Vārda dienu svin: Monika, Zilgma, Zilga

Viņi par mums. Sieviete vai saimniece?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Dažkārt es nudien nesaprotu tos vīriešus. Dzīvojam ar vīru ļoti saskanīgi, bet tad reizēm dzirdu no viņa visus tos tekstus, ka netaisu ēst gana bieži, ka nedaru to un šito. Man viņš parasti to nesaka – priecājas, ka strādāju, mācos, rūpējos par sevi, dažkārt uztaisu arī ko ēdamu, bet, kad aizejam pie draugiem, tad viņš sāk izteikt šādas piezīmes. Tā arī nesaprotu, ko īsti viņš grib!” vaicā Laura (25).
Tiešām, ko vīrieši no mums gaida? Vai arvien sievietei viņu skatījumā jābūt labai mājsaimniecei vai tomēr šī izpratne beidzot mainās? To centāmies noskaidrot, aptaujājot viņus – vīriešus!

Armands (26), precējies:
Neuzskatu, ka sievietei mūsdienās būtu jāsēž mājās, jāgatavo ēst, jāmazgā drēbes, jātīra māja. Manī nav šo stereotipu. Uzskatu, ka arī vīrietis var darīt daudzus no šiem darbiem. Piemēram, gatavot ēst man nav problēma. Nu jā, es gaidu, lai sieviete mazgātu veļu. Tāpat gaidu, lai viņa seko līdzi, kā mājās trūkst un sagatavo sarakstu ar visu nepieciešamo. Kurš to sagādā – tas jau atkarīgs no tā, kuram tobrīd vairāk laika. Tāpat sievietei būtu jārūpējas par mājīgumu.

Andrejs (29), dzīvo kopā ar draudzeni:
Jā, man ir svarīgi, lai sieviete mājās būtu laba saimniece. Ko es ar to saprotu? Nu, ka viņa taisa ēst, uztur kārtībā māju. Ja tas viss ir, tad es jūtu, ka par mani rūpējas. Katrā ziņā es nevarētu dzīvot kopā ar sievieti, kura mājās neko nedara.

Juris (44), precējies ir bērns:
Man uzreiz nāk prātā teiciens, ka sievietei virtuvē ir jābūt labai pavārei, sabiedrībā – dāmai, bet gultā prostitūtai. Ja viena sieviete sevī to visu apvieno, tad tas ir ļoti labi. Manuprāt, sieviete (sieva) nevar būt tikai laba saimniece un visās citās jomās nulle. Man vispār nepatīk vārds saimniece, jo man tas saistās ar vecām tantēm, kuras darbojas pa virtuvi bērēs vai kāzās, kuras kā sievietes es nemaz neuztveru. Sievietei ir jābūt tādai, lai mēs viņas apbrīnotu, ne tikai ieslodzītu virtuvē. Tomēr pieļauju, ka tas ir ļoti individuāli: vienu interesē tikai pierīties, citam svarīgi, lai, ejot pa ielu, uz viņa sievieti atskatās, bet vēl kādam vajag sievieti tikai guļamistabai. Es, piemēram, pats varu sev sviestmaizi uzsmērēt, bet man svarīgi, lai ar sievieti ir interesanti arī savādāk.

Kristaps (32), precējies:
Uzskatu, ka sievietei ir jābūt saimnieciskai – manā izpratnē šis vārds sevī ietver gan mājas darbus, gan spēju risināt arī rēķinu, komunālo maksājumu lietas, vajadzības gadījumā arī piezvanīt meistaram, ja kas saplīsis. Zvanīt par katru nieku vīram ir stulbi, taču atkal pilnībā saimniekot vīra vietā – par nesievišķīgu. Pasvītroju arī, ka ir jābūt saimnieciskai, bet tas nenozīmē, ka viņai vienmēr viss ir jādara. Labā savienībā dara tas, kuram vai nu tas labāk sanāk vai brīvāks laiks, vai vēl kāds cits faktors. Piemēram, runājot par ēst gatavošanu – sievietei ir jāprot uzvārīt frikadeļu zupa, ir jāprot uztaisīt karbonādi, un jāprot sameklēt recepti (grāmatā vai internetā), lai pagatavotu ko sarežģītāku. Ja nepratīs, manās acīs tas noteikti būs sievietes mīnus, lai cik viņai būs smuka sejiņa. Ir arī, protams, vairāk vīrišķie un vairāk sievišķie darbi, piemēram, nebūtu labi, ja vīrs no rīta krāc, bet sieva šķūrē tikko uzsnigušo sniegu.

Raitis (23), precējies:
Man ir svarīgi, ka sieviete prot uztaisīt ēst un apdarīt mājas darbus. Man nevajag tikai smuku lelli vai tādu sievieti, kas prot tikai pa veikaliem naudiņu “izsaimniekot”, jo tad jau tā nav sieviete, bet gan aksesuārs. Man svarīgi, lai arī sieviete prot saplānot ienākumus un izdevumus. Tomēr es nepiekrīt, ka sievietei jādara pilnīgi viss, kā kādreiz bija pieņemts uzskatīt. Mājas darbi jādara gan vīrietim, gan sievietei. Arī es varu nomazgāt traukus, izmazgāt grīdu, pagatavot ēst, mazgāt drēbes, izsūknēt paklāju. Manuprāt, ir normāli, ja šos darbus dara tas, kuram ir brīvāks laiks, nevis tikai sieviete.

Dalīties.

Atstāt Ziņu