?

Ir pat veikti pētījumi, kuru rezultāti rādot, ka uz 100 vīriešu dzimtas pārstāvjiem ir palikuši tikai 3 „īsti vīrieši” (3%). Pieļauju, ka rietumu sabiedrībā tā varētu arī būt, jo par īstu vīrieti, domāju, ka nevar nosaukt alkoholiķi, geju un zemtupeli jeb sievietes dibenlaizi.

Tā kā es arī biju zemtupelis, bet gribēju nokļūt šajos „īstajos”, tad sāku meklēt kā to izdarīt.Staigāju pa bibliotēkām un internetu. Neatradu. Bija grāmatas, par to kā audzināt zēnu, kā kļūt par labu tēvu, bet par to, kādam jābūt īstam vīrietim, informācijas nebija, vai arī tā bija ļoti skopa un izmētāta. Pilnīgs murgs!

Šādā situācijā, jebkurš ekonomists izdarītu vienkāršu secinājumu – pieprasījums, rada piedāvājumu. Nav informācijas, tātad nav pēc tās pieprasījuma. Tātad vīriešus tas neinteresē.

Bet es gribēju zināt, tāpēc raku tālāk. Atradu un atraku. Vai zini, kur? Sieviešu žurnālos, starp apakšveļas reklāmām un fitnesa pamācībām.

Tātad, kā un kāpēc vīrietis mācas pakļauties sievietei?

Pakļaušanās apmācības ceļš, kuru iziet lielais vairums Latvijas vīriešu:

 1. Sievietei piedzimst Puika. Viņš, kā jau bērns ir bezpalīdzīgs,nevarīgs un nespēj pats sevi pabarot, nomainīt pamperus, pārvietoties. Par viņu rūpējas sieviete. Viņš pilnībā ir atkarīgs no sieviešu (māte, vecmāte, tantes) aprūpes. Paiet daži gadi. Šī atkarība, dabiski, ka nemazinās. Tā saglabājas. Sievietes pilnībā nosaka visu dzīves ritmu un ikdienu. Tēva (vīrieša) būtiskas lomas zēna dzīvē praktiski nav, dažreiz noglauda galvu, paņem klēpī. Mazo puiku audzina, soda un apbalvo māte, kura audzina vīrieti pēc savas saprašanas, atbilstoši saviem sapņiem un pieredzei.
 2. Sasniedzot divu līdz četru gadu vecumu, zēns sāk iet bērnu dārzā. Bet, tur atkal priekšā sieviete (audzinātāja) un atkal nosaka visu puikas dzīvi. Šī sieviete audzina puiku pēc vienotiem standartiem tāpat kā meitenes, gan apbalvo, gan soda pēc vienādi (unisex politika).
 3. Skola. Puika ir paaudzies, viņš dodas uz skolu, lai sagatavotos dzīvei, lai apgūtu iemaņas. Un te, kāds brīnums, atkal priekšā sievietes. Es zinu skolas, kurās visi pedagogi ir sievietes (pat darbmācība un sports), vienīgie vīrieši ir elektriķis un santehniķis, kuriem nav pedagoģiskās izglītības un viņi nedrīkst runāt ar bērniem. Un atkal sievietes soda un apbalvo puiku, vērtē viņu, labs vai slikts. Skolā arī ir meitenes (klasesbiedrenes). It kā labi, bet izrādās viņu prāts un ķermenis attīstās un nobriest vidēji 2 gadus ātrāk nekā zēniem. Zinātniski pierādīts fakts. Nu re, šīs pārbriedušās (ap 11-13 gadiem) pēkšņi kļūst garākas par puišiem,pārliecinātākas un dominējošākas.
 4. Pabeigta skola. Izlaidums. Pēc vasaras dzertiņiem un tusiņiem, puisis sāk meklēt darbu. Ja neaiziet strādāt celtniecībā, tad lielveikalā pie kases, burgernīcā vai kādā mazā firmā par tirdzniecības aģentu. Izņemot celtniecību, kā tu domā, kas vairumā gadījumu ir viņa priekšnieks? Protams, sieviete.

Kā zēns var kļūt par īstu vīrieti? Kur zēns var sastapt īstu vīrieti, no kura mācīties?

Ģimenē no tēva? Lieliski, bet vai tā ir. Ja ir tēvs, kurš dzīvo ģimenē, tad, pārsvarā, viņš ir pakļauts savai sievai. Ģimenē likumus nosaka, ne jau viņš, bet sieviete. Gadījumā, kad māte ir šķīrusies un ir viena, viss tāpat ir skaidrs. Bet, ja zēnam ir patēvs, kurš parasti arī ir lupata, tad zēns viņam labākajā gadījumā ir vienaldzīgs, sliktākajā – šķērslis.

Ir, protams, pusaudža gadi, kad puisim zūd autoritātes. Puisis visam pretojas, un ar visiem viņš ir konfliktā. Bet problēma ir tā, ka viņam nav ceļa rādītāju, kā arī zemapziņā jau ir iekodēta rīcība – pakļauties sievietei, ka sievietei ir vara un tiesības pakļaut.

Pēc iepriekš izklāstītā, secinājums ir:

 1. sievietēm ir vara un izteikta dominēšana pār vīrieti visos viņa dzīves sākumposmos;
 2. sievietes veido vīrieti, ieliek viņā dzīves pamatus un vērtības;
 3. vīrietis ir pieradis baidīties no sievietes un saņemt no viņas apbalvojumus par pareizu, patīkamu rīcību.

Raksta autors veido blogu www.zhuks.lv
Redakcijas piezīme – Šķiet, ja blogo vīrietis, tad noteikti par tehnoloģijām vai arī raksta kādus humorīgus pastāstiņus, vismaz radies tāds priekšstats. Tad, nu,lūk, nesen iepazinām blogu zhuks.lv, kurā vīrietis raksta par sievietes-vīrieša attiecībām. Turklāt, jāatzīst, bieži vien ne visai glaimojoši sievietēm, taču vismaz mums šķita,ka tur sastopami daudzi patiesības graudi, kas, lai gan asi, tomēr liek aizdomāties. Nu,vismaz ļauj “ielīst” vīriešu galvās un vairāk viņus izprast.

Dalīties.

3 komentāru

 1. Krā-krā on

  Domāju autors bišķ pārspīlē, ir vīrieši, kam tāds dzīves scneārijs gadījies, bet ne jau vairumam.

 2. kompleksi on

  galīgas muļķības!!! autors, iespējams, meklē atrunas savai neizlēmībai un zemtupeļa dabai. jāstrādā pie savu kompleksu apkarošanas. tikai mīkstcauļi vienmēr tā runā un uzgrūž citiem vainu…

Atstāt Ziņu